Dino kontynuuje ekologiczne inwestycje

24.02.2021

|

Sieci handlowe

Dino kontynuuje ekologiczne inwestycje

Dino Polska S.A. jest siecią marketów spożywczych, która stara się wprowadzać jak najwięcej proekologicznych rozwiązań w swoich codziennych działaniach. Tym razem rozpoczyna kolejne inwestycje w odnawialne źródła energii. Na terenie trzech centrów dystrybucyjnych spółki i na dachach kilkuset marketów Dino w całym kraju można spodziewać się paneli fotowoltaicznych.

Montaż paneli fotowoltaicznych w sklepach Dino

Pierwszy etap montowania paneli fotowoltaicznych obejmował 400 marketów Dino w całej Polsce. Jak się okazało, zakończył się o sukcesem, dlatego też podjęto decyzję o rozszerzeniu inwestycji związanej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. 18 lutego 2021 r. firma Dino Polska zawarła umowę na montaż instalacji fotowoltaicznej w trzech centrach dystrybucyjnych spółki. Łączna moc paneli to 3 MW, co oznacza, że znacząco ograniczone zostanie zapotrzebowanie na energię elektryczną, która pochodzi ze źródeł konwencjonalnych. Co za tym idzie, znacznie zmniejszy się ilość szkodliwych substancji trafiających do atmosfery. Będzie to około 2,2 tys. ton ekwiwalentu CO2 rocznie.

Rozszerzenie programu inwestycji w panele fotowoltaiczne

Co więcej, w ciągu najbliższych 12 miesięcy spółka zamierza znacznie zwiększyć rozmiar inwestycji w odnawialne źródła energii. Zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznych na dachach aż 400 supermarketów sieci Dino! Warto zauważyć, że moc paneli zainstalowanych w sklepach wyniesie 16 M, co daje 12 tys. ton ekwiwalentu CO2 rocznie! Instalacje paneli fotowoltaicznych na dachach marketów i centrów dystrybucyjnych to krok pozwalający na znaczące zredukowanie wykorzystania konwencjonalnych źródeł energii elektrycznej. Wszelkie tego typu działania proekologiczne, które wspomagają zahamowanie zmian klimatycznych, są dla sieci bardzo ważne. „Inwestycje w odnawialne źródła energii i propagowanie proekologicznych rozwiązań są jednym z priorytetów spółki, a minimalizowanie wpływu na środowisko naturalne na stałe jest wpisane w działalność operacyjną Dino Polska.” mówi Michał Muskała, członek zarządu Dino Polska S.A.

Realne wyniki proekologicznych działań Dino Polska S.A.

Ukończenie projektów związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii powinno przynieść wyniki już w 2022 r. Wszystkie panele będą działały z mocą 33MW, co oznacza, że w 2022 r. sieć Dino przyczyni się do zredukowania ilości szkodliwych substancji trafiających do atmosfery o około 24 tys. ton ekwiwalentu CO2. To rewelacyjny wynik, który z pewnością wesprze walkę ze zmianami klimatu.