Dino otwiera kolejne sklepy i wydłuża godziny otwarcia

14.01.2021

|

Sieci handlowe

Dino otwiera kolejne sklepy i wydłuża godziny otwarcia

Sieć marketów Dino liczy obecnie aż 1496 sklepów w całej Polsce. Marka staje się znana coraz większej ilości konsumentów, którzy chętnie odwiedzają te kameralne, aczkolwiek dobrze zaopatrzone sklepy. Mimo pandemii sklepy Dino świetnie sobie radzą z ekspansją w kolejnych regionach Polski.


Nowe sklepy Dino Market


W 2020 roku Dino Polska S.A. zakończyła proces inwestycyjny, który dotyczył uruchomienia 278 sklepów w kraju. Oficjalnie otwarto 255 sklepów, ale 23 czekają na swój start. W 2019 roku uruchomiono nieco mniej jednostek, aczkolwiek liczba i tak jest bardzo imponująca, gdyż nowych placówek było 243. Zatem rok 2020 sieć Dino zakończyła z bilansem 1496 sklepów, których powierzchnia sprzedaży wyniosła 582, 6 tys. m2. Jak więc widać ekspansja udała się pomimo pandemii COVID-19, która skutecznie odstraszyła wiele firm od rozwoju.


Dlaczego klienci cenią markety Dino?


W przypadku marketów Dino z pewnością dużą przewagą jest ich kameralna atmosfera. Większość sklepów nie ma ogromnych powierzchni, a co za tym idzie nie przebywają w ich wnętrzu tłumy ludzi. To właśnie sprawia, że klienci, szczególnie w obecnej sytuacji krajowej i światowej, zdecydowanie wolą tego typu miejsca od ogromnych supermarketów, w których można natknąć się na tłumy osób. Dodatkowo markety Dino znajdują się często w małych miejscowościach, takich jak Niechorze czy Łagiewniki, gdzie dostęp do innych sklepów jest niewielki lub znacznie ograniczony.


Zmiana godzin funkcjonowania Dino Marketów


Obecnie dużym plusem jest także zmiana godzin funkcjonowania. Większość marketów czynnych jest od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe od 6:00 do 23:00. Pojedyncze placówki działają w nieco krótszych godzinach, aby dostosować się do lokalnych przepisów. Oczywiście wszystkie informacje o przedziale czasowym otwarcia konkretnych jednostek można znaleźć na stronie internetowej marketów.


Bezpieczeństwo to podstawa


Należy pamiętać, że w dobie pandemii zakupy powinny być wykonywane w pełnym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że koniecznym jest, aby często dezynfekować ręce, stać w minimum dwumetrowych odstępach od innych klientów i pracowników sklepu, a także zasłaniać nos i usta. To bardzo ważne, aby wszystkie osoby przebywające w placówkach były bezpieczne i nienarażone na zarażenie wirusem. Pracownicy Dino Market także dbają o to, aby przestrzeń, a także wszystkie przedmioty, którymi posługują się klienci były na bieżąco dezynfekowane.