Strona główna >Blog >Sieci handlowe >Dziecięca Biblioteka Biedronki – rusza wypożyczalnia książek dla dzieci!

Dziecięca Biblioteka Biedronki – rusza wypożyczalnia książek dla dzieci!

Jakiś czas temu Biedronka zaskoczyła swoich klientów niezwykle ciekawą inicjatywą. Na ten moment w ponad 600 sklepach tej sieci, możemy wypożyczać książki dla najmłodszych w każdym dniu tygodnia. Jednak pytanie brzmi, w jaki sposób działa dziecięca biblioteka i jak wypożyczyć swojemu dziecku książkę z sieci sklepów Biedronka?

Jak działa Dziecięca Biblioteka Biedronki?

Podstawowe informacje na temat wypożyczalni książek w Biedronce dla dzieci, możemy poznać poprzez grafikę reklamową oraz regulamin na stronie sklepu. Wypożyczalnia książek w Biedronce ma działać 7 dni w tygodniu w ponad 600 sklepach sieci. Wypożyczenie książki następuje poprzez opłacenie kaucji w wysokości 3 zł za książkę. Następnie rodzic będzie musiał oddać ją w dobrym stanie w przeciągu dwóch tygodni, aby otrzymać zwrot kaucji w postaci vouchera na zakupy. Warto zaznaczyć, że do wypożyczenia książki niezbędne będzie posiadanie karty Moja Biedronka w formie fizycznej lub w aplikacji mobilnej dostępnej w systemie Android oraz iOS. Książki można wypożyczać od 6 sierpnia 2022 roku, aż do odwołania oferty. Regulamin oraz zasady dotyczące oferty mogą ulec zmianie, dlatego warto śledzić stronę sieci sklepów Biedronka w kwestii ewentualnych aktualizacji.

Wypożyczaj i czytaj każdego dnia – jak wypożyczyć książkę w Biedronce?

O tym, jak wypożyczyć książkę w Dziecięcej Bibilotece Biedronki, możemy dowiedzieć się z grafiki informacyjnej. Na niej znajdziemy zasady wypożyczania. Książka, która jest dostępna w Biedronce do wypożyczenia, będzie oznaczoną specjalną naklejką. Aby korzystać z Dziecięcej Biblioteki, wymagane będzie posiadanie karty Moja Biedronka. Wypożyczenie książki jest możliwe jedynie przy kasach obsługiwanych przez pracowników sklepu i będzie wymagało opłacenia kaucji w wysokości 3 zł za książkę. W okresie dwóch tygodni książka musi zostać zwrócona do sklepu w stanie dobrym. Pod koniec procesu rodzic może wypożyczyć dla dziecka nową książkę lub otrzymać zwrot kaucji w formie vouchera na zakupy. W razie wątpliwości dotyczących zasad wypożyczania książek w Biedronce, warto zajrzeć do regulaminu dostępnego na stronie Biedronki.

Jakie książki można wypożyczyć w Biedronce?

Oferta wypożyczalni książek Biedronki, na ten moment, oferuje jedynie książki dla najmłodszych. W ofercie możemy znaleźć baśnie dla dzieci, pozycje o charakterze edukacyjnym, jak i książki interaktywne. Dzięki wypożyczalni, dziecko będzie miało możliwość przećwiczyć umiejętność czytania i pisania, pozna klasyczne baśnie pokroju „Brzydkiego kaczątka”, „Pinokia” czy „Roszpunki”, jak i te nowsze pozycje związane ze światem Disneya, czy Pixara. Dziecko będzie mogło również zapoznać się z daną książką interaktywną, przy pomocy dołączonych do niej przycisków wydających dźwięki. Dane egzemplarze książek w sklepie będą oznaczone specjalną naklejką, która ma za zadanie przekazać klientom, jakie książki można wypożyczyć w Biedronce. W dobie Internetu, dzieci coraz częściej wolą sięgnąć po smartfona, zamiast książkę. Z takich względów, warto wszczepić w dziecku nawyk czytania już od najmłodszych lat. Nie każdy posiada bibliotekę miejską w zasięgu ręki, dlatego opcja wypożyczalni w pobliskim sklepie w trakcie zakupów znacznie ułatwi zapoznanie dziecka ze światem książek.

W których sklepach sieci Biedronka można wypożyczyć książki dla dzieci?

Na ten moment, Dziecięca Biblioteka Biedronki działa w ponad 600 sklepach. Warto podkreślić, że oferta wypożyczenia książki jest dostępna nie tylko w największych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, Szczecin, czy Gdańsk. Opcja przeczytania książki ze sklepowej półki dostępna będzie również w mniejszych miastach, a nawet i wsiach. Pełną listę miejscowości oraz adresy sklepów, które obejmuje oferta Dziecięca Biblioteka Biedronki, można znaleźć na stronie sieci sklepów w zakładce Regulaminy. Liczba sklepów, których obejmuje oferta, z czasem może ulec zmianie, dlatego warto śledzić stronę sklepu w kwestii aktualizacji.

Jak dobrać książkę do wieku dziecka?

Oczywistą kwestią jest to, że dziecko nie rodzi się z umiejętnością czytania, co jednak nie oznacza, że zapoznawanie dziecka ze światem książek, może nastąpić dopiero w momencie, kiedy opanuje ono tę umiejętność do perfekcji. Jednak, w takim razie, co czytać dzieciom w danym wieku? Dla najmłodszych, którzy jeszcze nie zaczęli nauki czytania, istnieją pozycje interaktywne, z którymi dziecko może się zapoznać za pomocą obrazków oraz dźwięków, które wydaje książka przy naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Dla dzieci, które dopiero zaczynają naukę czytania i pisania, znajdą się pozycje, które wspomogą dziecko w nauce pisowni liter i cyferek oraz czytania bardzo prostych zdań. Dla dzieci, które opanowały już w pewnym stopniu naukę czytania, warto wypożyczyć krótkie i proste pozycje, które zainteresują brzdąca.

Książki dla najmłodszych, które możemy znaleźć w Dziecięcej Bibliotece Biedronki, bardzo często są opatrzone oznaczeniem informującym o przedziale wiekowym danej pozycji. W wielu przypadkach, w rogu okładki książki możemy znaleźć liczbę, która oznacza przedział wiekowy. Wielkim plusem w kwestii wypożyczania książek w Biedronce jest to, poza wpłacaną kaucją, oferta bezpłatna. Jeżeli dana książka nie spodoba się dziecku lub będzie zbyt wymagająca dla niego, nie stracimy pieniędzy. Wystarczy oddać egzemplarz z powrotem do sklepu i znaleźć pozycję, która zainteresuje brzdąca.

Wspólne czytanie z dzieckiem – co daje czytanie książek dzieciom od najmłodszych lat?

Dlaczego warto czytać dzieciom? Czytanie z dzieckiem, od jego najmłodszych lat, jest bardzo istotną częścią jego rozwoju. Poszerza to jego wyobraźnię, logiczne myślenie oraz wiedzę. Wiele pozycji może pomóc dziecku w nauce czytania i pisania. Co więcej, wspólne czytanie z dzieckiem może mieć niezwykle pozytywny wpływ na jego relacje z rodzicem. Zapoznawanie dziecka z czytaniem już od najmłodszych lat, może mu pomóc, kiedy zacznie uczęszczać do szkoły. Dzieci coraz częściej sięgają po smartfon czy tablet, zamiast książki, co nie jest korzystne dla ich rozwoju. Niezwykle istotną kwestią jest to, aby każdy rodzic wiedział, co daje czytanie książek dzieciom. Zamiast sadzać naszą pociechę przed telewizorem, warto przeczytać z nią książkę, która zajmie jej czas w pożyteczny sposób. Czytanie książek pozwala rozwijać umiejętność koncentracji i cierpliwości oraz rozwija wiedzę i zasób słownictwa dziecka. Wiele pozycji może zapoznać dziecko z nieco trudniejszymi do wyjaśnienia tematami, poruszającymi takie kwestie jak strata osoby bliskiej, czy tego, skąd się biorą dzieci. Książki tego rodzaju, przy pomocy przyjaznych ilustracji pomogą rodzicom rozwiać wątpliwości dziecka w przystępny sposób.

Najpopularniejsze książki uwielbiane przez najmłodszych

Jakie książki dla dzieci możemy wypożyczyć w Dziecięcej Bibliotece? W ofercie sklepu Biedronka często możemy znaleźć książki przeznaczone dla najmłodszych, związane z ich ulubionymi postaciami z bajek Disneya, MiniMini+ czy Nickelodeon. Znajdują się tam pozycje dla starszych dzieci z takich filmów jak: Kraina Lodu, Auta, ale i również książki dla tych najmłodszych związane z Psim Patrolem, czy Świnką Peppą. Dla dzieci, które nie rozpoczęły jeszcze nauki czytania, dostępne są książki interaktywne, które mogą pomóc dziecku w nauce kolorów czy też dźwięków, jakie wydają zwierzęta, a to wszystko dzięki interaktywnym przyciskom.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci