Polskie smaki. Specjały kuchni regionalnej w nowej ofercie Biedronki

14.02.2020

|

Sieci handlowe

Polskie smaki. Specjały kuchni regionalnej w nowej ofercie Biedronki

Jedzenie jest fajne, a zwiedzanie jeszcze lepsze – dlatego idź za radą Biedronki i połącz te dwie przyjemności. W najnowszej gazetce promocyjnej sieć zachęca do „Zjedzania Polski ze smakiem”. Hasło powstało jako połączenie jedzenia i zwiedzania, czyli czynności, które najchętniej wykonuje się na wakacjach.

Biedronka przekonuje, że nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby poznać nowe zakątki świata. Wystarczy udać się w podróż po Polsce – poznać jej malownicze krajobrazy, liczne zabytki, dziedzictwo kulturowe, a także charakterystyczne dla kraju potrawy. Sieć zaprasza w kulinarną podróż! Sprawdź, jakie specjały kuchni regionalnej znalazły się w nowej ofercie Biedronki.

Polskie smaki przygotowane specjalnie dla Ciebie

W nowej gazetce promocyjnej Biedronki znajdziesz niesamowite delikatesy polskiej kuchni. Wśród nich króluje pasztet z fasolą wrzawską i wieprzowiną – jego cena wynosi 4,99 zł za 180 gramów. Produkt zawiera w swoim składzie fasolę, która potrafi zaskoczyć każdego. Dzieje się tak za sprawą specyficznego mikroklimatu panującego w widłach Wisły i Sanu, dobrym glebom oraz doświadczeniu rolników z północnego Podkarpacia. Pyszną pozycją w nowej ofercie Biedronki okazuje się również kiełbasianka tradycyjna z Górna w cenie 5,99 zł za 250 gramów. Prawdziwi smakosze docenią także miód lipowy nektarowy, który sieć proponuje w cenie 13,99 zł za 400 gramów.

Owoce i warzywa prosto z Polski

Wśród polskich smaków nie mogło oczywiście zabraknąć pysznych warzyw i owoców. To właśnie one dostarczają naszym organizmom cenne witaminy i różnorodne właściwości. Produkty są szczególnie polecane przez Świeżoznawców Biedronki. W ofercie znajdziesz wiele odmian polskich jabłek – kup kilka sztuk każdego rodzaju, aby mieć możliwość wyboru najlepszego. W gazetce znalazło się m.in. jabłko polskie Jonagold, jabłko polskie Idared oraz jabłko polskie Szampion. Każde z nich kosztuje 2,99 zł za kilogram. Nieco droższe są odmiany polskich jabłek Gala i Golden Delicious. Kosztują bowiem 3,49 zł za kilogram. Biedronka zachęca klientów również do spróbowania polskich pomidorów malinowych – ich koszt wynosi 17,99 zł za kilogram.

Specjały kuchni regionalnej w postaci nabiału

Wybierając się w podróż kulinarną z Biedronką będziesz miał okazję spróbować pysznych produktów z kategorii nabiału. Sieć przygotowała specjalną ofertę dotyczącą regionalnych produktów. Wśród nich znalazł się twaróg z Bychawy Lublanka w cenie 1,60 zł za 100 gramów. Jest to artykuł formowany ręcznie na kształt klinka. Dzięki temu został wpisany na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ponadto w ofercie Biedronki znalazło się masło Ekstra Osełka z Bychawy Lublanka – jego koszt to 5,99 zł za 200 gramów. Ciekawą propozycję stanowią również kefir lub maślanka naturalna z Bychawy Lublanka w cenie 1,59 zł za 400 gramów.

Przepisy na specjały kuchni regionalnej w gazetce

W nowej ofercie Biedronki znajdziesz nie tylko gotowe produkty, ale także mnóstwo inspiracji, aby przygotować dania samodzielnie. Sieć zachęca do próbowania swoich sił w gastronomii. Z jej pomocą nie będzie to trudne! W gazetce znalazły się przepisy na potrawy charakteryzujące się pysznymi, polskimi smakami. Dzięki Biedronce możliwe będzie zrobienie takich dań, jak perliczka po poznańsku czy polędwiczki w miodzie z sałatką z selera naciowego z pomarańczą. Sieć zdradziła również przepis na białą kiełbasę z porem i jabłkiem.