Empik rozpoczyna współpracę z Żabką

01.12.2020

|

Sieci handlowe

Empik rozpoczyna współpracę z Żabką

Od kiedy Żabka wprowadziła przesyłki kurierskie, stały się one najpopularniejszą opcją wśród usług oferowanych w sieci. Co ciekawe, aż 77% klientów kojarzy sklepy właśnie z możliwością wysyłania i odbierania paczek. Grudzień to czas kiedy zainteresowanie usługą wzrasta. Empik jest jedną z sieci, która również odnotowuje wzmożoną ilość zamówień z e-sklepu, dlatego też postanowił wejść we współpracę z Żabką. Co oferują?

Współpraca Żabki z Empikiem

Każda osoba, która do 22.12.2020r. odbierze w Żabce zakupy, które pochodzą z Empik.com, otrzyma niespodziankę w postaci czekolady Milka! „W 2019 roku Żabka obsłużyła ponad 12 mln przesyłek. To zainteresowanie rośnie z miesiąca na miesiąc – tylko w pierwszym kwartale br. zanotowaliśmy o ponad 130% wzrost liczby obsługiwanych paczek rok do roku. Niewątpliwie jest to związane ze skalą działalności naszej sieci – ponad 6600 sklepami na terenie całej Polski – i aktywną współpracą, jaką prowadzimy ze sklepami internetowymi. Z naszych analiz wynika, że ponad 5 mln Polaków jest zainteresowanych odbiorem lub nadaniem przesyłki właśnie w Żabce. Klienci, ceniąc swój czas, doceniają wygodę i szybkość odbioru czy nadania paczki podczas codziennych zakupów. Dodatkowo zmianę przyzwyczajeń zakupowych wymusiła na nas wszystkich pandemia – aktualnie zakupy przez internet robimy częściej, nawet w kategoriach, które jeszcze do niedawna kupowaliśmy w sklepach stacjonarnych. W Żabce reagujemy na te trendy, dlatego poszukujemy i wdrażamy kolejne projekty, które jeszcze bardziej zwiększą zainteresowanie usługą wygodnego odbioru przesyłek w sklepach naszej sieci.” mówi Przemysław Tomaszewski, Dyrektor Ds. Sprzedaży i Rozwoju Usług w firmie Żabka Polska. Jednym z takich projektów jest właśnie współpraca z Empikiem. Klienci, którzy dołączyli do bezpłatnego programu Empik Premium Free, mogą odebrać swoje zamówienie (powyżej 40 zł), za darmo w dowolnym sklepie Żabka. Oprócz tego, na uczestników programu czekają bony na wybraną czekoladę Milka!

Nowa funkcja w Żappce

Oprócz tego, Żabka wprowadza kolejną funkcjonalność w swojej aplikacji mobilnej. Jest to możliwość odbioru przesyłki przy użyciu kodu kreskowego. Co ważne, jest to dokładnie ten sam kod, który należy pokazać sprzedawcy podczas zbierania punktów czy korzystania z Żappka Pay. Po jego zeskanowaniu, sprzedawca wyda nam naszą paczkę. Jest to sposób na uproszczenie i przyspieszenie całego procesu. Jak skorzystać z nowej funkcji? Wystarczy pobrać najnowszą wersję żappki i uzupełnić w niej aktualny numer telefonu.