Jeszcze więcej ekologii w Makro

18.02.2021

|

Sieci handlowe

Jeszcze więcej ekologii w Makro

Sieć MAKRO znów robi krok w stronę dbania o planetę! Produkty marek własnych z oferty MAKRO Polska zyskują nowe, bardziej ekologiczne opakowania. Już teraz można znaleźć je na półkach w całej Polsce.


Świadome zakupy to podstawa ekologicznego życia


Świadome zakupy są jednym ze sposobów na codziennie dbanie o planetę. Obecnie coraz częściej mówi się o recyklingu i ideach less waste czy zero waste. Wszystkie te kwestie wiążą się niejako z dokonywaniem rozsądnych wyborów w sklepie, nie tylko jeśli chodzi o ilość, ale także o jakość produktów i ich opakowań. Klienci coraz większą uwagę skupiają na takich zjawiskach jak ślad węglowy, biodegradowalność czy wybór produktów od lokalnych dostawców. Dodatkowo klienci znacznie większą uwagę zwracają na jakość i walory odżywcze produktów oraz na warunki produkcji. „Ekologiczne kupowanie to nie tylko sam produkt i jego pochodzenie, ale także opakowanie i to, co dzieje się z nim, kiedy przestaje być nam potrzebne. W związku z tym szczególną uwagę zwracamy na to, aby opakowanie towarów z portfolio marek MAKRO spełniały wysokie standardy dbałości o czystość planety.”– mówi Sławomir Leszczyński, Menedżer Pionu - Marka Własna, Koncentraty Spożywcze i Artykuły Świeże w MAKRO Polska.


Nowe oznaczenia ułatwiające segregację odpadów


Począwszy od końca 2020 roku na opakowaniach produktów MAKRO Chef zaczęły pojawiać się nowe oznaczenia, które dotyczą postępowania z pustymi opakowaniami. Piktogramy, które na nich umieszczono mają pomagać w określeniu do jakiego pojemnika na odpady powinno trafić opakowanie. Kolory piktogramów są zgodne z kolorami oznaczeń obowiązujących w systemie segregacji odpadów. Dodatkowo całość wzbogacono o opisy informujące, jak postępować z poszczególnymi elementami opakowań. Nowe oznakowanie jest systematycznie wprowadzane na opakowaniach wszystkich produktów marek własnych sieci MAKRO, dostarczanych do hal przez krajowych dostawców.


Inne proekologiczne działania MAKRO Polska


Oczywiście to nie wszystko, co MAKRO Polska robi, aby jeszcze bardziej zadbać o planetę. Stale poszerzany jest asortyment produktów ekologicznych. Na ten moment w sklepach znaleźć można np. szeroką gamę warzyw i owoców sezonowych oraz zioła doniczkowe BIO. Warto zwrócić uwagę nie tylko na to, że produkty te spełniają najwyższe ekologiczne standardy, ale także, że ich opakowania są przychylne naturze, gdyż zredukowano ilość plastiku wprowadzaną do środowiska. Produkty te posiadają na opakowaniu symbol certyfikatu – zielonego listka z 12 gwiazdkami.