Black Friday w sklepach spożywczych - które z nich szykują największe promocje?

Święto zakupów, czyli popularny Black Friday, przypada w ostatni piątek listopada. Coraz częściej produkty w doskonałych cenach znajdziemy nie tylko w sklepach odzieżowych czy z elektroniką, lecz również w marketach spożywczych. Ostatnie lata pokazały, że wielkie sieci handlowe przygotowują dla swoich klientów prawdziwe okazje - niektóre produkty można kupić nawet 70% taniej, a inne otrzymamy praktycznie…za darmo. Jak wygląda Black Friday w sklepach spożywczych?

Kalendarz wyprzedaży 2022 z okazji Black Friday– kiedy obchodzimy największe święto zakupów w Polsce?

Kiedy jest Black Friday? Otóż święto zakupów tradycyjnie przypada w ostatni piątek listopada - tak samo w Polsce, jak i na całym świecie. W 2022 jest to 25 listopada, a więc data, którą już dziś warto zakreślić w swoim kalendarzu. Niemniej jednak coraz więcej sklepów, w tym także spożywczych, decyduje się prowadzić akcje rabatowe przez cały tydzień, a więc od poniedziałku do soboty. Warto uważnie śledzić ich ofertę, gdyż często każdego dnia obowiązuje inna promocja, przy czym kulminacja rabatów zazwyczaj ma miejsce w piątek oraz w sobotę. Sklepy spożywcze, które prowadzą również sprzedaż w sieci, przedłużają akcję promocyjną na niedzielę. Pamiętajmy jednak, że w sklepach online nie kupimy żywności, a jedynie elektronikę, ubrania czy akcesoria domowe.

Black Friday w sklepach spożywczych – które dyskonty przygotują dla nas największe okazje?

Kalendarz wyprzedaży 2022 z pewnością będzie przepełniony ofertami, zwłaszcza że obecnie borykamy się z coraz wyższą inflacją. Promocje w sklepach na Black Friday to świetna okazja, aby nieco zaoszczędzić, ale też zrobić zapasy żywności, na przykład przed nadchodzącymi świętami. W których sklepach znajdziemy najwięcej rabatów? W poprzednich latach liderami okazały się następujące marki:

 • Biedronka,
 • Lidl,
 • Kaufland,
 • Auchan,
 • Carrefour.

W kontekście dyskontów na uwagę zasługuje oczywiście Biedronka oraz Lidl. Ciekawe promocje można znaleźć również w Aldi. Black Friday w Biedronce obejmuje nie tylko produkty spożywcze, lecz również sprzęty elektroniczne czy inne akcesoria, podobnie jak Black Friday w Lidlu. Najczęściej drugą sztukę można nabyć 50% taniej bądź trzecią sztukę możemy wziąć za darmo, płacąc wyłącznie za dwie. Tymczasem Black Friday w Carrefour najczęściej zachęca kuponami rabatowymi. Promocje obejmują artykuły spożywcze, ale też zabawki, odzież i sprzęt elektroniczny. 

Promocje w dyskontach spożywczych w ubiegłych latach – jakie produkty cieszyły się największą popularnością?

Promocje na Black Friday pozwalają zaoszczędzić naprawdę imponujące sumy, dlatego też w ostatni weekend listopada chętnie wybieramy się na zakupy. W poprzednich latach największe sieci handlowe przeceniały nie tyle produkty spożywcze, co różnego typu akcesoria oraz kosmetyki czy środki czyszczące. 

Biedronka zachęcała do zakupu kosmetyków wybranych marek, oferując drugą sztukę za darmo. Hitem był jednak ekspres do kawy, który można było odebrać całkowicie bezpłatnie - co prawda należało za niego uiścić wymaganą kwotę, jednak zwracana była ona w formie vouchera. Wydatkowanie go nie było żadnym problemem dla osób, które i tak robią w dyskoncie zakupy spożywcze.

Tymczasem Lidl w ubiegłych latach stawiał na akcesoria domowe, tekstylia oraz innego rodzaju produkty z oferty non-food. Można je było kupić nawet 80% taniej, i to przez cały tydzień, a nie tylko w piątek.** 

Podobną strategię przyjął Aldi. Oczywiście, zainteresowani zakupami spożywczymi też mogli znaleźć coś dla siebie - masło przecenione o połowę czy olej za darmo przy zakupie konkretnej liczby sztuk. Dyskonty najchętniej przeceniają produkty, które i tak konsumenci nabywają na co dzień, a które w ostatnim czasie sporo podrożały.

