Liczba gazetek:

156

Lidl - promocje

Z uwagi na skale swojej działalności, Lidl często organizuje duże akcje promocyjne, które przyciągają do sklepów prawdziwe tłumy. Oprócz wydawanych regularnie gazetek promocyjnych, na klientów czekają także produkty pod markami własnymi w atrakcyjnych cenach oraz wyroby znanych producentów – ...

nie tylko spożywcze. Cyklicznie pojawiają się także specjalne wydawnictwa książkowe, które można otrzymać po zebraniu określonej ilości specjalnych naklejek.

Rozwiń tekst

O sieci Lidl

Lidl, to niemiecka sieć handlowa, która systematycznie rozwija swoją obecność w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Aktualnie jej sklepy można znaleźć w aż 26 europejskich państwach, a oprócz Polski jest to m.in. Francja, Holandia, Słowacja, Szwajcaria czy Węgry. Nazwa koncernu pochodzi o nazwiska jego założyciela – emerytowanego nauczyciela Ludwiga Lidla.

Początki działalności Lidla datuje się na rok 1930, ale dynamiczny rozwój sieci ma miejsce od lat 70. ubiegłego stulecia. Do roku 1989 zakupy w Lidlu można było zrobić wyłącznie w Niemczech, a pierwszy oddział poza granicami tego kraju został ulokowany we Francji. Już wtedy stawało się naturalne, że tylko międzynarodowa ekspansja pozwoli uzyskać istotną pozycję w negocjacjach z dostawcami produktów.

Lidl wchodzi do Polski

Nie tylko bliskie sąsiedztwo z Niemcami, ale także istotne wzrosty w wymianie handlowej z Polską sprawiły, że nasz kraj stał się jednym z ważniejszych punktów na mapie rozwoju sieci. W roku 2002 – czyli już ponad 17 lat temu – został otwarty pierwszy Lidl w Polsce. Od tego czasu przybyło ponad 600 nowych punktów sprzedaży, a dzisiaj sieć z charakterystycznym żółto-niebieskim logo jest jedną z większych w kraju.

Właścicielem sieci jest Schwarz-Gruppe, do której należą także sklepy Kaufland. Firma jest jednym z największych płatników podatku dochodowego od firm (CIT) w Polsce. Według danych Ministerstwa Finansów, za rok 2017 z tego tytułu do budżetu trafiło około 110 milionów złotych. Do tej kwoty należy oczywiście doliczyć także VAT oraz inne podatki wpłacane do budżetu.