Strona główna >Produkty >Spożywcze >Piwo

Aktualne promocje na Piwo w gazetkach reklamowych

Strona
1

Najlepsze promocje na wybrany produkt w kategorii Piwo

piwo - ciekawostki o produkcie

Nieodłączny element wspólnego grillowania lub oglądania meczu piłki nożnej. Piwo to jeden z najpopularniejszych napojów alkoholowych na świecie. Powstaje z jęczmienia, żyta lub pszenicy. Co ciekawe, piwo jest też jednym z najstarszych alkoholi na świecie, a jego historia sięga czasów starożytnych. Trunek doczekał się wielu rodzajów, gatunków i wersji smakowych. Choć za tymi ostatnimi nie wszyscy przepadają, to jedno jest pewne – zarówno tradycyjne, jak i smakowe piwa najlepiej smakują dobrze schłodzone. Szczególnie w upalne, letnie dni. Na rynku dostępne są też piwa bezalkoholowe – często wybierane przez kierowców lub kobiety w ciąży.

Ciągle przeglądamy gazetki promocyjne w poszukiwaniu artykułów w najkorzystniejszych cenach. Najczęściej piwo pojawia się w gazetkach sieci Lewiatan. Jeśli chcesz dowiedzieć się o następnych gazetkach, w których pojawi się promocja na ten produkt, kliknij tutaj.

Najważniejsze informacje o piwie

Piwo to jedno z najczęściej spożywanych napoi na świecie. W rankingu popularności zajmuje aż trzecie miejsce - klasyfikowane jest zaraz po wodzie i herbacie. Piwo posiada bardzo specyficzny smak, za który w głównej mierze odpowiada słód. Słód to nic innego niż zmielone ziarna pszenicy, żyta, jęczmienia lub jakiegoś innego zboża. To, jakie ziarna zostały wykorzystane do stworzenia słodu, ma wpływ na smak piwa, choć nie bez znaczenia pozostaje także czas i sposób jego suszenia. Oprócz słodu, piwo zawiera w sobie także wodę i chmiel. Co ciekawe, tej pierwszej w piwie znajduje się zwykle aż około 97%, dzięki czemu trunek ten dobrze gasi pragnienie i ma działanie moczopędne. Dużą zaletą tego rodzaju napoju jest jego niska cena - piwo w promocji znajdzie się praktycznie w każdym sklepie spożywczym, w tym także w największej sieci sklepowej w Polsce - sklepie Biedronka.

Najpopularniejsze zastosowanie piwa w kuchni

Piwo to nie tylko dobry kompan do imprez i spotkań ze znajomymi. Wbrew pozorom, ma ono wiele zastosowań w kuchni - jest na przykład świetnym narzędziem do marynowania mięsa. Dzięki niemu mięsa, a także kiełbasy i ryby, stają się bardziej soczyste i miękkie. Co więcej, piwo bardzo umacnia i poprawia ich smak. Chcąc marynować mięso za pomocą piwa, warto sięgnąć po jego ciemniejsze odmiany. Oprócz właściwości przydatnych w marynowaniu, piwo to także świetny dodatek do potraw. Obiady mięsne, a także potrawy z owocami morza staną się o wiele bardziej smaczniejsze popijane piwem. Podobnie jest z większością zup. Piwo świetnie pasować będzie także do tradycyjnego, polskiego bigosu.

Gdzie kupić piwo w promocji?

Piwo nie tylko jest bardzo smaczne i pasuje do wielu potraw, ale także może okazać się bardzo tanie. Wiedząc bowiem, gdzie kupić piwo w promocji, można naprawdę sporo zaoszczędzić. Najlepszym sposobem na szukanie promocji na piwo jest Gazetkowo. Gazetkowo to strona, na której porównasz oferty wielu sklepów spożywczych w parę minut, dzięki czemu będziesz mógł wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę. Oprócz tego, na stronie tej znajduje się także blog z artykułami i przydatnymi poradami zakupowymi.