Strona główna >Blog >Rodzina >Gry dla dwojga - 5 gier planszowych do wspólnej zabawy tylko we dwoje

Gry dla dwojga - 5 gier planszowych do wspólnej zabawy tylko we dwoje

Gry dla dwojga to wbrew pozorom nie tylko gry dla dzieci, ale także dla dorosłych. Pozwalają one na wspaniałą zabawę w długie jesienne oraz zimowe wieczory. Zapewnią one mnóstwo śmiechu. W niektórych przypadkach to także pewnego rodzaju wyzwanie. Gry wymagają m.in. doskonałych umiejętności strategicznych. Czasami o wygranej decyduje zwykły przypadek. Jakie są najpopularniejsze gry +18? Sprawdźmy!

Dlaczego warto brać udział w grach towarzyskich dla dorosłych?

Gry dla dorosłych to doskonała rozrywka – zwłaszcza w złą pogodę. Wspólne spędzenia czasu z przyjaciółmi wpływa na jakość więzi. Z jednej strony gry +18 doskonale integrują, z drugiej strony uczą współzawodnictwa. To dobra zabawa, która może wywołać wiele radości oraz szczerego śmiechu. Uczestnicy zabawy lepiej poznają się podczas gry dla dwojga. Gry dla par pokazują, jak dobrze partnerzy się znają i rozumieją oraz budzą zdrowego ducha rywalizacji. Wygrana z parą przyjaciół to dowód na to, że razem jesteśmy silni i potrafimy pokonać „wroga”, czyli przeciwności, jakie niesie ze sobą życie. Gry w domu dla dorosłych to także doskonała profilaktyka chorób tj. demencja oraz Alzheimer. Przeglądanie mediów społecznościowych czy też często bezmyślne patrzenie się w ekran telewizora może być lekkie oraz przyjemne, ale nie zmusza zanadto szarych komórek do pracy. Ciekawe gry planszowe owszem!

Gry dla dwojga – uczą dystansu i wzmacniają relacje

Gry dla dwojga uczą dystansu oraz wzmacniają relacje. Świetnym tego przykładem może być gra Pictionary Air – kalambury w powietrzu. Jest to zestaw składający się pisaka do malowania w powietrzu oraz talii kart z hasłami. Do zabawy konieczne jest także zainstalowanie aplikacji, dzięki której będziemy mogli oglądać rysowany w powietrzu obraz na ekranie smartphone, komputera lub telewizora. Jest to zarówno gra dla dorosłych, jak i dla dzieci. W zabawie mogą wziąć udział dwie lub więcej osób. Liczba uczestników powinna być parzysta.

Podczas gry dla dwojga wychodzi na jaw, jak dobrze lub jak źle rozumieją się partnerzy. Ponoć dobry związek to taki, gdzie kobieta rozumie mężczyznę bez słów – i na odwrót. Czy gra w kalambury odzwierciedla prawdziwe życie? Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. W niektórych przypadkach faktycznie okazuje się, że partnerzy doskonale rozumieją się bez słów. Czasami wystarczy, że na siebie spojrzą, by odczytać swoje myśli. W innych przypadkach nie pomoże niezliczona liczba namalowanych słów, aby odgadnąć, co partner pragnie nam przekazać. Okazuje się, że niektórzy mężczyźni faktycznie są z Marsa, a kobiety z Wenus i mają zupełnie różne skojarzenia. Jeśli szukamy gry dla par, przy której chcemy się pośmiać z samych siebie, gra kalambury będzie idealna.

Gry dla par - w co zagrać z drugą połówką? Przegląd najpopularniejszych gier i quizów dla dwojga

W co zagrać w drugą połówką? Ciekawą propozycją jest gra Twister. Do zabawy potrzebna jest mata z kolorowymi puntami oraz tarcza, przy pomocy której losuje się, którą dłoń lub stopę oraz na jaki kolor powinien przemieścić kolejny uczestnik. Twister wymaga sprawności fizycznej. Losowo wybierane ruchy sprawiają, że dochodzi do bardzo bliskiego kontaktu cielesnego. Podczas gry jest dużo śmiechu. Jest to zabawa dla osób, które mają dystans do siebie oraz nie krępują się bliskości drugiej osoby. Niektóre pozy w trakcie gry mogą być zabawne zarówno dla uczestników gry, jak i dla obserwatorów.

Gra Friends – zgadnij kartę (dostępna m.in. w Empiku) to świetna zabawa dla fanów amerykańskiego serialu Friends. Reguły gry są bardzo proste. Jeśli zabawa nam się znudzi, możemy zagrać talią kart w popularne gry karciane tj. gra w tysiąca lub ułożyć pasjansa.

Ciekawą propozycją są także quizy dla dwojga. Zestaw pytań może okazać się zaskakujący. Im bardziej intrygujące są pytania, tym ciekawsze mogą być odpowiedzi. Mogą one bawić, zdumiewać lub zachwycać. Kto wie, jakie tajemnice skrywa nasz partner.

Gra w pytania dla par - dobry sposób na przełamanie codziennej rutyny

Gra w pytania dla par pozwala lepiej się poznać. Czasami wydaje nam się, że znamy doskonale naszego partnera, a zwykłe, rutynowe pytanie może sprawić, że dowiemy się o nim czegoś zupełnie nowego. Co ciekawe za każdym razem nasze odpowiedzi mogą być zupełnie inne. Może być to dowodem naszego osobistego rozwoju lub rozwoju związku – zbudowania bliższej więzi opartej na zaufaniu. Quizy dla par zbliżają nas do siebie. Dzięki nim stawiamy partnerowi pytania, które podczas codziennej rutyny najprawdopodobniej nigdy by nie padły.

