Pierwszy Żappka Store już otwarty

Od 14 czerwca 2021 roku klienci mogą korzystać z pierwszego Żappka Store, który otwarto na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

Żappka Store – czym jest?

Żappka Store to sklep połączony z aplikacją Żappka. Nie ma w nim ani kas ani obsługi, a placówka otwarta jest przez 7 dni w tygodniu, przez całą dobę! Klienci mogą więc ją odwiedzać kiedy tylko tego potrzebują. Żappka Store wykorzystuje innowacyjną technologię opartą o AI, która powstała dzięki współpracy Żabki Future z amerykańską firmą technologiczną AiFi. „Grupa Żabka rozwija koncepty w obszarze modern convenience, które odpowiadają na potrzeby współczesnych klientów. Oczekują oni wygodnych, szybkich rozwiązań, łączących świat cyfrowy z ich otoczeniem. Żappka Store precyzyjnie się w ten trend wpisuje. Razem z aplikacją Żappka, z której korzysta już 5 mln użytkowników, współtworzy ekosystem cyfrowych rozwiązań ułatwiających życie naszym klientom.” mówi Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka Polska.

Żappka Store – połączenie offline i online

Żappka Store to rozwiązanie, które ma sprawdzić się w lokalizacjach, w których nie ma szans na otwarcie zwykłej placówki. Cały koncept oparto o najnowsze technologie i sztuczną inteligencję. „Żappka Store to połączenie światów offline oraz online, budujące nowe doświadczenie zakupowe dla klientów, którzy nawet w kilka sekund mogą zrobić szybkie zakupy, wybierając produkt i po prostu wyjść bez konieczności dokonywania płatności na miejscu. Nie muszą zastanawiać się nad tym czy mają gotówkę lub kartę płatniczą, czy będą stać w kolejce, albo gdzie zrobią zakupy, bo jest 5 rano. To nowa wartość na rynku i uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty.” mówi Tomasz Blicharski, dyrektor zarządzający Żabka Future.

Jak skorzystać z Żappka Store?

Zrobienie zakupów w Żappka Store jest niezwykle proste. Wystarczy, że na swoim smartfonie posiadasz aplikację Żappka z aktywną opcją Żappka Pay (płacenie przez aplikację za zakupy). Przed wejściem do placówki aplikacja wygeneruje specjalnie dla Ciebie jednorazowy kod QR, który zeskanujesz przy drzwiach. Dzięki temu drzwi się otworzą. Gdy wejdziesz do środka, wystarczy, że weźmiesz wybrane produkty z półki i opuścisz sklep! Zamontowany w Żabka Store system kamer, wykorzystujący algorytmy m.in. deep learning, rozpozna zdjęte z półek produkty, naliczy odpowiednią kwotę, po czym sfinalizuje płatność za pomocą podpiętej do Żappka Pay karty płatniczej. To banalnie proste, a co najważniejsze, niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwoli klientom skorzystać z Żabki zawsze wtedy, kiedy mają taką potrzebę.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci