Strona główna >Produkty >Spożywcze >Spirytus

Aktualne promocje na Spirytus w gazetkach reklamowych

Strona
1

Więcej informacji o produkcie spirytus

Non stop przeszukujemy gazetki promocyjne w poszukiwaniu towarów w super cenach. Najczęściej spirytus znajduje się w gazetkach sieci Specjał. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nowych gazetkach, w których wystąpi promocja na ten produkt,

Więcej informacji o promocjach na spirytus

Najważniejsze informacje o spirytusie

Spirytus jest mieszaniną 95% alkoholu etylowego z wodą. Jest to produkt rektyfikowany, czyli oczyszczany w procesie przypominającym destylację, w specjalnych zakładach rektyfikacyjnych. Jako spirytus spożywczy rektyfikowany jest obecnie głównie alkohol zbożowy. Ma działanie dezynfekcyjne, odkażające, bakteriobójcze. W innych krajach wykorzystywany jest głównie jako produkt apteczny. U nas ma również szerokie zastosowanie spożywcze. Polska jest głównym producentem spirytusu rektyfikowanego.

Najpopularniejsze zastosowanie spirytusu

Przez dziesięciolecia w medycynie był wykorzystywany do odkażania ran i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych. Współcześnie najczęściej wykorzystywany jest on w inny sposób, chociaż niektórzy nadal wykorzystują go chociażby do nacierania przemarzniętych części ciała w celu ich rozgrzania i do odkażania.

Współcześnie w różnego rodzaju zakładach przemysłowych wykorzystuje się go do produkcji bardzo szerokiej gamy napojów alkoholowych, wódek, a także jako składnik aromatów do ciast. Nasącza się nim biszkopty, dodaje do faworków czy pączków. Dzięki niemu produkty cukiernicze nie przesiąkają tłuszczem i są po prostu bardziej wyraziste w smaku, smaczniejsze dla konsumenta.

W domu również jest bardzo przydatny. Ma zastosowanie przy produkcji nalewek takich jak śliwowica, orzechówka czy wiśniówka. Niektóre firmy produkują nawet spirytus rozcieńczony do około 60% jako spirytus typowo nalewkowy, o mocy najlepszej do nalewkowych nastawów.

Spirytus chętnie dodawany jest również do wielu drinków, ponieważ mocno zwiększa zawartość alkoholu a jednocześnie nie rozcieńcza ich, nie zwiększa znacznie ich objętości.

Gospodynie domowe oczywiście wykorzystują go do przygotowania słodkich wypieków, zwłaszcza biszkoptów do tortów. Dodają go również do pieczenia faworków lub pączków, ponieważ dodanie dwóch, trzech łyżek do ciasta sprawia, że mają one lepszy smak, a podczas pieczenia wchłaniają mniej tłuszczu.

Jako ciekawostkę można dodać, że spirytus ma silne właściwości odtłuszczające dlatego może być bardzo pomocny przy usuwaniu wszelkich tłustych, uciążliwych plam.

Gdzie kupić spirytus w promocji?

Nieustannie przeszukujemy gazetki promocyjne w poszukiwaniu towarów w super cenach. Najczęściej spirytus w promocyjnych cenach znajduje się w gazetkach sieci Carrefour.