Zdrowa rywalizacja i umiejętność współpracy – ciekawe gry planszowe, po które warto sięgnąć w weekend

Gry towarzyskie planszowe to doskonały pomysł na wspólne spędzenie weekendu. Dzięki nim czas szybko mija. Można w nie grać w przyjaciółmi lub ze starszymi dziećmi. Z jednej strony uczą one rywalizacji, z drugiej strony pokazują także, czy potrafimy współpracować, aby pokonać „wroga”. Ciekawe gry planszowe grane od lat to m.in.:

  • szachy;
  • warcaby;
  • chińczyk;
  • Grzybobranie;
  • młyn;
  • halma;
  • Monopoly.

Wszystkie wyżej wymienione gry uczą strategicznego myślenia, które ma na celu pomóc nam pokonać przeciwnika. W niektórych grach tj. chińczyk czy Monopoly, oprócz umiejętności planowania oraz przewidywania ruchów przeciwnika duże znaczenie odgrywa także przypadek. Rzucamy w nich bowiem kostką, a liczba wyrzuconych oczek ma wpływ na nasz kolejny ruch. Gry planszowe tj. chińczyk oraz Grzybobranie świetnie nadają się także dla najmłodszych. Młyn oraz warcaby to doskonała planszówka dla dwojga. Z kolei szachy wymagają sporej wiedzy i grają w nie nieliczni.

TOP 5 gier planszowych, w które zagracie tylko we dwoje

Wśród TOP 5 znalazły się zarówno gry dla dwojga, jak i gry, w które może zagrać także większa liczba uczestników. Jedne z nich wymagają bardzo obszernej wiedzy, w inne można zagrać po udzieleniu nowym graczom kilku niezbędnych wskazówek. Na uwagę zasługują gry dla dwojga tj. szachy oraz warcaby. Gry te rozruszają niemal nasze wszystkie szare komórki.

Gra w szachy – dla wybornych graczy

Jakie gry towarzyskie dla dorosłych wybrać? Szachy możemy zaliczyć do gry +18. Reguły gry w szachy są na tyle trudne, że grają w nie nieliczni – zazwyczaj są to osoby dorosłe. Zdarzają się jednak niezwykle zdolne dzieci, które są zafascynowane grą w szachy. W turniejach szachowych zdarza się, ze to dzieci wygrywają z dorosłymi graczami w średnim oraz zaawansowanym wieku.

Gra w warcaby – średni poziom trudności

Gra w warcaby to wciągająca planszówka we dwoje, która wymaga od graczy olbrzymiej koncentracji oraz umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika. Zasady gry w warcaby można opanować w kilka minut.

Młyn – gra dla dwojga o średnim stopniu trudności

W zależności od umiejętności graczy, gra w młyn może trwać kilka lub kilkadziesiąt minut. Przypomina ona nieco warcaby. Przesuwamy oraz przeskakujemy pionkami. Przeciwnik może także zabierać nam pionki.

Gra w chińczyka – łatwa gra dla dzieci oraz dorosłych

Jeśli szukamy gry na nudne wieczory dla całej rodziny, chińczyk będzie idealny. W grę tą mogą zagrać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Wymagane umiejętności to liczenie do sześciu. W pokonaniu przeciwnika może być pomocna współpraca z pozostałymi graczami. Jeśli konieczna jest aktywizacja seniora, gra w chińczyka sprawdzi się wyśmienicie. Plusem tej gry jest to, że do grania wystarczą dwie osoby. Jeśli jest taka możliwość może wziąć w niej udział czterech graczy.

Monopoly

Gra Monopoly świetnie nadaje się do gry w dwie osoby. Możemy zagrać w nią z dzieckiem, partnerem czy też przyjacielem. Zasady są stosunkowe proste. Wymagają jednak doskonałych umiejętności strategicznych. Dla dzieci to doskonała zabawa, która uczy, jak można się wzbogacić oraz pomnożyć swój majątek (lub go stracić – czasami jedną złą decyzją). Zupełnie jak w życiu! Dla dorosłych może to być ciekawe doświadczenie. Często zachowanie graczy odzwierciedla ich zachowanie w prawdziwym życiu dotyczące spraw tj. kredyt, kupno oraz sprzedaż nieruchomości czy też inne inwestycje. Gra Monopoly jest znacznie bardziej interesująca, gdy gra w nią więcej graczy. Może ona wówczas przeciągnąć się do późna.

Ciekawe gry planszowe można nabyć m.in. w Pepco. W sklepie pojawiają się od czasu do czasu promocje. Dostępne są zarówno klasyczne gry +18, jak i nowości na rynku. Gry w domu dla dorosłych pozwalają na wspólne spędzanie czasu ze sobą, a nie obok siebie. Warto po nie sięgać szczególnie w czasie pandemii, gdy spędzamy ze sobą znacznie więcej czasu. Ciągła obecność wszystkich członków rodziny na dłuższą metę może nas drażnić. Zmienią to gry na nudne wieczory. Jednocześnie odciągną one nas od innych zmartwień, które towarzyszą nam na co dzień.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci