Na czym polega zabieg olejowania włosów?
Olejowanie włosów to zabieg pielęgnacyjny, który możesz wykonać samodzielnie w zaciszu własnego domu. Polega on na natłuszczeniu włosów, w celu zatrzymania ich nawilżenia. To bardzo popularny rodzaj pielęgnacji włosów, którego efekty widać już po kilku próbach. Olej jako emolient zabezpiecza włos przed niekorzystnie działającymi na niego czynnikami zewnętrznymi, zapobiega utracie wilgoci oraz domyka łuski włosa. Ten nieskomplikowany zabieg sprawi, że kondycja Twoich włosów będzie lepsza już na pierwszy rzut oka.
Olejowanie włosów możesz wykonać na wiele sposobów. Najbardziej popularne jest jednak olejowanie na sucho oraz mokro.
#
Olejowanie na sucho i mokro – sprawdź, która metoda będzie lepsza dla Ciebie
Gazetki promocyjne - aktualne oferty
Olejowanie włosów na sucho polega na nakładaniu oleju na suche, nieumyte, ale dokładnie rozczesane włosy. Najlepiej jeśli nie były wcześniej obciążane żadnymi produktami do włosów jak pianka czy lakier. Olej nakładamy na około godzinę na całą długość włosów, a jeśli chcesz, również na skórę głowy. Olej do olejowania włosów najlepiej wczesać szczotką lub grzebieniem. Warto nałożyć na głowę czepek, folię lub czapkę w celu zatrzymania ciepła. Następnie po upływie godziny zmywamy go ciepłą wodą. Minusem olejowania na sucho jest właśnie to, że jest go trudniej zmyć z włosów.
Z kolei olejowanie włosów na mokro zalecane jest dla osób o suchych, zniszczonych włosach i trwa dłużej, co może być jego wadą.
Najpierw należy przede wszystkim zwilżyć włosy wodą lub mgiełką. Mgiełki do włosów znajdziesz w drogeriach kosmetycznych. Następnie nakładamy olej na włosy i zostawiamy go na godzinę lub dłużej. Olejowanie włosów można także wykonać po umyciu włosów, jednak należy pamiętać, żeby wycisnąć je wcześniej z wody, na przykład papierowym ręcznikiem.
Warto spróbować obu metod i ocenić rezultaty, aby zdecydować się na odpowiednią dla siebie metodę olejowania włosów. Niezbędny będzie również wybór odpowiedniego oleju do Twoich włosów. Propozycje produktów do olejowania włosów znajdziesz w Rossmanie.
Blask i miękkość – jakich jeszcze efektów możesz oczekiwać?
Co daje olejowanie włosów? Blask i połysk to jedne z najbardziej pożądanych efektów wszelkich zabiegów na włosach. Chcemy, aby nasze włosy były lśniące jak w reklamach szamponów czy innych kosmetyków do włosów. Olejowanie włosów rzeczywiście widocznie poprawia kondycję włosa, a co za tym idzie, nadaje Twoim włosom blasku. Jednym z efektów, który przyciąga do olejowania rzesze kobiet jest także nieprawdopodobna sypkość włosów, którą możesz uzyskać, wykonując ten zabieg systematycznie. To dokładnie to uczucie, które towarzyszy Ci zawsze tuż po wyjściu od fryzjera, kiedy Twoje włosy są miękkie, lśniące i sypkie oraz idealnie się układają. Produkty do pielęgnacji włosów znajdziesz na https://gazetkowo.pl/promocje/kosmetyki.
#
Włosy wysoko, średnio czy niskoporowate – jak rozpoznać rodzaj swoich włosów?
Zastanawiasz się, jak rozpoznać rodzaj włosów? Wystarczy odrobina teorii oraz dokładne przyjrzenie się swoim włosom, aby ustalić ich porowatość. Włos pokryty jest z zewnątrz łuskami. Stopień ich odchylenia świadczy o stopniu porowatości włosa. Im gładszy włos, tym jego łuski bardziej przylegają, co świadczy o niskiej porowatości. Widocznie odchylone łuski włosów świadczą o wysokiej porowatości.
