Testy na przeciwciała koronawirusa w sklepach Dino

07.04.2021

|

Sieci handlowe

Testy na przeciwciała koronawirusa w sklepach Dino

Pandemia koronawirusa wciąż jest w natarciu. Coraz więcej osób choruje, a obostrzenia są coraz bardziej wyśrubowane. Właściciele różnych sieci sklepów pomagają klientom w ocenianiu swojego stanu zdrowia i odpowiadają na wszystkie potrzeby przez nich zgłaszane. Tym razem testy na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 będzie można dostać w ogólnopolskiej sieci marketów spożywczych Dino Polska S.A.

Dino Polska S.A. wprowadza testy Primacovid!

Dino Polska S.A. to jedna z sieci marketów spożywczych, która wprowadziła do swoich placówek Dino Market testy Primacovid, wykrywające obecność przeciwciał SARS-CoV-2. Są to szybkie testy, które można wykonać w domu. Nie są to jednak testy wskazujące na zakażenie! Cena jednego testu w Dino Market wynosi 39,99 zł. Nie obowiązuje limit zakupu przypadający na jednego klienta.

Czy Primacovid jest wyrobem medycznym? Czy można mu ufać?

Test Primacovid jest testem serologicznym, czyli pozwala wykryć, czy dana osoba ma już przeciwciała IgG i IgM przeciw Covid-19, świadczące o tym, że przebyła już zakażenie koronawirusem. Użycie testu jest bardzo proste. Wystarczy niewielka próbka krwi nałożona na specjalnie przygotowany próbnik testowy, a móc dokonać diagnozy. Czas oczekiwania na wynik to 10 minut. Warto wiedzieć, że produkt ten jest całkowicie bezpieczny, stworzony przez renomowaną firmę. Primacovid to test wyprodukowany przez szwajcarską firmę PRIMA Lab. Jest to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jego dokładność wynosi 98,3%.

Dlaczego sieć Dino Market zdecydowała się na wprowadzenie testów?

Sieć Dino Market postanowiła wprowadzić do sprzedaży testy Primacovid, aby odpowiedzieć na podstawowe potrzeby konsumentów. „Chcemy być najbliżej naszych klientów i odpowiadać na ich potrzeby, dlatego bacznie obserwujemy rynek i reagujemy na panujące na nim trendy. Z tego względu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do sprzedaży testów Primacovid w całej sieci marketów Dino.” mówi Izabela Biadała, Członek Zarządu Dino Polska S.A.

Test Primacovid bada wyłącznie przeciwciała!

Warto jednak zaznaczyć, że test ten nie jest testem diagnostycznym! Oznacza to więc, że może nie wykryć choroby, która właśnie się toczy. Może także nie wykryć przeciwciał, jeśli choroba dopiero co ustąpiła lub wystąpiła kilka miesięcy wcześniej. Skuteczność to 98,3%! Pamiętaj, że jeśli otrzymasz wynik pozytywny warto skonsultować się z lekarzem, który stwierdzi jakie kroki powinno się poczynić dalej.