W Carrefourze oddasz butelki bez paragonu

06.01.2021

|

Sieci handlowe

W Carrefourze oddasz butelki bez paragonu

Jak wiadomo sieć Carrefour od dawna angażuje się w różne działania, które mają wspomóc naszą planetę. Tym razem testowane jest odbieranie butelek zwrotnych bez paragonu. Klienci przynosząc butelki do sklepu mogą otrzymać zwrot pełnej kaucji w postaci e-bonu, którym zapłacą za zakupy.

Jak oddać butelki do recyklingu?

Proces przyjmowania butelek do recyklingu jest bardzo prosty. Wystarczy przynieść butelki (nie trzeba mieć paragonu), a pracownik wygeneruje specjalny e-bon, który można wykorzystać w dowolnym momencie na zakupy. Na razie koncepcja jest sprawdzana w Warszawie, przy ul. Modzelewskiego, ale jeśli się sprawdzi, na pewno pojawi się we wszystkich sklepach już w pierwszym kwartale 2021 roku. Rozwiązanie to pozwoli na pobudzenie obiegu opakowań zwrotnych oraz znacząco wpłynie na zmniejszenie ilości generowanych odpadów szklanych i produkowanych w Polsce butelek.

Skończ z koniecznością gromadzenia rachunków

To duży problem dla klientów, którzy musieliby gromadzić ogromne ilości rachunków. Właśnie dlatego Carrefour, który stara się działać na rzecz środowiska, postanowił pominąć tę zasadę. Ma być to kolejny krok w budowaniu świadomości ekologicznej wśród Polaków. „Dążąc do bycia liderem transformacji żywieniowej, Carrefour podejmuje także wysiłki na rzecz ochrony środowiska naturalnego w Polsce. Wsłuchując się w oczekiwania naszych klientów, wspólnie z dostawcami przygotowujemy inicjatywy handlowe, które działają na rzecz poprawy jakości klimatu. Dzięki temu mamy realny wpływ na to w jakim świecie będą żyły przyszłe pokolenia Polaków.” mówi Marek Lipka Dyrektor Handlowy i członek Zarządu Carrefour Polska.

Zero waste

Możliwość oddawania butelek zwrotnych w sklepach Carrefour to także działanie z zakresu ideologii zero waste, która zakłada, że powinniśmy robić wszystko aby nie marnować zasobów. Warto wspomnieć, że Carrefour już ponad dekadę temu był prekursorem, który wprowadzić do sklepów 100% biodegradowalne torby ze skrobi. „Realizując program „STOP marnotrawstwu” nasza sieć stale wprowadza nowe rozwiązania na rzecz ochrony środowiska naturalnego, a jednocześnie sprzyjające budowaniu właściwych postaw społecznych. Wśród zrealizowanych dotąd projektów, warto wspomnieć chociażby umożliwienie klientom kupowania produktów na wagę do własnych opakowań we wszystkich hiper- i supermarketach w Polsce czy wprowadzenie woreczków wielokrotnego użytku na warzywa i owoce. Nasza najnowsza inicjatywa związana z przyjmowaniem od klientów butelek zwrotnych bez paragonów, ma kluczowe znaczenie do pobudzenia w Polsce obiegu opakowań zwrotnych, co z jednej strony ogranicza ilość odpadów trafiających na wysypiska, a z drugiej – pozwala na zmniejszenie produkcji opakowań szklanych generujących, m.in. znaczne emisje CO2.” – mówi Barbara Kowalska, Dyrektor Działu Jakości i Zrównoważonego Rozwoju w Carrefour.