Strona główna >Blog >Sieci handlowe >Żabka otworzyła 80 sklepów w miejscowościach turystycznych

Żabka otworzyła 80 sklepów w miejscowościach turystycznych

Sezon urlopowy w pełni! Żabka doskonale wie, że do różnych miejsc w Polsce zjadą tłumy turystów, którzy będą potrzebowali ich sklepów. Właśnie dlatego otwiera nowe sklepy sezonowe. W tym roku będzie ich aż 80!

Sezonowe Żabki nad morzem Bałtyckim

Sezonowe Żabki najłatwiej jest znaleźć nad Bałtykiem, gdzie jak wiadomo zjeżdża wielu turystów każdego roku. Oprócz tego placówki znaleźć można także nad jeziorami: Białym w Okunince oraz Charzykowskim w Charzykowie. W czasie tegorocznych wakacji najwięcej sezonowych Żabek znaleźć można w Międzywodziu (6), Władysławowie (6), Mielnie (5), Jarosławcu (4) i Niechorzu (4). „Pierwsze modułowe sklepy sezonowe sieci Żabka powstały nad morzem – w Międzywodziu i Międzyzdrojach – w 2016 roku. Od początku są one bardzo dobrze postrzegane przez naszych klientów, jak również franczyzobiorców, dlatego co roku rozwijamy ten koncept. Sklepy sezonowe to nie tylko wygoda dla turystów w codziennych zakupach spożywczych w czasie urlopu, ale także możliwość dodatkowego rozwoju i przychodu dla franczyzobiorców, którzy na co dzień prowadzą sklep w standardowych lokalizacjach w regionie.” mówi Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Żabka Polska.

Sezonowe Żabki działają na podstawie franczyzy

Co ważne, Żabka sezonowo także działa we współpracy z franczyzobiorcami. Udostępnia im ona cały pawilon wraz z całym wyposażeniem i w pełni umożliwia prowadzenie sklepu sieci jako niezależnemu przedsiębiorcy. Wiele osób jest bardzo zadowolonych z takiego rozwiązania, o czym świadczy ich pozytywny feedback. „Sklepy sezonowe prowadzę od 5 lat. W takim sklepie ruch jest duży i utrzymuje się przez cały dzień. Sklep sezonowy wymaga więc codziennych dostaw, znacznie większej liczby osób na zmianie oraz sprawnej obsługi klienta. Odpowiednie dobranie załogi to jedno z ważniejszych zadań stojących przed franczyzobiorcą prowadzącym placówkę sezonową.” mówi Klaudia Chojna, franczyzobiorczyni prowadząca sklepy sezonowe w Stegnie i Jantarze.

Nowe Żabki sezonowe

W tym roku Żabka uruchomiła aż 22 nowego placówki modułowe i 68 stacjonarnych sklepów, które także będą działać tylko w okresie urlopowym. Co ważne, modułowe sklepy są tak samo komfortowe i bezpieczne jak tradycyjne placówki. Dostawy we wszystkich punktach sezonowych są znacznie częstsze niż normalnie. Towar dostarczany jest codziennie, a czasami nawet 2 razy dziennie.

Co kupują klienci w sezonowych Żabkach?

Klienci chętnie korzystają z Żabek na wakacjach, kupując tam nie tylko produkty spożywcze, ale także produkty z oferty gastronomicznej, jak kawa czy hot-dogi. „W sezonowych Żabkach klienci chętnie kupują produkty z oferty gastronomicznej Żabki, jak np. świeżo mieloną, różnorodną kawę na wynos, przekąski na ciepło. W placówkach tych dużą popularnością cieszą się także szybkie przekąski słodkie i słone. Klienci bardzo chętnie sięgają po produkty chłodzone, jak np. napoje czy lody, dlatego w sklepach sezonowych ich oferta jest szeroka.” – wylicza Klaudia Chojna.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci