Nadciąga święto rabatów i zakupowego szału - jak przygotować się na Black Friday?

Black Friday to dzień, o którym jeszcze trudno mówić, że jest tradycją, ale wydaje się, że za parę lat tak może to wyglądać. Wystarczy zobaczyć sytuację na Zachodzie, gdzie jest to prawdziwa celebra i ludzie potrafią stać godzinami w kolejkach, aby dostać przedmiot, o którym tak bardzo marzyli. Oczywiście jest to również raj dla przedsiębiorców, ponieważ masowo sprzedają towar, który zalega na magazynach, tak więc jest to sytuacja dobra dla obydwóch stron. Postanowiliśmy przybliżyć kulisy Black Friday oraz to, jak się na niego przygotować.

Black Friday jest prawdziwym świętem promocji, rabatów i spektakularnych obniżek cenowych

Black Friday w Polsce jeszcze nie jest tak bardzo rozpoznawalny, chociaż wielkie firmy starają się wszczepić w polskiego konsumenta przywiązanie do tego dnia poprzez przekazanie mu sygnału, że koniecznie musi odwiedzić jeden z wielu sklepów, aby zakupić dany produkt. Oczywiście, często właściciele sklepów argumentują to tym, że takich okazji już nie będzie. I choć jest to prawda, to jednak wystarczy zapoznać się z sytuacją choćby w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludzie potrafią wręcz walczyć ze sobą o każdy produkt.

Nie ma co ukrywać, Black Friday to prawdziwe święto obniżek i szansa na kupienie różnych artykułów: od elektroniki po ubrania, za ceny stosunkowo bardzo niskie. To doskonałą szansa do nabycia produktów, na które czekamy przez cały rok. Często pojawiają się pytania typu: "Kiedy jest Black Friday 2021?" Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, ponieważ ten dzień świętujemy tuż przed okresem Bożego Narodzenia, w ostatni piątek listopada. Wtedy sklepy stoją przed nami otworem i można wybrać praktycznie to, co się chce. Może się nawet okazać, że to właśnie w ten dzień wybierzemy idealny prezent, który podarujemy bliskiej osobie pod choinkę.

Dlaczego z niecierpliwością na niego?

Każdy z nas chce zaoszczędzić parę groszy na różnych produktach, a skoro jest taka okazja, to dlaczego nie skorzystać? Promocje Black Friday to świetna sprawa, ponieważ tak jak wspomnieliśmy, argument ekonomiczny ma ogromne znaczenie. Jasne, to nie jest też tak, że to dzień pozbawiony wad, bo biorąc pod uwagę ogromne obniżki produktów, to trzeba czasem wziąć dzień wolny w pracy, a jeżeli już takowy się dostanie, to trzeba czasem swoje odstać w kolejce. Do kiedy jest Black Friday? To tylko taki jedyny dzień w roku, więc właśnie czekamy na niego przez cały rok.

Same słowa "promocja" czy "obniżka" potrafi wywołać w nas ogromne emocje i pomimo szansy na kupienie wartościowych produktów za stosunkowo niewielkie pieniądze, to trzeba też mieć z tyłu głowy myśl, aby nie popaść w paranoję i masowo brać rzeczy, które niekoniecznie są nam potrzebne, ale są tanie. To prawdziwe święto konsumpcji i jeżeli chcemy coś kupić, to polecamy skupienie się na danym produkcie, by po prostu "nie odpłynąć".

Black Friday, Cyber Monday i inne wyprzedaże: szykuj się już wielkie promocje

Black Friday to nie jest jedyny dzień, który ma tak ogromne znacznie. Cyber Monday to dzień, jak wskazuje nazwa, który ma na celu sprzedanie jak największej liczby artykułów związanych z elektroniką. Trzeba powiedzieć, że czy chcemy czy też nie, to ona jest bardzo mocno zakorzeniona w naszym życiu. Trudno sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić życie bez niej i wyprzedaże Black Friday oraz Cyber Monday to już dwa święta, które na dobre wejdą do kalendarza każdego z nas.

Trzeba jednak spojrzeć na to chłodnym okiem i dla osoby, która w najbliższym czasie planuje kupić sobie nową elektronikę, to doskonała szansa, by zaoszczędzić. Czy to smartfon czy też laptop - tego typu oraz inne rzeczy można kupić nawet o kilkadziesiąt procent taniej w porównaniu do cen, które możemy znaleźć na co dzień. Promocja Black Friday pozwala na prawdziwe szaleństwo, więc warto chociaż ten jeden dzień w roku postarać się o dogodzenie sobie.

Jakie atrakcje w 2021 szykują handlowcy i gdzie szukać najlepszych promocji?

Czarny Piątek - kiedy w naszym kraju stał się dniem coraz bardziej obchodzonym, sklepy wyczuły, że jest na to popyt. Patrząc na atrakcje, które prawdopodobnie w tym roku zostaną przygotowane przez handlowców, to na pewno na pierwszy rzut oka wyróżniać się będzie elektronika. Półki zostaną zalane morzem smartfonów, smartwatchami, konsolami i jeszcze wieloma innymi produktami, których można by wymieniać bez liku.

Skoro Czarny Piątek Polska świętuje głównie poprzez wyprzedaże artykułów elektronicznych, czy nie ma ofert skierowanych do pań? Oczywiście, że firmy odzieżowe również starają się wykorzystać ten dzień, aby sprzedać masową liczbę poprzecenianych towarów wszelkiej maści. Należy pamiętać, że prawdziwa zima tuż za pasem, więc warto wyposażyć się w grubą kurtkę oraz pozostałe artykuły, które będą chronić przed atakami mrozu. Może się również okazać, że kiedy Czarny Piątek skupia się na głównie na elektronice i AGD, uda się nam postarać się o kupno nowego kostiumu kąpielowego, który zostanie ubrany podczas kolejnego letniego sezonu.

Gdzie szukać najlepszych promocji? Dzień, jakim jest Black Friday 2021 Media Expert, z pewnością wykorzysta po to, aby przeznaczyć do sprzedaży masę wartościowych produktów. Biorąc pod uwagę, jak wiele sklepów konkuruje ze sobą, to klienci powinni mieć wręcz pewność, że mogą kupić praktycznie wszystko, czego potrzebują.

Elektronika Black Friday elektronika - lista sklepów online

Czekając na ten wymarzony dzień, jakim jest Black Friday Lublin, nie można iść do sklepów z pustymi rękami. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie odłożenie sobie pewnej części gotówki, którą będziemy mogli wydać na towary najwyższej jakości. Z pewnością nie zabraknie iPhonów, które symbolem elegancji, ale i nowoczesności zarazem, jak też pojawią się konsole Xbox Series X czy PlayStation 5. To szansa na zrobienie prezentu nie tylko bliskim, ale i sobie, a gwarantujemy, że RTV Euro AGD Black Friday wykorzysta w dobry sposób i to tam będzie można znaleźć całą elektronikę.

Jeżeli chodzi o Black Friday lista sklepów, które będą uczestniczyć w tym w wyprzedażach z dziedziny elektroniki, to na pewno można powiedzieć o:

 • Media Markt,
 • Media Expert,
 • RTV Euro AGD,
 • Avans,
 • Neonet,
 • Philips,
 • Play,
 • Huawei,
 • Xiaomi,
 • oraz wiele, wiele innych.

Black Weeks cały tydzień wyprzedaży, czyli Black Weeks, zaraz potem Cyber Monday - najlepsze promocje, na które trzeba się przygotować

To nie jest tak, że promocje trwają tylko jeden dzień. Owszem, Black Friday jest prawdziwym zwieńczeniem, ale kiedy jest Black Week? To ten sam okres co Black Friday, więc nie musicie notować w kalendarzu dodatkowych dat i zakreślać w nim kolejnych punktów. Black Friday RTV Euro AGD, potem Cyber Monday i jeszcze cały Black Weeks - to idealne dni, w których można czuć się w sklepach jak w salonie z cukierkami. Pamiętajmy, aby jednak zdecydować się stosunkowo wcześnie na odwiedzenie sklepów, bo chętnych na masowe obniżki nie brakuje.

Są osoby, które aby przygotować się Czarny Piątek 2021, kiedy są zmuszone do zakupu towarów po promocyjnych cenach, biorą dzień wolny i wcale nie jest to złe rozwiązanie. Właśnie w ten sposób maksymalizujemy swoje szanse na to, aby kupić jak najbardziej wartościowych towar, po wyjątkowo niskich cenach. Jak się można jeszcze w dodatkowy sposób przygotować na ten okres? Na pewno trzeba być dobrej myśli, żeby upolować wymarzone produkty i mamy nadzieję, że nasze rady będą przydatne i ten czas zostanie właściwie spożytkowany.

Kategorie

Ostatnie wpisy

  Aktualne wiadomości handlowe sieci