Sklepy Kaufland będą otwarte w niedziele niehandlowe

04.06.2021

|

Sieci handlowe

Sklepy Kaufland będą otwarte w niedziele niehandlowe

Pandemia sprawiła, że zakupy online stały się znacznie popularniejsze. Co za tym idzie, usługi pocztowe także są coraz chętniej wykorzystywane. Kaufland poprowadził projekt testowy dotyczący nadawania i odbierania paczek w ponad 100 sklepach w kraju. Jaki wynik osiągnął?

Projekt testowy – Kaufland placówka pocztowa

Jak się okazało, w okresie od marca 2020 roku do 23 maja 2021 roku, klienci odebrali lub nadali w sieci Kaufland ponad 71 tysięcy paczek. Opcja ta była dostępna tylko w 100 marketach w Polsce. Jako że wyniki są tak zadowalające, sieć postanowiła uruchomić usługę pocztową w całym kraju. Teraz klienci mogą nadać i odebrać swoje przesyłki w każdym supermarkecie Kaufland.

Wzrost sprzedaży online

Pandemia okazała się być momentem, w którym usługi ecommerce stały się jeszcze bardziej popularne. W 2020 roku sprzedaż produktów online wzrosła o niemal 35%. To ogromny skok! Mimo tego, że galerie handlowe są znowu otwarte, klienci nie zamierzają zrezygnować z kupowania w Internecie.

Misja sieci Kaufland

Misją Kaufland od dawna jest wspieranie klientów w ich codzienności. Chodzi o to, aby maksymalnie ułatwiać wykonywanie obowiązków, które każdy z nas ma na swoich barkach prowadząc gospodarstwo domowe. Właśnie dlatego sieć zdecydowała, że wprowadzi usługi pocztowe, co sprawi, że konsumenci zaoszczędzą wiele czasu. ”Od wielu lat misją sieci Kaufland jest ułatwianie klientom codziennych zakupów. Konsekwentnie stawiamy na koncept one-stop-shopping, dając kupującym dostęp do szerokiego wachlarza usług i produktów najemców naszych pasaży. Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu, znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych. Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów.” – mówi Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska.

Kaufland czynny nawet w niedziele niehandlowe

Wdrożenie usług pocztowych do placówek Kaufland ma też jeden bardzo duży plus – sklepy mogą działać również w niedziele niehandlowe. Według prawa polskiego, niezależnie od wielkości placówki – taką funkcję mogą pełnić zarówno sklepy osiedlowe, jak i duże dyskonty czy hipermarkety. Z pewnością jest to duże udogodnienie dla klientów, którzy do tej pory ubolewali nad odebraniem im możliwości wykonania podstawowych sprawunków w wolny dzień. Teraz za jednym zamachem odbiorą paczkę i zrobią zakupy w niedzielę!