Wołowina - gazetki

Treść dla osób pełnoletnich
Lidl
NOWA!
product preview arrow
17.06 - 19.06
Treść dla osób pełnoletnich
Delikatesy Centrum
NOWA!
product preview arrow
13.06 - 19.06
Strona
1
no alt added

wołowina - ciekawostki o produkcie

Wołowina to szlachetny gatunek mięsa otrzymywany z bydła. O jego popularności świadczy przede wszystkim smak, kolor oraz kruchość. Stanowi jedno z najważniejszych mięs kuchni amerykańskiej oraz europejskiej, jednak w Polsce nie uzyskuje się wołowiny aż tak wysokiej jakości jak w innych krajach. Wpływ na to ma niewielka ilość hodowli ras mięsnych bydła. Największymi i zarazem najlepszymi producentami wołowiny na świecie są zdecydowanie Stany Zjednoczone, Brazylia, Chiny, Indie oraz Unia Europejska. Sprawdź, gdzie kupisz to mięso najtaniej!

Nieprzerwanie przeszukujemy gazetki promocyjne w poszukiwaniu produktów w najkorzystniejszych cenach. Najczęściej wołowina znajduje się w gazetkach sieci Stokrotka. Jeśli chcesz dowiedzieć się o następnych gazetkach, w których wystąpi promocja na ten artykuł, włącz notyfikacje.

Najważniejsze informacje o wołowinie

Wołowina jest wykwintnym i szlachetnym gatunkiem mięsa, z którego przyrządzić możemy wiele ciekawych potraw. Na naszych stołach najczęściej króluje w postaci steków, gulaszu czy pieczeni. Ze względu na swoją cenę jest rzadziej kupowana niż drób czy wieprzowina. Warto śledzić promocje w sklepach, dzięki którym zakupimy mięso wołowe w atrakcyjnej cenie.

Cena wołowiny jest bardzo różna i w dużej mierze zależy od części mięsa, którą zakupujemy. Wołowinę w promocji kupimy już za około 25 zł za kilogram. Najbardziej wyszukane produkty w wysokiej jakości osiągają cenę nawet ponad 100 zł za kilogram. Gdzie kupić wołowinę w promocji? Wołowinę w promocji kupimy w Lidlu, na przykład w postaci antrykotu lub steków wołowych. W Kauflandzie promocja wołowiny pojawia się co kilka lub kilkanaście tygodni.

Wołowina to mięso pochodzące od bydła będącego w wieku powyżej pół roku. Najpopularniejszymi częściami wołowiny są polędwica, antrykot, rumsztyk, pręga, a także podroby wołowe. Wołowina króluje głównie w menu kuchni europejskiej oraz amerykańskiej. Ze względu na swoją strukturę mięso wołowe wymaga nieco dłuższej obróbki cieplnej niż np. wieprzowina. Aby wydobyć głębię walorów smakowych, warto przed przyrządzeniem wołowiny poddać ją marynowaniu.

Najpopularniejsze zastosowania wołowiny w kuchni

Z wołowiny najczęściej przygotowujemy soczyste lub krwiste steki, kotlet antrykot czy gulasz. Z wołowiny przygotujemy różnego rodzaju zupy. Pręga wołowa stanowi bazę dla wołowego rosołu. Surowa i odpowiednio przebadana wołowina to doskonałe mięso na tatar. Możesz kupić gotowe mięso na tatar lub samemu rozdrobić i posiekać wołowinę. Gdzie w promocji kupimy mięso na tatar? Sprawdź stoisko mięsne w Auchan lub ofertę na wołowinę w Kauflandzie, gdzie znajduje się szeroki wybór mięs i wędlin.

Gdzie kupić wołowinę w promocji?

Wołowina w promocji pojawia się regularnie w wielu sklepach spożywczych. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie promocja na wołowinę jest największa, sprawdź aktualną promocję na wołowinę w Gazetkowo. W Lidlu znajdziemy atrakcyjną ofertę na wołowinę w postaci pieczeni z udźca wołowego. Regularnie w sprzedaży Biedronki znajdziemy gulasz wołowy w promocji. Jeżeli na Twojej liście zakupowej znajduje się wołowina, promocja Gazetkowo podpowie Ci, gdzie kupić wybrane mięso w najlepszej cenie.