Łuski włosów można dostrzec pod mikroskopem, jednak istnieją pewne przesłanki, które świadczą o porowatości włosów. Wysokoporowate włosy są łamliwie, kruszą się, ich końcówki się rozdwajają, są szorstkie oraz łatwo się plączą. Pod wpływem wilgoci puszą się i nabierają objętości, oraz, co ciekawe, po umyciu ich końce wysychają szybciej niż włosy u nasady. Włosy niskoporowate są grube, bywają sztywne oraz szybciej się przetłuszczają. Są także znacznie mniej podatne na stylizacje oraz nie imponują objętością.
Oleje do włosów wysoko i średnioporowatych – jaki rodzaj wybrać?
Wiesz już jak rozpoznać porowatość swoich włosów. Tylko odpowiednio dobrany olej do olejowania włosów zadziała korzystnie na ich wygląd.
Oleje do włosów wysokoporowatych to na przykład olej lniany, słonecznikowy, z pestek dyni czy winogron. To łatwo dostępne produkty, które widocznie wzmocnią włosy wysokoporowate. Włosy średnioporowate powinny dobrze zareagować na oliwę z oliwek, olej arganowy, rzepakowy, z pestek moreli czy z jagód acai. Oleje do włosów średnioporowatych to także oleje ze słodkich migdałów czy z rokitnika.
#
Oleje do włosów niskoporowatych – zobacz, który będzie najodpowiedniejszy
Olejowanie włosów olejem kokosowym sprawdzi się szczególnie w przypadku włosów niskoporowatych. Włosy wysokoporowate mógłby dodatkowo obciążyć i napuszyć.
Do włosów niskoporowatych nada się również olej palmowy, słonecznikowy, masło shea oraz masło kakaowe. Olej rycynowy do włosów niskoporowatych to również skuteczne rozwiązanie, aby wyraźnie poprawić ich stan. Jak widzisz na rynku znajdziesz mnóstwo olejów, lecz aby Twoje wysiłki miały sens, warto postawić na ten olej, który będzie dedykowany porowatości Twoich włosów. W sieci drogerii Kontigo znajdziesz wiele produktów do pielęgnacji włosów, wśród których na pewno trafisz na te, które sprawdzą się w Twojej pielęgnacyjnej rutynie.
#
Olejowanie krok po kroku – jakich błędów należy unikać?
Aby Twoja pielęgnacja miała sens, warto trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim, nie przesadzić z ilością oleju. 1-2 łyżek stołowych oleju do włosów w zupełności wystarczą, jeśli dobrze wczeszesz je w swoje włosy szczotką. Jeśli nałożysz zbyt dużo oleju, niepotrzebnie je przeciążysz oraz będziesz mieć problem ze zmyciem oleju z włosów. Ponadto źle dopasowany produkt może zadziałać odwrotnie do spodziewanego efektu, co znaczy, że wysuszy Twoje włosy, zamiast nadać im miękkości. Dlatego przed przystąpieniem do olejowania warto przyswoić sobie kilka niezbędnych informacji na temat tego zabiegu.
Jak często wykonywać olejowanie włosów?
Na pewno zastanawiasz się, co ile można robić olejowanie włosów? Aby zabieg dał widoczne rezultaty warto stosować go 1-2 razy w tygodniu. Tylko systematyczne działanie spowoduje widoczną różnicę w kondycji Twoich włosów. Warto wypracować sobie swoją rutynę pielęgnacyjną, dzięki której Twoje włosy nabiorą blasku oraz sypkości jak tuż po wyjściu od fryzjera. Uważaj, aby nie olejować włosów zbyt często, bo może to doprowadzić do ich przesuszenia.
Wysokoporowate włosy możesz olejować częściej, ale nie więcej niż 2-3 razy w tygodniu.
#
Podkład pod olej – który z półproduktów sprawdzi się najlepiej?
Co pod olejowanie włosów na mokro? Najpierw należy przede wszystkim zwilżyć włosy wodą lub słodką, samodzielnie przygotowaną mgiełką jak woda z cukrem czy gliceryną. Możesz także posłużyć się gotową mgiełką do włosów z drogerii. W drogeriach Jasmin znajdziesz produkty do włosów w promocyjnych cenach na każdą kieszeń. Dzięki podkładom oleje mają szansę głębiej dotrzeć do struktury włosa, a co za tym idzie, skuteczniej go odżywić. Inne, skuteczne podkłady to na przykład tłuste kremy, miód czy żel aloesowy.