Strona główna >Produkty >Spożywcze >Ziemniaki

Aktualne promocje na Ziemniaki w gazetkach reklamowych

Strona
1

Najlepsze promocje na wybrany produkt w kategorii Ziemniaki

ziemniaki - ciekawostki o produkcie

Ziemniaki to warzywa mogące pochwalić się długą historią istnienia na świecie. Pojawiły się już 8000 lat temu w Andach. W Polsce są bardzo popularne ze względu na łatwość ich uprawy. Ziemniaki można bardzo długo przechowywać, co wpływa korzystnie na ich powszechność. Są bogate w wiele witamin i składników mineralnych, dzięki czemu mają dużo właściwości prozdrowotnych. W swoim składzie zawierają m.in. witaminę C, witaminy z grupy B, magnez, potas i fosfor. Te składniki mineralne odpowiedzialne są za obniżanie ciśnienia krwi. Ponadto dbają o skórę i prawidłowy wzrok. Jeśli nie masz własnej uprawy ziemniaków – sprawdź, gdzie kupisz te warzywa najtaniej!

Non stop przeglądamy gazetki promocyjne w poszukiwaniu artykułów w najatrakcyjniejszych cenach. Najczęściej ziemniaki znajduje się w gazetkach sieci E.Leclerc. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o kolejnych gazetkach, w których wystąpi promocja na ten towar, włącz powiadomienia.

Najważniejsze informacje o ziemniaku

Ziemniaki przybyły do Europy dość niedawno, bo dopiero w czasie trwania epoki Wielkich Odkryć Geograficznych na przełomie XV i XVI wieku. Warzywo to rozpowszechniło się po Starym Kontynencie i szybko zyskało uznanie ludzi. Dzisiaj ziemniaki stanowią jeden z podstawowych składników diety w naszym kraju. Zawierają one, wbrew obiegowej opinii, masę cennych wartości odżywczych i świetnie nadają się do jedzenia w czasie diety. Jakie jeszcze właściwości mają ziemniaki? Jak wykorzystać je w kuchni? Gdzie kupić dobre ziemniaki i jak szukać na nie promocji? 

Za symboliczną datę pojawienia się ziemniaka na ziemiach polskich uważa się rok 1683. Wtedy to Jan III Sobieski, wracając z triumfu pod Wiedniem, wrócił do polski obdarzony przez cesarza Leopolda I workiem sadzonek tego warzywa. Dzisiaj ziemniaki są jednym z najczęściej spożywanych przez Polaków warzywem, co zawdzięczają swojej powszechności, dobrej cenie, smakowi i tradycji.

Ziemniaki nie słyną ze swoich wartości zdrowotnych, a to ogromny błąd, ponieważ są one cenną skarbnicą witamin i substancji mineralnych. Zawierają m.in. witaminę C, A, K, H, D, E, witaminy z grupy B, a także potas, magnez, mangan, jod, fluor, wapń oraz żelazo.

Duża zawartość węglowodanów przyczyniła się do stwierdzenia, że ziemniak nie jest odpowiednim warzywem w diecie odchudzającej. To mit. Warzywa te są bowiem niskokaloryczne - 100 g ugotowanych ziemniaków zawiera około 80 kcal. Za ich kaloryczność w posiłkach odpowiadają przede wszystkim sosy. Ziemniaki możesz więc spokojnie jeść w trakcie swojej diety.

Najpopularniejsze zastosowania ziemniaka w kuchni

Ziemniaki w kuchni wykorzystywane są przede wszystkim jako dodatek do innych potraw. Często łączymy je z różnego rodzaju mięsami i sałatkami. Świetnie nadadzą się na rodzinny obiad, święta czy chociażby ognisko ze znajomymi.

Poza tradycyjnym gotowaniem ziemniaków w osolonej wodzie, warzywa te możemy przygotowywać na wiele rozmaitych sposobów - możemy je smażyć w postaci talarków bądź frytekpiec w piekarniku z oliwą i gałązkami rozmarynu lub wrzucić w folii aluminiowej do żaru z ogniska i zjeść ze słonym masłem.

Starte ziemniaki mogą nam natomiast posłużyć do wykonania placków ziemniaczanych. Ugotowane, z twarogiem, cebulką i przyprawami, będą stanowiły kochany przez wszystkich farsz do pierogów. Z ziemniaków można przygotować również tradycyjne kopytka.

Gdzie kupić ziemniaki w promocji

Ziemniaki są jednym z podstawowych produktów spożywczych wykorzystywanych przez Polaków - z tego powodu kupicie je dosłownie wszędzie: na polach, targach, w przydomowych sklepikach, sieciach dyskontowych i dużych marketach. Ich ceny przeważnie nie są wysokie, ale mimo wszystko warto wyszukiwać promocję na dobrej jakości ziemniaki, aby nie przepłacać. Okazje na ten produkt znajdziecie przede wszystkim w sieciach sklepów spożywczych, takich jak Biedronka (promocja na ziemniaki w Biedronce), Lidl (promocja na ziemniaki w Lidlu) czy Kaufland (promocja na ziemniaki w Kauflandzie). W poszukiwaniu rabatów pomoże wam nasz portal z aktualnymi gazetkami - Gazetkowo (promocja na ziemniaki Gazetkowo).