Jak modnie zaaranżować ogród, taras i balkon? Najnowsze trendy sezonu

08.06.2021

|

Sieci handlowe

Jak modnie zaaranżować ogród, taras i balkon? Najnowsze trendy sezonu

Wreszcie przyszło lato, a wraz z nim sezon ogrodowy! Ekspert Salonów Agata – Natalia Nowak, przygotowała kilka propozycji na zaaranżowanie różnych przestrzeni zewnętrznych. Jak przygotować swój ogród, taras lub balkon na letni czas?

Meble na taras

Wybierając meble ogrodowe czy tarasowe, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, jaką przestrzenią dysponujesz. Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca, lepszym rozwiązaniem będą pojedyncze elementy, które są wygodne i pięknie wyglądają. Jeżeli jednak masz do zaaranżowania większą przestrzeń, skuś się na rattanowy komplet wypoczynkowy, który składa się z dwóch foteli, ławy i sofy. Dzięki temu na Twoim tarasie, czy w Twoim ogrodzie, czas spędzać będzie mogło więcej osób. Ekspertka Agata Meble zaznacza także, aby zwracać uwagę na to, z jakich materiałów wykonywane są meble ogrodowe. Najsolidniejsze posiadają aluminiowe stelaże, są malowane najczęściej proszkowo, a siedziska wykonywane są przy użyciu materiałów odpornych na ścieranie i działanie wody. Wybierając meble w ten sposób z pewnością zakupisz zestaw, który posłuży Ci przez lata. „Modnym dodatkiem każdej aranżacji będzie również fotel wiszący. Doskonały do wypoczynku na zewnątrz, zapewnia komfort oraz poczucie intymności, dzięki owalnemu kształtowi siedziska i miękkiej poduszce oraz oparciu. Fotel wiszący wykonany z technorattanu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć, a także jest wytrzymały na działanie negatywnych czynników atmosferycznych. Nie wymaga specjalnej konserwacji i jest prosty w utrzymaniu, dlatego może posłużyć przez kilka sezonów. Występuje zazwyczaj w zestawie z siedziskiem oraz poduszkami ogrodowymi, które są dopasowane do wielkości mebla. Wybierając odpowiedni model, warto dopasować go kolorystycznie do wystroju ogrodu lub elewacji budynku.” mówi Natalia Nowak.

Dodatki budujące klimat

Warto także zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju dodatki i dekoracje, które odpowiedzialne są za niepowtarzalny klimat. Koniecznie zaopatrz się w różnego rodzaju poduszki, siedziska i koce. Niektóre mogą posłużyć jako siedziska, a inne pełnić funkcję dekoracyjną. Takie elementy zawsze nadają przytulności i ciepła miejscu, szczególnie takiemu jak taras. „Ciekawym dodatkiem może być również dywan imitujący trawę, który docenią szczególnie rodzice podczas zabaw z dziećmi. Można umieścić go tuż przy zestawie z meblami, tworząc w ten sposób specjalny kącik dla swojej pociechy. Warto jednak, aby znalazł się pod zadaszeniem, dzięki czemu przez cały sezon będzie spełniał swoją funkcję.” opisuje ekspert Salonów Agata. Inne dodatki należy wybrać zgodnie z tym, jaki styl ma przeważać w przestrzeni. Może być to boho, wtedy koniecznie trzeba zaopatrzyć się wiklinowe kosze, wazony z motywem roślinnym i makramy lub minimalizm, gdzie królować będą klasyczne, białe świece, dekoracyjne donice czy lustrzane tace.