Festiwal gier planszowych w Empiku

15.04.2021

|

Sieci handlowe

Festiwal gier planszowych w Empiku

Planszówki to jeden z najciekawszych sposobów spędzania czasu przez dzieci i dorosłych. Od kilku lat gry planszowe i puzzle wracają na stałe do repertuaru rozrywek w wielu polskich domach. Szczególnie w okresie pandemii Polacy częściej decydują się na analogową rozrywkę.

Gry planszowe w każdym domu

Kategoria puzzle i gry planszowe w Empiku jest teraz jedną z najbardziej obleganych! W porównaniu do ubiegłego roku w marcu 2021 roku dynamika sprzedaży w tej kategorii wynosiła +30%. Empik idzie więc za ciosem i rozpoczyna Festiwal Gier Planszowych, w ramach którego wiele tytułów przeceniono nawet o 40%. Wydarzenie stanowi także okazję do ogłoszenia laureata trzeciej edycji konkursu „Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku”. Premierę gry „Wtopa” zaplanowano na drugą połowę roku.

Jakie gry wybierają klienci Empiku?

Jak wybieramy gry? Na preferencje graczy znacząco wpłynęła narzucona odgórnie zmiana stylu życiu. Fani analogowej rozrywki, wybierają raczej propozycje, które wymagają od nich zaangażowania i koncentracji. Najpopularniejsze tytuły to „Wsiąść do pociągu Europa”, „Catan”, „Dixit” czy znane i kochane od lat „Scrabble”. Nie oznacza to jednak, że szybkie rozgrywki przestały być popularne. Wręcz przeciwnie konsumenci chętnie sięgają po takie opcje, które nie wymagają większej liczby uczestników. W niektóre gry logiczne można nawet grać samemu. Są to np. „Escape Room”, m.in. wersje Ucieczka z Alcatraz czy Skok w Wenecji.

Renesans puzzli

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również puzzle wieloelementowe. Teraz jest to rozrywka nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych!. Najczęściej wybierane są motywy z panoramą miast czy uwielbianymi serialami, np. „Dom z Papieru” czy „Przyjaciele”. Miłośnicy zwierząt natomiast chętnie sięgają po różnorodne zestawy z psami i kotami. W Empiku dostępnych jest mnóstwo puzzli z różnorodnymi rasami. Wśród puzzli dla młodszych prym wiodą licencjonowane grafiki z literackimi bohaterami – Puciem i Kicią Kocią. Klienci chętnie sięgają także po puzzle „10 w 1” lub „7 w 1”. Jest to zbiór kilku układanek, które są ze sobą tematycznie powiązane, np. pejzaże najsłynniejszych miast na świecie. Popularność zdobywają także puzzle 3D, pozwalające zbudować konstrukcję niczym z klocków.

Informacje o samym „Festiwalu Gier Planszowych” oraz propozycje gier na różne okazje, znaleźć można na specjalnie stworzonej stronie internetowej. Polecane są tam opcje rodzinne, np. „Na straganie” czy „Skarpetkowe stwory”, które rozwijają strategiczne myślenie i przedsiębiorczość, a także dla par „Dungeons & Dragons” czy „Kingdomino Duel”.