Czym jest nowoczesna forma płatności odroczonej PayPo kup – zapłać za miesiąc

Na rynku pojawiła się nowa forma płatności. Mowa oczywiści o usłudze PayPo. Dzięki niej możesz kupić jakiś produkt, a płatność nastąpi później. Jak dokładnie działa ta usługa? Czy warto skorzystać z PayPo? Jak sprawdzić transakcje? Odpowiedzi znajdują się poniższym artykule.

Płatność odroczona – co to jest i jak działa?

Kupując jakiś produkt, jesteś zobowiązany od razu za niego zapłacić. W sklepie robisz to przy ladzie. Podczas zakupów online przeważnie, zanim produkt zostanie wysłany w drogę do Ciebie, firma musi otrzymać przelew na konto. Od jakiegoś czasu istnieje możliwość płatności odroczonej. O co w tym chodzi? Jest to banalnie proste. Uregulowanie płatności nie następuje od razu po dokonaniu zakupu danego produktu, a po jakimś określonym wcześniej czasie. Przeważnie jest to 30. Po tym czasie mogą zostać naliczone odsetki.

Płatności odroczone możesz wykonać przez PayPo. Fintech współpracuje z Alior Bankiem oraz Przelewy 24. Jak działa ta usługa? Zamawiasz produkt, który jest w ofercie sklepu, który umożliwia skorzystanie z tej usługi. Kiedy nadejdzie moment wyboru formy płatności, kliknij płatność PayPo. Musisz uzupełnić swoje dane i podać numer PESEL. Jeśli to zrobisz, to PayPo zapłaci za Twoje zakupy. Gdy produkty zostaną dostarczone do Ciebie, możesz spokojnie je sprawdzić, obejrzeć, przetestować. Jeśli coś będzie nie tak, to możesz zwrócić je do sklepu, a wtedy kwota, którą będziesz musiał zapłacić, zostanie pomniejszona. Czas na przelanie pieniędzy to 30 dni. Jeśli masz ochotę, możesz tę płatność rozłożyć na raty.

PayPo jest dostępne w ponad 1000 sklepów. Obsługują je Przelewy 24, Dotpay oraz eCard. Założyciel PayPo, Radosław Nawrocki, podaje, że jego firma, miesięcznie obsługuje ponad 140 tysięcy transakcji w Internecie.

PayPo – wady i zalety usługi

Każdy medal ma dwie strony. Podobnie jest w przypadku PayPo. Niewątpliwą zaletą płatności odroczonej jest fakt, że nie musisz nosić przy sobie gotówki. Pieniądze możesz wydać na coś innego. To świetne rozwiązanie, gdy kończy Ci się miesięczny budżet, a w planach są jeszcze inne pilniejsze zakupy.

Pies

Czas na wykonanie zapłaty za usługę czy produkt to przeważnie od kilku do kilkudziesięciu dni. W przypadku PayPo jest to 30 dni. Możesz w tym czasie spokojnie sprawdzić otrzymane produkty i jeśli nie będą spełniać twoich oczekiwań, możesz je oddać do sklepu. Kiedy jakiś towar nie będzie Ci odpowiadał i oddasz go, to wówczas Twój rachunek zostanie pomniejszony o tę kwotę. Kupuj dziś, a zapłać za 30 dni — niewątpliwy plus. Dodatkowo PayPo umożliwia rozłożenie uregulowania zobowiązania na cztery miesięczne odroczone raty.

Jeśli chodzi o wady tej usługi, trzeba wspomnieć o niewielkim limicie transakcji na początku korzystania z PayPo. Wraz z kolejnymi zakupami jest on stopniowo zwiększany, jednak pierwsze kilka płatności nie może być wykonanych na duże kwoty.

Płatność odroczona wiąże się z pewnym ryzykiem. Nie masz pewności, że w momencie, gdy nadjedzie moment uregulowania zobowiązania, będziesz miał wystarczająco środków na koncie.

Aby odłożyć uregulowanie rachunku na późniejszy termin, musisz znaleźć sklepy z odroczoną płatnością. Nawet jeśli będziesz robił zakupy w takim miejscu, nie masz pewności, że można jej dokonać przy pomocy PayPo. Lista sklepów – dosyć ograniczona – w których możesz skorzystać z usługi to duży minus.

PayPo – kiedy należy zapłacić za zakupy?

Jak już wspomniano, płatności odroczone reguluje się po kilku do kilkudziesięciu dni. W przypadku ## PayPo zapłacić później możesz do 30 dni. Po tym czasie zostanie naliczona prowizja. Ile wynosi? Nie ma jednej stałej kwoty lub procentu. Wysokość prowizji jest ustalana indywidualnie. Płatność PayPo bierze pod uwagę zdolność kredytową klienta, rodzaj sklepu, w którym dokonał zakupu oraz aktualną promocję. Każdy, kto korzysta z płatności odroczonej w tej firmie, przed zawarciem umowy, otrzymuje formularz, w którym zawarte są informacje dotyczące transakcji. Jest tam również zawarta kwota prowizji. Czasem jest to 0%, jednak równie dobrze może to być nawet 15%.

Ewentualna prowizja to jedyna kwota, jaką będziesz musiał zapłacić, jeśli spóźnisz się z uregulowaniem zobowiązania. PayPO nie nalicza żadnych dodatkowych kar. Z odroczonej płatności możesz korzystać do woli. Nie ma ograniczonej liczby transakcji. Wszystko, jednak z umiarem, gdyż po zakupach może się okazać, że nie dasz rady spłacić całej kwoty.

PayPo raty – co warto wiedzieć?

PayPo umożliwia rozłożenie płatności na odroczone raty. Co to znaczy? Jeśli nie jesteś w stanie uregulować zobowiązania jednorazowo, możesz złożyć wniosek o rozłożenie jej na raty. Maksymalnie może to być cztery raty. Aby to zrobić, musisz zalogować się w panelu klienta i przejść do zakładki „Twoje zakupy”. Po rozwinięciu szczegółów będzie znajdować się tam opcja „Sprawdź plan ratalny”. Plan zostanie uruchomiony 31. dnia od zakupu. W ten dzień musisz zapłacić pierwszą część należności. Na uregulowanie kolejnych PayPo przewidziało kolejne miesiące.

Czy usługa PayPo jest darmowa i bezpieczna?

Płatności PayPo spełniają oba te warunki. Przede wszystkim trzeba wspomnieć, że nie musisz podawać loginu, hasła do bankowości elektronicznej. Nie jest również konieczne podawanie danych z karty płatniczej. Potwierdzenie płatności to kwestia jednego SMS-a. PayPo oferuje również Gwarancję Ochrony Kupującego.

Czy płatności odroczone PayPo są dobrą alternatywą dla kredytu gotówkowego?

Zdecydowanie tak. Ten system jest wdrażany w kolejnych sklepach. Płatność odroczona to szybkie, komfortowe, a przede wszystkim darmowa i bezpieczna forma zapłaty za zakupiony towar. To korzystne rozwiązanie zarówno dla klientów, jak i sprzedawców, którzy otrzymują pieniądze za produkt od razu i nie muszą się martwić, czy one kiedykolwiek dotrą na konto. Odroczona płatność staje się coraz bardziej popularna i w tym momencie jest bardzo dobrą alternatywą dla kredytu gotówkowego, chwilówek czy zakupów ratalnych.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci