Żabka Drive: nowy format sklepów dedykowany użytkownikom czterech kółek

Robienie zakupów bywa czasochłonne, a odnalezienie poszukiwanego produktu wśród setek artykułów umieszczonych na półkach sklepowych bywa prawdziwym wyzwaniem. Jednak Żabka Drive to nowy format sklepów znanej sieci handlowej, który może zupełnie odmienić sposób robienia zakupów. Niemal każdy kierowca chociaż raz w życiu korzystał z możliwości zamawiania burgera w okienku McDrive, a już niedługo każdy będzie mógł zrobić zakupy bez wysiadania z auta! Dowiedz się, gdzie powstanie pierwszy drive market i co będzie można w nim kupić!

Gdzie powstaną Żabki Drive?

Żabka to bez wątpienia jedna z najbardziej rozwijających się sieci handlowych w Polsce. Już w 2013 roku niemal co piąty Polak miał zaledwie 300 metrów do najbliższego sklepu tej firmy, a nowych placówek ciągle przybywa. Nie każdy lubi robić zakupy w ogromnych hipermarketach, dlatego alternatywa oferowana przez Żabkę dla wielu osób jest bardzo atrakcyjna. Liczba sklepów niedługo przekroczy 9 tysięcy, ale słynna sieć handlowa otwiera nie tylko standardowe lokale. Nie tak dawno, w 2021 roku, pojawiła się pierwsza Żappka Store, czyli bezobsługowy sklep wspierany przez sztuczną inteligencję, a już niedługo pojawi się pierwsza Żabka Drive! Nowa propozycja firmy to sklepy dla podróżujących, w których każdy zrobi zakupy bez wychodzenia z samochodu.

Gdzie powstaną Żabki Drive? Popularna sieć handlowa nadal trzyma projekt w tajemnicy, ale wszystko wskazuje na to, że pierwszy sklep drive-through pojawi się prawdopodobnie w Zduńskiej Woli, na trasie ruchliwej drogi wojewódzkiej z Łodzi do Sieradza. Tuż obok wybranej lokalizacji działa Hotel Pod Słońcem. Na placu budowy stanął już pawilon handlowy w charakterystycznym, zielonym kolorze, jednak jego budowa różni się od innych znanych lokali – zastosowano w niej okienka typowe dla punktów drive-through. Pawilon posiada już wszelkie potrzebne instalacje – potrzebne jest tylko uporządkowanie terenu dookoła i zatowarowanie sklepu.

Spekuluje się, że otwarcie nastąpi jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w grudniu. Najprawdopodobniej marka będzie dążyć do tego, aby sklepy dla kierowców powstawały na terenach MOP-ów, czyli Miejsc Obsługi Podróżnych przy ruchliwych autostradach.

Sklepy dla podróżujących autem: Żabka Drive – wygoda bez wysiadania z samochodu

Czasami stanie w kolejkach i poszukiwanie miejsca parkingowego pod małym osiedlowym sklepem, zajmuje więcej miejsca niż robienie samych zakupów, szczególnie gdy potrzebujemy pilnie zakupić tylko jeden produkt. Żabka Drive wychodzi naprzeciw wszystkim osobom, które znalazły się w takiej sytuacji, umożliwiając błyskawiczne zakupy spożywcze bez wysiadania z samochodu. To krok dalej od rozwiązania zaproponowanego dla turystów w sezonie wakacyjnym 2021, kiedy to Żabka otworzyła 80 sezonowych sklepów w miejscowościach turystycznych.

Zasady działania sklepu dla podróżujących, nad którym pracuje Żabka, będą dokładnie takie same, jak zakup posiłków w okienkach dla kierowców, dostępnych w wielu lokalach McDonald's. Wystarczy podjechać do wolnego okienka i złożyć zamówienie u ekspedienta, by już po kilku chwilach otrzymać zamówione produkty. Droga dookoła obiektu umożliwia sprawne dokonanie zakupu i wyjazd bez konieczności parkowania i zawracania, co znacząco zwiększa wygodę i skraca czas poświęcony na zaspokojenie głodu czy zakup pilnie potrzebnych produktów.

Zakupy bez wysiadania z auta – nowa przyszłość czy udogodnienie dla kierowców?

Sukces marki McDonald udowadnia, że konsumenci doceniają możliwość złożenia zamówienia bez wysiadania z auta, dlatego sklepy drive-thorugh mogą szybko zyskać popularność wśród podróżujących. Na terenie Polski takie rozwiązania nie zostały jeszcze rozpowszechnione, jednak w Stanach Zjednoczonych wielu klientów wybiera właśnie taką formę robienia zakupów. Sklepy dla kierowców pozwalają uniknąć tłoku na niewielkiej przestrzeni sklepowej i uwalniają od poszukiwania potrzebnego produktu wśród setek innych artykułów na półce. Wykwalifikowany ekspedient doskonale zna cały asortyment sklepowy i dobrze wie, gdzie szukać zamówionego produktu, co znacznie skraca czas zakupów.

Sklep Żabka Drive może się doskonale sprawdzić wtedy, gdy kierowca poszukuje szybkiej przekąski w trakcie podróży lub chce szybko kupić kilka produktów pierwszej potrzeby w drodze do punktu docelowego. To rozwiązanie może się także świetnie sprawdzić w przypadku dokonywania większych zakupów, jeśli klient zamówi potrzebne produkty online, a następnie odbierze je w odpowiednim okienku, bez czekania w kolejkach i wysiadania z samochodu. Sklep drive-through może być prawdziwym przełomem, który wyznaczy innym markom trendy dalszego rozwoju. Warto jednak zaznaczyć, że coraz więcej konsumentów wybiera opcje zakupów online z dostawą na wskazany adres domowy, co umożliwia wygodne robienie zakupów również osobom niezmotoryzowanym. Sklepy Żabka Drive z pewnością będą doskonałym udogodnieniem dla kierowców, ale mogą nie przekonać wszystkich konsumentów.

Co będzie można kupić w sklepach Żabka, stworzonych z myślą o kierowcach?

Sieć handlowa Żabka testowała już wcześniej nieco inne rozwiązanie, również dedykowane kierowcom. Rok temu, przy samoobsługowej stacji paliw sieci Rakieta pojawił się sklep z ofertą produktów dostosowaną do potrzeb kierowców. Oprócz standardowego asortymentu spożywczego, w placówce były dostępne artykuły motoryzacyjne do samochodów, a podróżujący mogli skorzystać z rozszerzonej oferty gastronomicznej.

Firma jeszcze nie udzieliła szczegółowych informacji na temat tego, czym się będzie różnił asortyment w lokalach Żabka Drive, ale prawdopodobnie duży nacisk zostanie położony na dania gotowe do spożycia, typu food-and-go, dzięki czemu sieć handlowa stanie się atrakcyjną alternatywną dla lokali gastronomicznych i restauracji. Sklep dla podróżujących prawdopodobnie zostanie zaopatrzony w asortyment bardzo zbliżony do oferty proponowanej przez sklepy spożywcze na stacjach paliw. Z pewnością nie zabraknie także produktów z oferty tradycyjnych Żabek, które zdobyły ogromną popularność – kierowca będzie mógł zamówić kawę z ekspresu, hot-doga lub panini. Niewykluczone, że pojawią się także specjalne promocje, dedykowane osobom, które mają do pokonania dłuższą trasę.

Sklepy drive-through popularne za granicą, czy odniosą sukces również w Polsce?

W Stanach Zjednoczonych wszelkie rozwiązania typu drive-through zyskały ogromną popularność – Amerykanie doceniają możliwość załatwiania spraw bez konieczności opuszczania auta. Warto jednak wiedzieć, że pierwsze obiekty tego typu pojawiły się na terenie Stanów Zjednoczonych niemal 100 lat temu. Rozpoczęło się od barów szybkiej obsługi i kawiarni, a obecnie forma drive-thru jest dostępna w wielu sklepach, aptekach, pralniach i kwiaciarniach. Istnieją nawet bankomaty pozwalające wybrać pieniądze bez wysiadania z samochodu!

W Ameryce popularność lokali drive-through jest ogromna i przeciętny mieszkaniec załatwia wiele spraw, korzystając właśnie z takiej opcji. W Polsce rozwiązanie dobrze przyjęło się w sieci McDonald, jednak konsumenci nie są przyzwyczajeni do innych rozwiązań tego typu. Czas pokaże, czy sklepy drive-through odniosą podobny sukces, Żabka Drive rusza już wkrótce!

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci