Mięso - Produkty

Mięso - gazetki

Treść dla osób pełnoletnich
Lidl
NOWA!
product preview arrow
20.05 - 22.05
Strona
1
no alt added

mięso - ciekawostki o produkcie

Stanowi główny składnik pożywienia dla większości ludzi. Od pewnego czasu powstaje coraz więcej ruchów wegetariańskich mających na celu całkowite wykluczenie mięsa z diety. Okazuje się ono jednak niezwykle potrzebne dla naszego organizmu, ponieważ zawiera dużo pełnowartościowego białka. Mięso pozyskiwane jest ze zwierząt padłych lub specjalnie zabitych w celach konsumpcyjnych. Przed spożyciem należy je odpowiednio przetworzyć, czyli przykładowo ugotować lub usmażyć. Sprawdź, które sklepy przygotowały promocje na poszczególne rodzaje mięsa!

Systematycznie przeszukujemy gazetki promocyjne w poszukiwaniu towarów w super cenach. Najczęściej mięso pojawia się w gazetkach sieci Topaz. Jeśli chcesz dowiedzieć się o następnych gazetkach, w których wystąpi promocja na ten produkt, kliknij tutaj.

Najważniejsze informacje o mięsie

Białko to jeden z podstawowych składników pożywienia człowieka. Dla wielu ludzi głównym źródłem tego makroskładnika jest mięso. Choć jego nadmiar w diecie może przyczyniać się do rozwoju różnych chorób, konsumowane z umiarem dostarcza organizmowi witamin z grupy B, żelaza i cynku.

Choć ceny tego produktu bywają wysokie, wiele marketów oferuje mięso w promocjach, w ramach których można nabyć różne jego rodzaje.

Istotnym czynnikiem, który często decyduje o zakupie tego typu żywności, jest cena mięsa. Gdzie w promocji nabyć je najtaniej? W centrach handlowych znajdziesz dobre okazje cenowe.

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje mięsa. Do najczęściej spożywanych należą: wieprzowina, wołowina, drób, baranina, cielęcina, jagnięcina i ryby. Mięso dzieli się również na to z kością i bez kości. Istnieje także podział na mięso czerwone (np.: wieprzowina, wołowina, baranina, dziczyzna, mięso strusia) i białe (np.: drób, króliki, ryby, owoce morza).

Dietetycy wskazują, że mięso białe jest zdrowsze niż to czerwone, ponieważ nie jest tak tłuste i kaloryczne. Zawiera jednak mniej żelaza i trudniej zaspokoić nim głód.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie promocja na mięso jest najkorzystniejsza, sięgnij po gazetki sieci handlowych, które dostarczą Ci informacji o trwających akcjach sprzedażowych.

Najpopularniejsze zastosowania mięsa w kuchni

Mięso znajduje szerokie zastosowanie w kuchni, ponieważ można przetwarzać je na różne sposoby. Smażone, pieczone czy duszone często podajemy z ziemniakami lub kluskami śląskimi w towarzystwie warzywnych sałatek. Mięso to również składnik zup, pierogów, krokietów albo zapiekanek.

Jest podstawowym surowcem do wyrobu wędlin i innych przetworów mięsnych, które wiele osób przygotowuje samodzielnie w swojej kuchni. Można je również grillować, co często jest okazją do spotkań towarzyskich.

Jeśli poszukujesz promocji na mięso, Gazetkowo pomoże Ci je odnaleźć.

Gdzie kupić mięso w promocji?

Zastanawiając się, gdzie kupić mięso w promocji, warto porównać oferty różnych marketów i wybrać te najkorzystniejsze. Wiele sieci handlowych sprzedaje ten produkt w niższych cenach.

Kaufland w promocji na mięso proponuje zarówno to czerwone, jak i białe. Również w Biedronce znajdziesz szeroki wybór mięs różnych rodzajów. Jeśli poszukujesz innych informacji o mięsie w promocji, Gazetkowo umożliwi Ci znalezienie najlepszych okazji.