Kawonament: Żabka wprowadza abonament dla kawowych smakoszy. Jak działa miesięczna subskrypcja?

Ostatnio coraz częściej usłyszeć można o Kawonamencie. To nowa oferta w popularnej sieci sklepów Żabka. Czym jest ta usługa? Jakie są jej warunki i czy warto z niej skorzystać? O tym w niniejszym artykule!

Żabka wprowadza Kawonament – codziennie świeża kawa w najniższej cenie!

Nie da się zaprzeczyć, że kawa to jeden z najpopularniejszych napojów wybieranych przez Polaków. Wiele osób wręcz nie wyobraża sobie poranka bez czarnego pobudzającego napoju, który wykazuje nawet właściwości prozdrowotne. Nic więc dziwnego, że regularni kawosze poszukują oszczędności i chcą jednocześnie nadal cieszyć się ulubionym napojem. Do tej właśnie grupy osób skierowana jest nowa oferta popularnej sieci sklepów Żabka. 

Kawonament, bo o nim mowa, to propozycja miesięcznej subskrypcji, która pozwala codziennie skorzystać z automatu do kawy i napić się jednego z wielu napojów: kawy czarnej, kawy z mlekiem, kawy flat white, kawy latte, kawy cappuccino, napoju czekoladowego, espresso, espresso doppio lub kawy cortado. Jak widać wybór jest spory, a dodatkowo raz w miesiącu można skorzystać z jednej nadprogramowej małej kawy lub muffiny. Cena abonamentu jest niższa, niż gdyby kupować codziennie kawę osobno, jest to więc świetny pomysł dla osób chętnie pijących kawę w Żabce!

Na czym polega fenomen Kawonamentu, który podbił serca klientów?

Subskrypcja kawy zbiera coraz większe grono wielbicieli. Wszystko dlatego, że taka tania kawa w Żabce to same korzyści: niższa cena, wygodna aktywacja przez aplikację i możliwość odbioru kawy w każdym sklepie w kraju (a jest ich aż 8812!). Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o abonament na kawę - Żabka przeciera szlak, gdyż jest to pierwsza tego typu usługa w Polsce. Chociaż tłumaczy to częściowo jej popularność, na pewno niska cena gra też pierwsze skrzypce. Poza tym amatorów kawy z Żabki było nawet przed wprowadzeniem promocji całkiem sporo i była to jedna z najczęściej wybieranych kategorii produktów.

Kawa z Żabki to 100% arabica, która jest najbardziej cenionym rodzajem ziaren. Właśnie dlatego kawy te przypadają do gustu nawet bardziej wysublimowanym kawoszom. Co więcej, Żabka oferuje kawę przygotowaną na wiele sposobów, np. w formie cappuccino czy café latte, dzięki czemu każdy odnajdzie idealny smak dla siebie. Nie można pominąć faktu, że Żabka to sklep, gdzie można zakupić wiele produktów świetnie pasujących do tak pysznej kawy. Będą to na przykład ciasteczka, herbatniki, wafelki, batoniki lub muffiny. Co można kupić w Żabce za 1 zł? Po intensywnym w smaku napoju dobrze sprawdzi się niedroga guma miętowa, która odświeży oddech.

Jak wykupić Kawonament? Subskrypcja kawy dla klientów Żabki instrukcja krok po kroku

Nowa promocja na kawę w Żabce nie jest trudna do aktywowania. Wystarczy zainstalowana na telefonie aplikacja "Żappka" i karta płatnicza. W aplikacji należy wybrać zakładkę subskrypcji i Kawonament oraz podpiąć pod aplikację kartę płatniczą podając jej dane. Po dokonanej opłacie jesteśmy gotowi do odebrania kawy. Tak przygotowaną aplikację wystarczy zeskanować podczas zakupów w sklepie i już można cieszyć się ciepłym i dodającym energii napojem. Co ważne, z subskrypcji można zrezygnować w każdej chwili, jednak w innym wypadku będzie się ona przedłużać automatycznie na kolejny okres rozliczeniowy. Klient otrzyma jednak oczywiście stosowne powiadomienie w aplikacji.

