Wiosna to czas odkrywców

01.04.2021

|

Sieci handlowe

Wiosna to czas odkrywców

Empik rusza z kolejnym cyklem warsztatów online dla dzieci #wiemikropka. Wiosna to świetny czas na odkrywanie świata, właśnie dlatego zdecydowano się zachęcić do tego maluchy.

Kolejna odsłona warsztatów #wiemikropka

23 marca ruszyły kolejne warsztaty online zorganizowane dla dzieci przez Empik. Można oglądać je na stronie empik.com/warsztaty lub na profilu Przecinek i Kropka na Facebooku. W trakcie trwania cyklu warsztatów online #wiemikropka dzieci dowiedzą się np. jak wyczarować własny ogród z kuchennych resztek, jak wygląda praca YouTubera od kuchni czy jak działają oczy i dlaczego nie widzimy świata na różowo. Spektrum tematów jest naprawdę duże, dlatego każda pociecha znajdzie coś dla siebie.

Tematyka warsztatów

Cykl rozpoczął Darek Aksamit ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Opowiadał dzieciom o tym skąd biorą się pory roku i dlaczego wtedy kiedy my cieszymy się wiosną, inne dzieci oczekują jesieni. Pojawiła się także prelekcja Ewy Wojtan, autorki bloga Moje Dzieci Kreatywnie, opowiadająca o tym, że czytanie może być zabawą wszystkimi pięcioma zmysłami i punktem wyjścia do mnóstwa interesujących zajęć – także plastycznych. Warsztaty #wiemikropka są świetną okazją do tego, aby czegoś się nauczyć poprzez zabawę. Elżbieta Pogoda przygotowała warsztat o narządzie wzroku. Nie jest to typowe szkolne przekazanie tematu, a warsztat przepełniony ciekawostkami i fascynującymi odkryciami. Sylwia Szwed z Fundacji „Kosmos dla dziewczynek” podpowiada z kolei, jak odnaleźć swój wewnętrzny GPS i nauczyć się wsłuchiwać we własną intuicję. To niezwykle istotny warsztat, który w dzisiejszych czasach, które oferują mnóstwo możliwości, pomaga znaleźć swoją drogę. Ciekawą opcją są także warsztaty z nauki języków (także migowego!) czy te o pracy lektora.

Promocja w Empiku

W piątek 2 kwietnia 2021 r. przypada dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, który ustanowiony został Dniem Książki dla Dzieci. To doskonała okazja, aby sięgnąć po kilka ciekawych propozycji, które Empik udostępnia w rewelacyjnej promocji 3 za 2! Niedawno Jury Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” wskazało najciekawsze literackie premiery ubiegłego roku, skierowane do młodych moli książkowych. Warto skorzystać z tych poleceń. Oczywiście to nie jedyne źródła, z których warto korzystać. O wyjątkowej książce „Wszystkie kolory świata” opowiada jej współautor, Grzegorz Kasdepke. Warsztat ten poświęcony będzie ważnym tematom takim jak empatia czy szacunek. Paulina Chmurska i Elka Grądziel porozmawiają z kolei o tym, jak odkrywać i poznawać świat.