Strona główna >Produkty >Spożywcze >Whisky

Aktualne promocje na Whisky w gazetkach reklamowych

Strona
1

Najlepsze promocje na wybrany produkt w kategorii Whisky

whisky - ciekawostki o produkcie

Whisky to jeden z najszlachetniejszych i najpopularniejszych alkoholi na świecie. Powstaje w wyniku destylacji zacieru zbożowego, w którego skład wchodzą ziarna jęczmienia. Tradycyjnie napój dojrzewa w dębowych beczkach. Gotowy ma moc 40-43%. Whisky charakteryzuje się piękną, złocistą lub ciemnobursztynową barwą, swoistym aromatem i wyraźnym smakiem. Kolebką tego trunku jest Irlandia, w której masową produkcję rozpoczęto już w XV wieku. Dzisiaj największymi producentami tego napoju są: Szkocja, Irlandia, Kanada i Stany Zjednoczone. Whisky najczęściej serwowana jest z kostkami lodu - to tzw. whisky on the rocks.

Whisky to trunek, który przybył do nas z Zachodu – głównie za sprawą westernów, w których kowboje popijali whisky w przydrożnych barach. Dziś mało kto ogląda westerny – nie można tego natomiast powiedzieć o whisky, której smak Polacy pokochali. Dlatego też zdradzamy, gdzie kupić whisky w promocji!

Najważniejsze informacje o whisky

Whisky to trunek, do którego produkcji używa się jedynie 3 składników:  wody, słodu jęczmiennego oraz drożdży. Tak właśnie powstaje szkocka whisky, aczkolwiek w innych krajach proces ten może wyglądać nieco inaczej. Niekiedy do whisky dodaje się również substancję  E150A, czyli karmel spożywczy, który pozwala na uzyskanie głębokiego koloru tego alkoholu. Co więcej, w sklepach na promocji whisky można spotkać wiele różnych rodzajów tego trunku, np. whisky blended, która powstaje w wyniku zmieszania whisky z różnych beczek. Różny może być także woltaż whisky, choć zgodnie z przepisami musi to być minimum 40%. Planujesz kupić whisky? Koniecznie wejdź na stronę Promocja whisky – Gazetkowo i sprawdź, w których sklepach i supermarketach kupisz whisky taniej!

Najpopularniejsze zastosowanie whisky

Whisky to napój, który można spożywać na wiele sposobów. W Stanach Zjednoczonych popularne stało się picie whisky ze szklanek oraz shotów o pojemności 50 ml – niczym w westernach. W Polsce jednak częściej alkohol ten spożywa się czysty z lodem lub z napojem, np. colą lub Sprite'm. Z kolei w zimowe, chłodne wieczory poleca się pić whisky podane w temperaturze pokojowej z dodatkiem kilku kropel wody. Dzięki temu alkohol nabierze głębszego aromatu. Warto również wspomnieć, że  whisky powinno się pić ze szklanki ols fashion, czyli niskiego, lecz grubego szkła o podwójnym lub nawet i grubszym dnie. Co więcej, na bazie tego alkoholu można stworzyć ciekawe drinki, w tym m.in.: Old Fashioned, Whisky Sour, Godfather oraz Manhattan. Wszystkie produkty oraz artykuły spożywcze niezbędne do ich przyrządzenia znajdziesz w promocji na Gazetkowo!

Gdzie kupić whisky w promocji?

Butelka tego trunku to dość spory wydatek – dlatego też whisky w promocji na Gazetkowo powinno Cię zainteresować!

Whisky – gdzie w promocji?

Wejdź na Gazetkowo.pl i sprawdź, gdzie promocja na whisky zaskoczy Cię najbardziej! Przygotowaliśmy informacje o aktualnych promocjach w tysiącach sklepów w całej Polsce. Odwiedź naszą stronę i dowiedz się, w których sklepach BiedronkaNetto czy Kaufland – promocja whisky zaskoczy Cię najbardziej!