Prezent na mikołajki klasowe - pomysły na upominki do 20, 25 i 30 złotych

Mikołajki to wyjątkowy i najbardziej wyczekiwany dzień w roku dzień dla każdego dziecka. Wszystko za sprawą magicznej atmosfery związanej z wizytą Świętego Mikołaja oraz prezentów, na które najbardziej czekają nasze pociechy. Oprócz wizyty świętego Mikołaja w domu, która jest wstępem do pięknego, świątecznego okresu, w polskiej tradycji przyjęło się również organizowanie klasowych mikołajek w szkole. Podczas tego dnia dzieci obdarowują się drobnymi upominkami i biorą udział w wielu akcjach świątecznych z tym związanych. Jaki prezent na mikołajki podarować szkolnym kolegom lub koleżankom? Podpowiadamy!

Jak zorganizować klasowe mikołajki? Tradycja obdarowywania drobnymi upominkami

Mikołajki w szkole to piękna idea wzajemnego obdarowywania się upominkami. Zazwyczaj wygląda tak, że dzieci losują koleżankę lub kolegę z klasy i mają za zadanie przygotować im symboliczny prezent na mikołajki. Organizacja takiego wydarzenia nie jest skomplikowana. Wystarczy przygotować losy z imieniem dzieci, zwinąć lub złożyć, tak by były niewidoczne i pozwolić każdemu dziecku wybrać los z całej puli. Najlepsza zabawa jest wówczas, gdy nie znamy swojego Mikołaja, więc warto zachęcić dzieci do tego, by dotrzymały tajemnicy i nie zdradzały wylosowanych imion. Warto ustalić, by prezenty były w jednym przedziale cenowym, a same mikołajki szkolne zorganizować w klasie w towarzystwie innych świątecznych zabaw lub atrakcji. Dobrym pomysłem jest zaproszenie osoby, która przebierze się za Mikołaja i rozda prezenty dzieciom. 

Jaka powinna być cena prezentu na klasowe mikołajki?

Zazwyczaj o prezenty na mikołajki klasowe muszą martwić się rodzice dzieci, które biorą w nich udział. Wielu rodziców zastanawia się w jakim budżecie powinny być upominki. Warto ustalić to już na wstępie. Wiele osób decyduje się na małą kwotę. Prezent na mikołajki dla dzieci powinien być skromnym upominkiem, ponieważ w idei chodzi o budowanie relacji i integrację. Symboliczne prezenty na mikołajki można kupić w przedziale od 20 do 50 zł i zazwyczaj taką kwotę wybierają rodzice. W tej cenie znajdziemy dużo praktycznych i oryginalnych prezentów, takich jak gry edukacyjne czy kreatywne zabawki dla dzieci. 

Prezent na mikołajki do 20 zł – symboliczny upominek dla chłopca i dziewczynki

Jeżeli Twój budżet na upominek wynosi 20 zł, warto rozważyć prezenty z kategorii praktycznych. Jako prezent na mikołajki do 20 zł dobrze sprawdzą się rzeczy, które można wykorzystać na co dzień, zwłaszcza w cieplejsze dni. Dobry pomysł na prezent na mikołajki dla dziewczynki i chłopca to ciepłe skarpety, ogrzewacze do rąk, ładne długopisy w zestawie z notatnikiem, ozdobne ramki na zdjęcia (np. takie, które można kupić w Pepco), czy skarbonka. Chociaż 20 zł może się wydawać niewielkim budżetem, warto pamiętać, że prezent na mikołajki klasowe powinien być symboliczny. Warto też dowiedzieć się, czym interesuje się kolega lub koleżanka, aby wybrać pamiątkę, która wpasuje się w jego/jej gust. 

Prezent na mikołajki do 25 zł – propozycja drobiazgów, które zawsze cieszą!

Jako prezent na Mikołajki do 25 zł warto rozważyć praktyczne, edukacyjne lub ozdobne upominki. W wielu sklepach znajdziemy w tej cenie praktyczne prezenty, takie jak pudełko śniadaniowe lub ozdobne drobiazgi typu figurki. Warto rozejrzeć się również za edukacyjnymi książkami lub grami. Często można je kupić w promocyjnej cenie w dyskontach lub sklepach typu Action. Świetny prezent na mikołajki dla dziewczynki to również zestaw kosmetyków z drogerii. Odpowiedni kosmetyki pielęgnacyjne dedykowane dzieciom mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza dla młodych dam, które lubią naśladować swoje mamy. 

