Kwietniowe nowości w IKEA

02.04.2021

|

Sieci handlowe

Kwietniowe nowości w IKEA

Wiosna to dobry czas na zmiany. Piękna aura zachęca nie tylko do zmian naszego trybu życia czy wyglądu, ale także do metamorfoz w domu. Warto jednak zadbać, aby piękne wnętrza były także przyjazne dla środowiska. IKEA udowadnia, że można mieć eleganckie i funkcjonalne, a zarazem ekologiczne wyposażenie domu!

Kuchnia w stylu skandynawskim

W tym sezonie w IKEA przeważać będą naturalne materiały, jasne, neutralne kolory i praktyczne przedmioty, które są przydatne na co dzień. Kuchnia to jedno z pomieszczeń, które warto odświeżyć na wiosnę. Bambusowe fronty IKEA FRÖJERED, zaprojektowane przez Maję Ganszyniec to idealny sposób na wprowadzenie skandynawskiego stylu do swojego domu. Warto także przyjrzeć się krzesłom VOXLÖV, wykonanym z bambusa oraz sznurka ze skręconego papieru. Mając tak piękne meble, wystarczy, że uzupełnisz je szklanymi dodatkami, np. wazonem i żywymi kwiatami, a Twoje wnętrze nabierze zupełnie innego charakteru.

Natura w Twoim domu

IKEA dba nie tylko środowisko i zadowolenie klientów, ale także o ludzi, którzy dla nich pracują. Przy produkcji ozdobionych frędzlami, ręcznie wykonanych poszewek HERVOR/HALLVI, zadbano o to, aby ich twórcy mieli godne warunki do pracy. Wyprodukowane zostały przez indyjskie przedsiębiorstwo Rangsutra, które zapewnia stabilną pracę kobietom-rzemieślniczkom, co było szczególnie istotne w czasie wybuchu pandemii COVID-19. Utrzymanie przez IKEA współpracy z firmą, było ratunkiem dla wielu rodzin. Bardzo ciekawym elementem w obecnym asortymencie IKEA jest także tkany na płasko dywan TVINGSTRUP projektu K.C Maura. Dywan został wykonany w 100% z naturalnej wełny. Jest to kolejny krok w realizowaniu misji sklepów IKEA, która mówi o tym, że do 2025 roku będą wykorzystywać wyłącznie wełnę z bardziej zrównoważonych źródeł. W nowościach znajdziemy także lampę TRUBBNATE. Pierwszy raz można było znaleźć ją w sklepach już w latach 70-tych. Nowa wersja została częściowo wykonana z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Czas na świeżym powietrzu

Chcesz spędzać czas na świeżym powietrzu? Zorganizuj piknik! Możesz wybrać się do ogrodu, na działkę, do parku czy nawet na własny balkon. W jego przygotowaniu z pewnością pomoże Ci asortyment IKEA. Dzięki kołdro-poduszce FÄLTMAL nie musisz obawiać się nawet chłodnych wieczorów. Jej wypełnienie wykonane zostało w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu, a sam produkt jest wielofunkcyjny. Możesz się nim otulić, usiąść na nim na trawie lub po prostu korzystać z niego jak z poduszki. Dobrym wyborem jest także koc FJÄLLMOTT, który posiada wodoodporny spód i łatwą w utrzymaniu warstwę wierzchnią.

Nowości możesz kupić już od 1 kwietnia 2021 r. w sklepach IKEA i na IKEA.pl.