Rossmann wspiera akcję "Na niebiesko dla autyzmu"

08.04.2021

|

Sieci handlowe

Rossmann wspiera akcję "Na niebiesko dla autyzmu"

Rossmann po raz kolejny wspiera osoby ze spektrum autyzmu. Globalna akcja „Na niebiesko dla autyzmu” znów mogła liczyć na poparcie ze strony firmy Rossmann. W tym roku czternaście drogerii w Polsce zaświeciło się na niebiesko, aby wzmacniać świadomość klientów na temat tego zaburzenia.

Akcja „Na niebiesko dla autyzmu”

Akcja „Na niebiesko dla autyzmu”, którą wspiera Rossmann, ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu. Niestety, w dzisiejszych czasach świadomość otoczenia na temat autyzmu wciąż jest bardzo niewielka. Właśnie dlatego rokrocznie, 2 kwietnia, organizowana jest akcja, która ma za zadanie pomóc zrozumieć i uwrażliwić się na autyzm. Dzięki temu osoby dotknięte tym zaburzeniem będą mogły spokojnie żyć wśród społeczeństwa. Wbrew pozorom, działania takie są ogromnym ułatwieniem dla ludzi ze spektrum autyzmu, ponieważ inni przestają odbierać ich jako dziwnych czy niedostosowanych społecznie.

Czym jest autyzm?

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Według Światowej Organizacji Zdrowia autyzm występuje w Polsce u 1 na 100 osób. Autyzm jest zaburzeniem o charakterze neurologicznym, dotyczącym mózgu i mającym najczęściej podłoże genetyczne, chociaż nie zawsze. Najczęściej ujawnia się on już w dzieciństwie. Nie da się go wyleczyć, więc trwa on do końca życia, jednak w zależności od predyspozycji jednostki, zaangażowania społeczeństwa i innych czynników, osoba ze spektrum autyzmu może funkcjonować normalnie. Autyzm cechuje brak reakcji ze strony dziecka na polecenia, brak zabawy z rówieśnikami, trudności z wyrażaniem emocji czy porozumiewaniem się zarówno za pomocą gestów jak i mowy. Nierzadko osoby cierpiące na autyzm opisywane są jako dziwne, zdystansowane, trudne. Zaburzenie to ma wiele odmian i często mylone jest z wolniejszym rozwojem. Niestety nadal nie są znane konkretne przyczyny powstawania autyzmu.

Rossmann wspiera osoby ze spektrum autyzmu

Zmaganie się z autyzmem jest bardzo trudne, nie tylko dlatego, że jest to zaburzenie, które nie pozwala normalnie żyć, ale przede wszystkim dlatego, że wciąż trzeba mierzyć się z nieprzyjemnymi komentarzami, zaczepkami czy agresją otoczenia. Rossmann wspiera ludzi dotkniętych tym zaburzeniem i stara się uświadamiać jak duży to problem. W tym roku czternaście drogerii w Polsce zaświeciło się na niebiesko. Dodatkowo podświetlony został pomost nad ul. św. Teresy przy centrum logistycznym w Łodzi. Na niebiesko podświetlone zostały drogerie m.in. w Warszawie, Łodzi, Trójmieście, Poznaniu, Bydgoszczy, Toruniu, Lublinie, Krakowie i Wrocławiu.