Warto pamiętać, że po codziennym odebraniu kawy, raz na miesiąc możemy skorzystać z dodatkowej kawy 200 ml lub odebrać muffina. Codzienna kawa może być dowolnej wielkości, co spodoba się fanom "małej czarnej", jak i większej dawki kawowego pobudzenia. Należy jednak mieć na uwadze, że możliwe do odbioru kawy nie kumulują się na koncie i w razie nieodebrania napoju któregoś dnia, ten po prostu przepadnie. Z tego powodu promocja ta najlepiej sprawdza się, jeśli, tak czy inaczej, jesteśmy stałymi, codziennymi bywalcami sklepów Żabka lub ewentualnie wyrobimy sobie nawyk takiej wizyty.

Koniecznie należy pamiętać o tym, że kawonament nie działa w Żabkach Nano, czyli w samoobsługowych Żabkach. Kawę z abonamentu możemy zakupić wyłącznie w klasycznych Żabkach, co nie powinno stanowić większego problemu, gdyż Żabki są bardzo często spotykane w każdym większym mieście. 

Kawa na mieście nie musi być droga: ile kosztuje miesięczny Kawonament?

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że każda kawa kupiona na mieście musi być droga, nic bardziej mylnego! Kawonament w Żabce to bezsprzecznie bardzo opłacalna opcja. Dzieje się tak dlatego, że miesięczna subskrypcja kawy w Żabce kosztuje 49,99 zł. Dzięki temu możemy kupić 30 kaw w ciągu miesiąca, co daje 1,61 zł za jedną kawę. Warto pamiętać, że może to być kawa o dowolnej pojemności, dlatego możemy wybrać zarówno kawę małą o pojemności 200 ml, jak i dużą, która zawiera aż 400 ml tego pysznego napoju!

Jeśli porównujemy ofertę subskrypcyjną do standardowego cennika, kawa w Żabce bez promocji to koszt od 3,99 zł do 8,50 zł. Widać więc, że abonament kawowy zwraca się zdecydowanie szybko! W porównaniu zaś z cenami kawy na stacjach benzynowych, a tym bardziej w kawiarniach, koszt ten zwykle zaczyna się przy tych pierwszych od 10 zł, a przy tych drugich nawet o wielokrotnie więcej. Niezależnie od tego, jaka kawa w Żabce zostanie wybrana – Kawonament będzie zdecydowanie tańszy.

Nie można również zapomnieć o dodatkowym bonusie, jaki daje kawonament, czyli o dodatkowej, darmowej małej kawie lub muffinie. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, że najpierw należy wykorzystać przysługującą nam danego dnia kawę, a dopiero potem możemy odebrać bonus. To jednak bez wątpienia dodatkowa oszczędność lub gratisowy miły upominek w postaci słodkiego i pysznego deseru, który idealnie sprawdzi się jako dodatek do kawy z abonamentu. 

Kawonament to dopiero początek – Żabka planuje kolejne nowości w aplikacji Żappka

Żabka to sieć sklepów, która wciąż próbuje zaskakiwać klientów nowymi, wygodnymi i nowoczesnymi rozwiązaniami. Żabki Nano – sklepy bezobsługowe, zagościły już w kilku miastach Polski, natomiast funkcjonalności aplikacji Żapka są stale rozwijane. Pojawienie się usługi "Kawonament" jest prawdopodobnie zwiastunem pojawiania się podobnych usług w niedalekiej przyszłości, co można wnioskować po fakcie, że dla tej promocji została stworzona w aplikacji zakładka o nazwie sugerującej liczbę mnogą – "subskrypcje".

Abonamenty to coraz popularniejsza forma zakupu usług, z którą możemy spotkać się w popularnych serwisach z filmami, serialami lub muzyką. Abonament na napój to świeży pomysł, który jest bezprecedensowy w Polsce, jednak po pewnym czasie być może pojawi się więcej takich subskrypcji na produkty spożywcze. Dlatego, jeśli zależy nam na dobrej jakości kawie, a w dodatku cenimy sobie szeroki wybór smaków oraz rodzajów, warto zwrócić uwagę na tę nową opcję oferowaną przez Żabkę! Na pewno jej atutem jest oszczędność czasu i pieniędzy, a dla wielbicieli kawy z Żabki jest to wręcz obowiązkowy zakup, który ułatwi codzienne życie.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci