Ubrania z supermarketu a z sieciówki? Jak wygląda jakość i trendy w modzie ubrań z Biedronki i Lidla

Zakupy w supermarketach nie stanowią już dla wielu z nas codziennego obowiązku. To dla coraz liczniejszego grona miejsce, w którym nie tylko kupujemy produkty żywnościowe, ale też kosmetyki, artykuły wyposażenia domu, książki czy ubrania. Szeroka oferta odzieży pozwala nam z powodzeniem skompletować całą garderobę bez drenowania portfeli. Jak wygląda jakość takich ubrań?

Dlaczego Biedronka i Lidl współpracują z projektantami?

Już od kilku lat w mediach oraz materiałach reklamowych mogliśmy natrafić na informacje, jakoby znani projektanci oraz firmy odzieżowe nawiązały współpracę ze znanymi projektantami. W myśl takiego układu ekskluzywne produkty modowe miały być sprzedawane za rozsądną cenę w supermarketach. Liczba liczących się marek wzrasta z każdym rokiem, a w Biedronce czy Lidlu z powodzeniem mogliśmy znaleźć produkty sygnowane marką Wittchen, Loft37, Paprocki&Brzozowski czy Michael Kors. 

Chociaż współpraca ze znanymi projektantami jest raczej epizodyczna, to wciąż w obu supermarketach możemy znaleźć bardzo modną odzież, która sygnowana jest metką producenta stale związanego z każdym z tych dyskontów. Dlaczego w ogóle Biedronka czy Lidl chcą współpracować z projektantami? To z pewnością pozwoli im podnieść prestiż sklepu, a także zachęca inną grupę konsumentów do skorzystania z ogólnej oferty sklepu. 

Jak wygląda jakość ciuchów z popularnych sieciówek czy supermarketu?

Przejdźmy teraz do tematu, który stanowi jeden z najważniejszych punktów zapalnych w dyskusjach za i przeciw ubieraniu się w supermarkecie. Przeglądając oferty Biedronki czy Lidla szybko możemy zauważyć, że jest odzież znacznie tańsza niż ta, którą kupimy nawet w średniej jakości sieciówce. Czy za niską ceną idzie równie niska jakość?

Niekoniecznie. Może w przeszłości towary te faktycznie odznaczały się wykorzystaniem gorszego rodzaju materiału oraz gorszym szyciem, jednak obecnie jakość odzieży męskiej czy damskiej w Lidlu i Biedronce w żadnym wypadku nie odstaje od tego, co możemy kupić w Reserved czy popularnym H&M. To bardzo dobra wiadomość, szczególnie dla tych osób, które zamiast na metkę, bardziej zwracają uwagę na jakość i wykorzystane materiały. Dyskonty właśnie tym się bronią - jeśli nie prestiżem to świetną jakością wykonania. 

Ubranie z supermarketu to żaden wstyd - tanie Biedronka

Każdy z nas w swoim życiu zapewne usłyszał drwiący komentarz w stronę osób, które kupują odzież w znanych supermarketach. Takie podejście do sprawy to głęboko zakorzenione w naszym społeczeństwie uprzedzenie. Wciąż słychać głosy, że kupowanie sukienek czy koszul męskich w Lidlu to wstyd. Czy jednak nie jest to dostateczny dowód na to, że wielu konsumentów w ten sposób pokazuje nic więcej poza ignorancję?

Odzież w dyskontach w żadnym wypadku nie wypada gorzej pod względem jakości w stosunku do znanych firm odzieżowych z salonami w galeriach handlowych. Co więcej, za producentem takich ubrań również stoją specjaliści, którzy podążają za trendami. Choć wybór ubrań w supermarkecie nie jest tak szeroki, jak w sklepie z modą, to jednak możemy być pewni, że dostępne rzeczy są tymi, które są trendy w tym sezonie. 

Jak mądrze łączyć drogie ciuchy z sieciówek z tanimi z popularnych supermarketów?

Wiele osób zastanawia się, jak łączyć drogie ubrania zakupione w galerii handlowej z tymi, które upolowaliśmy na okazji w Biedronce czy Lidlu. Odpowiedź jest prosta - dokładnie tak samo, jak dobieralibyśmy ubrania różnych drogich projektantów. 

W dobieraniu dziennej stylizacji metki i cena ubrania nie ma żadnego wpływu na nasz wygląd. Jeśli mamy odpowiednie wyczucie stylu, wiemy, co jest modne i potrafimy w umiejętny sposób łączyć ze sobą kolory, z połączenia spodni drogiego projektanta i koszuli z Biedronki wyczarujemy stylizację, która zachwyci każdego. 

Jeśli ktoś natomiast nie ma umiejętności dobierania ubrań do swojej sylwetki, to nawet po wydaniu tysiąca złotych na modną sukienkę nie będziemy wyglądać lepiej. Pamiętajmy, że w procesie doboru różnych elementów garderoby najważniejszy jest kolor, fason i obecna moda - niech metki i wartość ubrania zejdzie na drugi, mniej ważny plan. 

Rekordowe dane o inflacji? Jak kupować ciuchy aby oszczędzać i rzeczywiście zyskiwać?

W obliczu galopującej inflacji ceny produktów podstawowych, ale również tych odzieżowych wzrosły od kilku do kilkunastu procent. To z pewnością cios dla wszystkich tych, którzy uwielbiają kupować ubrania i nosić się w zgodzie z panującymi trendami. 

I to właśnie jeden z powodów, dla których ubrania z dyskontów stają się coraz popularniejsze. Wiele osób przekonało się, że koszulki, spodnie czy spódniczki z Lidla w żaden sposób nie odstają jakościowo od tych, które możemy złowić w galeriach handlowych. Co więcej, są one znacznie tańsze, co wciąż pozwala nam być na bieżąco z modą. 

Dodatkową motywacją dla osób liczących każdy grosz jest szereg programów lojalnościowych, które oferują najważniejsze sieci handlowe w Polsce. Za pomocą specjalnych kart wydawanych w sklepie lub aplikacji mobilnych możemy złowić jeszcze lepsze promocje, kupując produkty z całkiem dużą zniżką. 

Oryginalny styl ubierania się - jakie są style ubioru 2021

Rok 2021 to zdecydowanie czas dla tych, którzy nie lubią eksperymentować, a swoją garderobą kapsułową ograniczają do klasycznych ubrań. Styl casual, który przeplatany jest delikatnym powiewem luzu, świetnie pasuje na wyjście do pracy, ale też na miasto. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet styl klasyczny również wytycza trendy tego roku. Proste, uniwersalne elementy ubioru jak gładka koszula, granatowe spodnie, w przypadku kobiet szpilki, u mężczyzn mokasyny. To styl, który wprawdzie nigdy nie wychodzi z mody, jednak w tym roku jest nad wyraz uwielbiany. 

I to kolejny doskonały powód, dla którego powinniśmy zwrócić uwagę na ofertę odzieży w popularnych supermarketach. Co rusz możemy natknąć się na ciekawe promocje tych właśnie ubrań, które w tym sezonie są modne, i to w rozsądnej cenie! 

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci