Magia Słodziaków dociera do szkół

04.10.2019

|

Sieci handlowe

Magia Słodziaków dociera do szkół

Słodziaki po raz kolejny powróciły do Biedronki. Teraz rusza druga edycja konkursu organizowanego przez sieć dla uczniów szkół podstawowych. Jego głównym celem jest zachęcenie najmłodszych do czytania, a także zwrócenie ich uwagi na konieczność dbania o środowisko. Akcja przewiduje wiele atrakcyjnych nagród, o które warto powalczyć z innymi szkołami z całej Polski.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Organizując ten konkurs Biedronka po raz kolejny włącza się w obchody ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Jest to ciekawa inicjatywa skierowana do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Aby wziąć udział należy zarejestrować się na odpowiedniej stronie internetowej i pobrać scenariusz lekcji oraz wydarzenia szkolnego. Następnie trzeba stworzyć z uczniami dekorację sali lub klasy, która będzie zawierała Magiczne Drzewo Słodziaków. Powinno być wykonane z przedmiotów nadających się do recyklingu lub samodzielnie zasadzone przez najmłodszych. Ostatnim etapem jest wysłanie relacji z Dnia Głośnego Czytania oraz zdjęć dekoracji poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Zgłoszenia można przesyłać od 27 września do 15 listopada 2019 r. do godz. 17:00.

Nagrody oferowane przez Biedronkę

W konkursie zwycięży 15 placówek, które otrzymają od sieci po 3 tys. zł przeznaczone na zakup nowych książek do szkolnych bibliotek. Ponadto 500 klas dostanie wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów. Po zgłoszeniu chęci udziału w konkursie Biedronka wysyła każdej szkole bezpłatne pakiety konkursowe. Można znaleźć wśród nich różnorodne pomysły na urozmaicenie zajęć nauki czytania, a także scenariusze lekcji dla klas I, II i III. Materiały zostały przygotowane przez doświadczonych metodyków, dzięki czemu wydają się interesujące dla dzieci, a ponadto są zgodne z obowiązującą podstawą programową.

Uwierz liczbom przedstawiającym sukces akcji

W tym roku odbywa się już druga edycja konkursu organizowanego przez Biedronkę. W jego pierwszej odsłonie udział wzięło 40 000 nauczycieli i 6 tysięcy klas. Pedagodzy ocenili inicjatywę sieci na piątkę z plusem. Byli zachwyceni zaangażowaniem dzieci, którzy z radością wykonywali zadania konkursowe. Ponadto nauczyciele uznali materiały edukacyjne oferowane przez Biedronkę za bardzo ciekawe i przydatne na lekcjach. Te dane świadczą o niesamowitym sukcesie sieci. Z tego powodu Biedronka w tym roku również zachęca wszystkie szkoły do wspólnego świętowania Dnia Głośnego Czytania.

)