Co warto kupić na Black Friday w największych dyskontach spożywczych?

Listopadowy weekend zniżek zachęca do tego, aby udać się do sklepów, w tym również do popularnych dyskontów. Co warto kupić tam z okazji Black Friday? Przede wszystkim możemy już teraz zastanowić się, jakie produkty będą nam potrzebne do przygotowania wieczerzy wigilijnej. Wiele artykułów spożywczych jest wtedy przecenionych, a sporą część z nich możemy kupić w zapasie, przechowując w odpowiednich warunkach.

Jednocześnie warto pomyśleć nad zakupem prezentów dla najbliższych. Pamiętajmy, że w dyskontach spożywczych znajdziemy nie tylko produkty żywnościowe - wiele z nich posiada bardzo bogatą ofertę non-food. W sklepach na miesiąc przed świętami pojawiają się też zabawki, które warto kupić z wyprzedzeniem jako prezenty gwiazdkowe dla najmłodszych. Promocje na Black Friday mogą sięgać nawet 70-80% - przed świętami z pewnością nie znajdziemy już lepszych okazji.

W ostatni weekend listopada możemy też wyposażyć się w chemię oraz kosmetyki - dostępne są one w niemal każdym dyskoncie spożywczym, a oferta jest naprawdę bogata.

Porównaj oferty popularnych sklepów – sprawdź, gdzie kupować najtaniej w Black Friday

Prawdziwe okazje na Black Friday nie powinny umknąć naszej uwadze zwłaszcza w dobie rosnącej inflacji. Niemniej jednak nasz czas jest mocno ograniczony, a najlepsze oferty sprzedają się w bardzo krótkim czasie. Dlatego też warto wcześniej sprawdzić, jak będzie wyglądał tegoroczny Black Friday w sklepach spożywczych. Najczęściej informują one o promocjach z tygodniowym wyprzedzeniem. Czasami znajdziemy istotne dla nas informacje 2 tygodnie wcześniej.** 

Zanim wybierzemy się na zakupy, dobrze sprawdźmy poszczególną ofertę, na przykład w kontekście regulaminu promocji. Zróbmy również listę zakupów, zastanawiając się, co tak naprawdę będzie nam potrzebne. Pamiętajmy, że popularne sklepy oferują nie tylko produkty spożywcze, ale również elektronikę, tekstylia czy różnego rodzaju akcesoria, na przykład do domu. Już w połowie listopada warto sięgnąć po gazetki promocyjne, a także śledzić ofertę sklepów internetowych, które prowadzą najpopularniejsze sieci handlowe. 

Black Friday 2022 – lista sklepów spożywczych, w których znajdziesz najciekawsze okazje

Największe zniżki na Black Friday z pewnością nie umkną uwadze osób czujnych, które chciałyby kupić wybrane produkty w doskonałych cenach. Z drugiej strony, nie jesteśmy w stanie odwiedzić wszystkich sklepów jednego dnia, zwłaszcza mając na uwadze ogromne kolejki, jakie ustawiają się wtedy do kas. Warto pamiętać, że najlepsze akcje promocyjne organizuje:

 • Biedronka,
 • Lidl,
 • Auchan,
 • Carrefour,
 • Kaufland,
 • Aldi.

Biedronka i Lidl stawiają zarówno na obniżki cen artykułów spożywczych, jak i produktów z oferty non-food. Podobnie jest w Aldi, choć tu znajdziemy więcej ciekawych ofert na różnego typu akcesoria. Większe markety, takie jak Auchan, Carrefour czy Kaufland, zwykle skupiają się na przecenie produktów spożywczych. Często oferują one klientom zwrot pewnej kwoty wydatkowanej na zakupy, zazwyczaj w postaci bonu czy vouchera. Jest to doskonała propozycja dla osób, które i tak regularnie kupują różnego typu artykuły. W dobie rosnącej inflacji każdy sposób na to, aby oszczędzać, jest dobry, jednak warto skupić się na poszukiwaniu najciekawszych ofert promocyjnych, zwłaszcza w Black Friday. 

Kategorie

Ostatnie wpisy

  Aktualne wiadomości handlowe sieci