Z naszego artykułu dowiesz się, jakie robaki w domu spotykane są najczęściej, a także:
Gazetki promocyjne - aktualne oferty
Insekty w domu: 10 robaków, które mieszkają razem z Tobą. Skąd się biorą?
Robaki w domu pojawiają się często niespodziewanie i bez względu na obowiązującą porę roku. Wpływają na funkcjonowanie domowników i są wyjątkowe nieprzyjemne. Co istotne, wiele z nich pojawia się bez względu na stan mieszkania i panujące warunki higieny. Przechodzą szczelinami, a także są w stanie chować się w miejscach niedostępnych dla człowieka. Wśród najczęściej spotykanych można wyróżnić:
Robaki w domu od wilgoci – jak się ich pozbyć?
W domu, ze względu na panującą wilgoć w kuchni i łazience, chętnie pojawiają się rybiki cukrowe, karaluchy i prusaki. W miejscach wilgotnych chętnie pojawiają się również roztocza. Jak pozbyć się robaków z domu? Aby ich zlikwidować można sięgnąć po domowe sposoby, specjalne preparaty dostępne w drogeriach lub skorzystać z pomocy firmy zajmującej się w zwalczaniu takich owadów. Konieczne jest regularne sprzątanie łazienki i kuchni, a także nie pozostawianie pożywienia na wierzchu. Skuteczne mogą okazać się pułapki na owady i preparaty trujące, dostępne w popularnych sklepach np. Rossmannie.
Małe latające owady – skuteczny sposób na pozbycie się domowych owadów
Małe owady domowe mogą być wyjątkowo uciążliwe. Skutecznym sposobem na ich pozbycie się jest zastosowanie lamp owadobójczych. Niestety meszki, które najczęściej pojawiają się w domu mogą być trudne do odstraszenia. Małe latające owady w domu mogą bać się kilku zapachów. Warto w tym celu sięgnąć po olejki eteryczne np. lawendowy, miętowy, waniliowy, eukaliptusowy czy goździkowy.
W jaki sposób pozbyć się roztoczy? Domowy płyn na roztocza krok po kroku
Roztocza to niewielkie robaki, które należą do rodziny pajęczaków. Pojawiają się najczęściej w sypialniach, gdzie obecne są w kurzu. Nie widzimy ich gołym okiem, jednak bardzo szybko się rozmnażają i mogą powodować wiele problemów związanych z alergią oddechową i skórną. W celu ich eliminacji, można przygotować domowy płyn, który składa się z sody oczyszczonej i olejku z drzewa herbacianego. Wystarczy połączyć ze sobą szklankę sody oczyszczonej z 10 kroplami olejku. Wszystko należy wymieszać ze sobą w pojemniku, a następnie posypać miksturą materace i inne miejsca żerowania roztoczy. Preparat pozostawić na godzinę, a po upływie czasu sprzątnąć za pomocą szczotki lub odkurzacza. Taki zabieg, warto przeprowadzać raz w miesiącu.
Robaki z pancerzem - domowe sposoby na pozbycie się insektów z domu
Zwalczanie robaków w domu nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Wśród robaków z pancerzem wyróżnić należy prusaki i karaluchy. To wyjątkowo uciążliwe owady, które mnożą się w zaskakującym tempie. Kiedy zobaczymy choć jednego w naszym domu, możemy mieć pewność, że jest ich cała masa. Na początek warto sięgnąć po chemię przeznaczoną do ich zwalczania. Dostępna jest w drogeriach np. Jawo. To trutki, w formie proszku, płynu, żelu i sprayu. Dostępne są także pułapki na karaluchy. Wiele osób kupuje również kwas borowy, które miesza się z gotowanym żółtkiem jaja. Formuje się kulki, które są zjadane przez karaluchy i prowadzą do ich uśmiercenia.
Mól ubraniowy – skuteczne zwalczanie naturalnymi sposobami
Mole ubraniowe potrafią być wyjątkowo uciążliwe. W celu ich pozbycia się można nabyć wiele preparatów np. pułapki feromonowe, ale skorzystać również z domowych sposobów. To stosowanie olejków np. lawendowego, którego zapachu nie lubią mole ubraniowe. Warto często wietrzyć szafę, a po zakupach nowych ubrań, należy je uprać w wysokiej temperaturze lub włożyć do zamrażarki, gdyż wysoka i niska temperatura zabija larwy moli ubraniowych.
Sprawdzone sposoby na zapobieganie pojawieniu się robaków w domu
Robaki w domu mogą pojawiać się z różnorodnych przyczyn. Wiele z nich np. karaluchy, prusaki, rybiki cukrowe czy muszki pojawiają się w domach ze względu na dostęp do wilgoci i pożywienia. Skutecznym sposobem zapobiegania pojawieniu się robaków jest częste sprzątanie łazienki i kuchni. Nie powinno się zostawiać na noc naczyń w zlewie, a także okruchów na blacie. Łazienka powinna być sprzątana tak często jak to możliwe. Warto również stosować zamykane kosze na śmieci lub zakrywać worek, gdyż karaluchy i prusaki chętnie żerują również w śmieciach. Na blogu gazetkowo.pl można znaleźć więcej porad.