Kaufland modernizuje kolejne sklepy

18.11.2020

|

Sieci handlowe

Kaufland modernizuje kolejne sklepy

Kaufland szykuje duże zmiany w swoich sklepach! Wszystko po to, aby ułatwić klientom robienie zakupów. Od czwartku 12 listopada zakupy w odnowionych supermarketach zrobią mieszkańcy Brzegu, Ełku, Jeleniej Góry i Świdnika. Jakie zmiany czekają na konsumentów?

Gdzie można spodziewać się zmian?

Prace renowacyjne przeprowadzone zostały w celu zwiększenia wygody i komfortu klientów. Rozpoczęto je w sierpniu tego roku, ale nie zamknięto marketów. Placówki funkcjonowały bez żadnych przeszkód, ponieważ remont przeprowadzany był metodycznie i bez pośpiechu. Oczywiście Brzeg, Ełk, Jelenia Góra i Świdnik to nie jedyne sklepy, które już mogą, lub w niedługim czasie będą mogły cieszyć się zmianami. Obecnie z nowych rozwiązań korzysta już Kaufland w Bełchatowie, a 16 listopada całkowicie odmienione zostaną supermarkety w Chorzowie, Szczecinie i Żorach. Od 26 listopada z kolei, nową odsłoną Kauflandu będą się cieszyć mieszkańcy Kalisza.

Co weszło w skład wielkiej metamorfozy?

Zakres przebudowy został dopasowany indywidualnie do każdego obiektu. Zmieniono wystrój oraz na nowo oznaczono grupy towarowe. W zmodernizowanych marketach zainstalowano także nowoczesne nośniki informacyjne, w postaci cyfrowych ekranów, dzięki którym klienci mogą zapoznać się z aktualną ofertą promocyjną. Oprócz tego pojawiły się kasy samoobsługowe, nowe regały i lady chłodnicze, specjalnie wydzielony dział „Świadomego Żywienia” z produktami m.in. niezawierającymi konserwantów a także – w części sklepów – własna wędzarnia. W każdym zmodernizowanym sklepie zamontowano po 6 kas samoobsługowych, a także butelkomaty, pozwalające na oddanie butelek opatrzonych kaucją. Wrzucając je do takiego urządzenia otrzymać można bon na zakupy do Kauflandu. Supermarkety w Brzegu, Jeleniej Górze i Świdniku (a wkrótce także w Żorach i Kaliszu) zostały wyposażone we własne wędzarnie. W każdym przebudowanym sklepie pojawiła się także piekarnia Kaufland w nowym standardzie. Pracami renowacyjnymi we wszystkich obiektach zostały objęte także toalety dla klientów. Zadbano także o personel. Odnowiono pokoje socjalne dla pracowników oraz strefę najemców. W ramach zmian proekologicznych zainstalowano oświetlenie LED zarówno wewnątrz sklepów, jak i na przylegających do nich parkingach.

Promocje w zmodernizowanych sklepach

Klienci robiący zakupy w zmodernizowanych placówkach Kaufland w Brzegu, Ełku, Jeleniej Górze i Świdniku będą mogli skorzystać ze specjalnych promocji dostępnych od 12.11. W sklepach z własną wędzarnią pojawi się także dodatkowa promocja, obowiązująca od 12.11 do 18.11 lub do wyczerpania zapasów, m.in. na kiełbasę spod strzechy z wędzarni Kaufland (2,49 zł za 100 g), a także szynkę z pieprzem z wędzarni Kaufland (2,69 zł za 100 g).