Strona główna >Produkty >Spożywcze >Awokado

Aktualne promocje na Awokado w gazetkach reklamowych

Strona
1

Najlepsze promocje na wybrany produkt w kategorii Awokado

awokado - ciekawostki o produkcie

Wspomaga odchudzanie, obniża ciśnienie krwi i świetnie wpływa na kondycję naszej skóry... Mowa oczywiście o awokado, które zawiera wiele substancji odżywczych oraz witamin, takich jak: witaminy C, E, H. K, PP oraz z grupy B. Jest też bogate w kwasy tłuszczowe: omega-3, omega-6 i omega-9. Do największych producentów tego owocu należy Meksyk, Ameryka Północna, Izrael i Hiszpania. Awokado świetnie sprawdzi się jako składnik zdrowych koktajli, sałatki czy pasty kanapkowej. Dietetycy zalecają by stosować awokado zamiast masła czy majonezu. Sprawdź, w których sklepach kupisz awokado najtaniej.

Najważniejsze informacje o awokado

Awokado stało się w ostatnich latach popularnym i chętnie kupowanym owocem. Nic w tym dziwnego - kryje w sobie mnóstwo substancji odżywczych i przynosi wiele korzyści dla zdrowia.

Najłatwiej znaleźć ten owoc w marketach, gdzie często można nabyć awokado w promocji. Skąd pochodzi i dlaczego jest takie zdrowe?

Awokado to roślina, która od dawna jest uprawiana w południowo-środkowym Meksyku. Stamtąd trafia m.in. do centrów handlowych, a następnie na nasze stoły. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić awokado w promocji, przejrzyj gazetki. Ten owoc znajdziesz w wielu marketach, ponieważ sięgamy po niego coraz częściej, przygotowując różne napoje i potrawy.

Awokado cechuje się szeregiem właściwości prozdrowotnych: jest bogate w kwas oleinowy, który obniża poziom "złego" cholesterolu we krwi, reguluje pracę układu sercowo-naczyniowego, odpornościowego oraz nerwowego, zawiera mnóstwo witamin, mikroelementów, błonnika i przeciwutleniaczy, działa antynowotworowo.

Wybierając ten owoc, ściśnij go lekko w dłoni - nie może być on bardzo miękki, ale też zbyt twardy. Skórka awokado nakrapiana ciemnymi plamami wskazuje, że jest ono już przejrzałe.

Warto włączyć ten owoc do diety. Jeśli zastanawiasz się, gdzie promocja na awokado pozwoli Ci najbardziej zaoszczędzić, porównaj ze sobą oferty różnych sieci handlowych.

Najpopularniejsze zastosowania awokado w kuchni

Udając się do marketów w poszukiwaniu awokado, gdzie w promocji kupisz je najtaniej, przemyśl, do czego posłuży Ci ten owoc. Wiele osób sięga po niego, ulegając modzie, ale nie wie, w jaki sposób wykorzystać go w kuchni.

Miłośnicy awokado często kroją je i dodają do sałatek, smarują miąższem owocu pieczywo, zastępując w ten sposób masło, lub przygotowują z awokado zdrowe koktajle, np. z dodatkiem banana i jogurtu.

Zamierzasz włączyć do swojej diety ten egzotyczny owoc i interesują Cię promocje na awokado? Gazetkowo pomoże Ci je odnaleźć.

Gdzie kupić awokado w promocji?

Auchan w promocji na awokado proponuje te owoce w atrakcyjnych cenach. Podobną ofertą dysponują sklepy Bi1.

To nie jedyne markety, w których znajdziesz awokado w promocji. Gazetkowo jest najlepszym miejscem do wyszukiwania takich okazji zakupowych pozwalających zaoszczędzić nieco pieniędzy.