Prezent na mikołajki do 30 zł – 5 sprawdzonych pomysłów

Dysponując nieco większym budżetem, np. 30 zł, możliwości wyboru oryginalnego prezentu na mikołajki są jeszcze większe. W tej cenie warto rozejrzeć się za upominkami edukacyjnymi lub ciekawymi gadżetami. Co sprawdzi się jako prezent na mikołajki dla dzieci?

  1. Pendrive - to przydatny gadżet, który znajdziemy już za kilkanaście złoty. Warto jednak zwrócić uwagę na ilość pamięci i wybrać ciekawy desing. 

  2. Książka - warto wybrać taką, która jest zgodna z zainteresowaniami dziecka. Dobrze sprawdzą się książki edukacyjne, dostosowane do wieku dziecka. Takie znaleźć można w wielu księgarniach lub na dedykowanych stronach ich autorów. 

  3. Koszulka - ten oryginalny prezent może zawierać w sobie np. akcenty z ulubionych bajek, postaci, cytaty lub ciekawe wzory kojarzące się z zainteresowaniami dziecka. 

  4. Puzzle - to ciekawy prezent na długie, zimowe wieczory. Co więcej, może angażować nie tylko dzieci, ale również ich rodziców, dzięki czemu wspólne spędzanie czasu stanie się jeszcze fajniejsze. 

  5. Planer książkowy - to fajny i ciekawy prezent dla starszych dzieci, w którym mogą zorganizować sobie naukę lub poukładać zajęcia pozalekcyjne. Sprawdzi się zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców. Aby znaleźć odpowiednie propozycje, warto przejrzeć tematyczne blogi i zobaczyć, jak takie akcesoria sprawdzają się w praktyce.

Praktyczne prezenty na mikołajki – zimowe gadżety przydatne na co dzień

Bardzo dobrym pomysłem na praktyczny prezent na mikołajki będą dodatki, które przydadzą się podczas zimy. Mowa tu między innymi o ciepłych czapkach, rękawiczkach, szalikach, a nawet swetrach, które jeżeli mamy taką możliwość, możemy zrobić samodzielnie na drutach. To praktyczne prezenty, które przydadzą się podczas zimowych dni. Są one na tyle uniwersalne, że sprawdzą się jako prezent na mikołajki dla dziewczynki i chłopca. Warto pomyśleć też o specjalnych termoforach lub gadżetach rozgrzewających ręce, które zazwyczaj kosztują kilka złotych. 

Tematyczne prezenty na mikołajki – zimowe motywy zapowiadające nadchodzące święta

Wciąż wiele rodzin decyduje się na tematyczne prezenty związane ze świętami lub samymi mikołajkami. W tym celu jako prezent na mikołajki kupują dzieciom kubki, notesy, książki czy inne gadżety i ozdoby zapowiadające nadchodzące święta. Mowa tu o motywach świątecznych w postaci śnieżynek, reniferów, mikołajów, prezentów. Czasem w upominkach można znaleźć cukrowe laski lub inne słodycze kojarzące się ze świętami. Sam prezent można zapakować w charakterystyczną skarpetę, która kojarzy się z prezentami zostawianymi przy kominku. 

Gdzie kupić prezent na mikołajki klasowe? Gry, zabawki kreatywne i edukacyjne w jednym miejscu

Gdy mamy już wybrany pomysł na prezent na mikołajki klasowe, warto wiedzieć, gdzie możemy się po niego udać. W dobie Internetu nie ma problemu z dostępnością wielu towarów, więc praktycznie każdy pomysł, jaki przyjdzie nam do głowy, możemy zrealizować przez Internet. Jeżeli jednak chcemy wybrać coś osobiście, aby przekonać się do danej rzeczy na żywo, warto odwiedzić popularne dyskonty lub sklepy z gadżetami, takie jak Pepco czy Tiger. Znajdziemy w nich wiele tematycznych rzeczy, pomysłowych akcesoriów czy drobiazgów. Wybór jest bardzo szeroki i na pewno uda się wybrać symboliczny, a zarazem ciekawy prezent. 

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci