Domowe SPA – jak stworzyć domową kąpiel relaksacyjną?
Czy trzeba wydać setki złotych w salonie SPA, by móc się zrelaksować? Otóż niekoniecznie. Można z powodzeniem urządzić sobie wieczór SPA w domu i zapomnieć na chwilę o zmartwieniach, obowiązkach i wyzwaniach, które czekają na nas w poniedziałkowy poranek w pracy. Punktem kulminacyjnym domowego SPA jest oczywiście odprężająca kąpiel, która pomoże naszemu zmęczonemu ciału się zrelaksować. Spięte mięśnie to dolegliwość, na którą cierpią nie tylko osoby wykorzystujące w pracy siłę własnych rąk, ale i te pracujące za biurkiem. Siedząca praca wiąże się przede wszystkim z uporczywym bólem karku, który potęguje się w sytuacjach stresowych. Spięte mięśnie najlepiej rozmasować, jednak w przypadku braku takiej możliwości, można uporać się z nimi za pomocą ćwiczeń z wykorzystaniem piłeczek tenisowych i długiej kąpieli relaksacyjnej. Oprócz gorącej wody do przygotowania takiej kąpieli potrzebne nam będą pewne produkty i akcesoria. Jakie? Wszystko zależy od tego, czego od kąpieli oczekujemy – nawilżenia skóry, odprężenia mięśni, a może złagodzenia bólu?
Co dodać do kąpieli, aby nawilżyć skórę? 5 produktów do odprężającej kąpieli
Zacznijmy od kąpieli nawilżającej. Co dodać do kąpieli, aby nawilżyć skórę i pozostawić ją miękką i gładką przez dłuższy czas po wyjściu z wody? Przede wszystkim pamiętajmy, że nawilżenie ciała uzyskamy nie tylko dzięki płynnym lub rozpuszczalnym produktom, które wlewamy lub wsypujemy do wanny. Wysoki poziom nawilżenia można uzyskać również dzięki produktom, które stosujemy podczas kąpieli. Oto 5 produktów, które warto mieć pod ręką, planując idealny na jesienne wieczory relaks w wannie.
Gazetki promocyjne - aktualne oferty
Większość z wyżej wymienionych produktów dostępna jest w drogerii Rossmann lub Hebe.
Olejki eteryczne do kąpieli – które zapachy pozytywnie wpłyną na samopoczucie?
Wymieniliśmy już produkty, które zadbają o naszą skórę podczas relaksu, ale co dodać do kąpieli w wannie, by zadowolić pozostałe zmysły, np. zmysł węchu? W tym celu idealnie sprawdzą się olejki eteryczne, które nie tylko wypełnią łazienkę pięknym zapachem, ale i wpłyną na nasze samopoczucie. Olejki eteryczne mają różne właściwości: relaksujące, ułatwiające zasypianie czy pobudzające do działania. Planując kąpiel, która ma pomóc nam się odprężyć, warto wyposażyć się przede wszystkim w olejek lawendowy. Nie tylko ukoi on nasze zszargane nerwy, ale i pomoże zasnąć bez zbędnego myślenia o tym, co za nami i co przed nami. Aromaterapia w domu to świetny sposób na odprężenie się, szczególnie dla osób, które mają problem z radzeniem sobie ze stresem. Jeśli nie mamy czasu na kąpiel, wystarczy zakupić dyfuzor olejków eterycznych. Planując kąpiel relaksującą, warto wyposażyć się w naturalne kosmetyki, dzięki którym wieczór SPA będzie przyjemniejszy.
Domowe kąpiele lecznicze: ziołowe, solankowe i borowinowe
Ciepła kąpiel zapewnia nam tylko chwilę relaksu, ale czy może dać nam coś więcej? Ciekawym tematem są bowiem domowe kąpiele lecznicze. W jaki sposób wpływają one na nasze zdrowie i co trzeba zrobić, by miały one takie właściwości? Oto kilka przykładów leczniczych kąpieli.
Sprezentować można sobie także kąpiel piwną, która korzystnie wpływa na nasz układ nerwowy i pomaga w leczeniu trądziku.
Kąpiel rozluźniająca mięśnie – łagodzi stres i miejscowe bóle
Dla wielu kąpiel łagodząca ból to przede wszystkim kąpiel rozluźniająca mięśnie. Bolące plecy, spięty kark – to właśnie borykając się z takimi dolegliwościami chętnie napuszczamy wody do wanny i liczymy na ulgę w bólu. Woda ma cudowne właściwości i czasami potrafi zdziałać cuda z naszym zmęczonym ciałem. Dlatego, zanim sięgniemy po mocniejsze środki, warto przygotować sobie ciepłą kąpiel i przekonać się, czy nasze dolegliwości nie zmniejszą się. Dodatkowe produkty, które uatrakcyjnią nam kąpiel, dostaniemy w drogerii Natura.
Muzyka i świece – niezbędne elementy, które dopełnią relaks w domowym spa
Kąpiel relaksacyjna w domu to nie tylko ciepła woda, płyny myjące, sole czy olejki, to również cała otoczka, która wpływa na nasze samopoczucie. Nie bójmy się przygotować się nieco do czasu spędzonego w wodzie. Przygotujmy ciekawą książkę, włączmy delikatną muzykę, która dodatkowo nas odpręży. Zamiast ostrego, głównego światła, zapalmy świece, które wypełnią łazienkę delikatnym światłem. Piękne a tanie świece zapachowe znaleźć można chociażby w Pepco. Potraktujmy każdy krok pielęgnacyjny jak część niezwykle ważnego rytuału. Zajmijmy się każdym centymetrem kwadratowym naszej skóry: mycie, peeling i nawilżenie. Wykorzystajmy czas spędzony w wannie na wykonanie peelingu twarzy czy głowy. Długa kąpiel to również świetny moment, by zrobić sobie maskę na twarz lub włosy. Czasu w wannie naprawdę nie musimy poświęcać na rozmyślanie, zajmijmy się swoim ciałem i samopoczuciem.