Otwarcie Ikei w Szczecinie

02.06.2021

|

Sieci handlowe

Otwarcie Ikei w Szczecinie

IKEA w Szczecinie wreszcie otwarta! Od 31 maja 2021 roku można już odwiedzać sklep w tej okolicy. Motywem przewodnim kampanii związanej z tym otwarciem jest otwartość ilustrująca różne aspekty działania IKEA.

Wspólne cele Szczecina i sieci IKEA

Strategia zrównoważonego rozwoju People & Planet Positive została w sieci IKEA przyjęta w 2012 roku. Co ciekawe, jej założenia są zbieżne z założeniami strategii Miasta Szczecin – Floating Garden. Przede wszystkim obie te startegie stoją na trzech filarach. Po pierwsze chcą uczyć zrównoważonego życia. IKEA realizuje to np. dzięki pomysłom na przechowywanie jedzenia, wskazywaniu ekologicznych rozwiązań czy roślinnym wariantom popularnych potraw. Druga kwestia to wpływ na środowisko, klimat i zasoby naturalne. IKEA chce, być w pełni cyrkularnym i pozytywnym dla klimatu miejscem. Trzeci aspekt to pozytywny wpływ sieci na społeczność. Firma chce czynić dobro i pomagać tam, gdzie jest to możliwe. Stąd np. akcja „Pomagamy Razem” w ramach, której przekazano szpitalom wsparcie rzeczowe.

Otwarcie placówki w Szczecinie

Otwarcie szczecińskiej placówki odbywa się w wyjątkowym momencie dla sieci IKEA. To właśnie w 2021 roku sieć świętuje 60 rocznicę obecności w Polsce. 27 stycznia 1961 roku, Ingvar Kamprad złożył pierwsze zamówienie na zakup mebli wyprodukowanych w polskiej fabryce. Chodziło o 500 sztuk krzeseł ÖGLA z drewna bukowego.

Działania proekologiczne IKEA

IKEA to sieć, która od dawna dba o odpowiednie zużywanie materiałów, ale teraz poszła o krok dalej. Chce w jak największej mierze zużywać odpady. Przetworzone butelki PET, skrawki materiałów, resztki produkcyjne, będą używane jako surowce do wytwarzania kolejnych produktów. Np. fronty kuchni KUNGSBACKA zrobione są z przetworzonych butelek PET. Podobnie jak wycieraczka KRISTRUP, dywan TOFTLUND, zasłony GJERTRUD czy pojemniki KUGGIS! Z kolei dywany TÅNUM stworzone zostały z resztek materiałów, a zużyty papier w praktyczne pudełka HÅBOL i PAPPIS. Oczywiście nie jest tak, ze wszystko co znajdziesz w IKEA pochodzi z odpadów. Nowe surowce wykorzystywane przez sieć są natomiast odnawialne. Warto wspomnieć, że równie ważne jak surowce są dla IKEA źródła energii. Stawiają na te, które nie wyczerpują się szybko. Np. korzystają z turbin wiatrowych. IKEA proponuje swoim klientom rozwiązania, które pomogą im żyć zgodnie z naturą. Np. oferują pełny system do sortowania śmieci, który sprawi, że segregowanie odpadów będzie dziecinnie proste.

IKEA – sklep dla każdego

Warto także zwrócić uwagę, że sieć dba o wszystkich klientów, dlatego w ich sklepach wszystko czego potrzebują odnajdą poszukiwacze komfortowego snu, osoby pracujące z domu, miłośnicy ogrodu, a także najbardziej wymagający klienci poszukujący klasycznych rozwiązań w nowoczesnym wydaniu.