Carrefour testuje strefy outlet

25.11.2020

|

Sieci handlowe

Carrefour testuje strefy outlet

Carrefour stawia na nowe rozwiązania. W swoich sklepach uruchamia strefę Outlet, w której klienci kupią kilkaset produktów z kategorii non-food, nawet 70% taniej! Obecnie sieć przeprowadza test w Warszawie, Gdańsku oraz Krakowie. Czy pomysł się sprawdzi? Czy powstanie więcej sklepów w innych lokalizacjach? To okaże się po analizie wyników z trzech hipermarketów.

Co będzie można kupić w outlecie Carrefour?

Outlet jest nowością, jeśli chodzi o sieć Carrefour. Czego można się w nim spodziewać? W specjalnie oznaczonych strefach, na halach sprzedażowych w hipermarketach, w wybranych miastach, pojawią się produkty w znacznie obniżonych cenach. Nie będą to promocje takie jak w tradycyjnej strefie zakupowej Carrefour, wynoszące minus kilka lub kilkanaście procent. W outlecie pojawią się znacznie większe obniżki, których nie znajdziesz nigdzie indziej. W strefie wyprzedażowej umieszczono kilkaset produktów, które są przecenione nawet o 70%, co oznacza, że niektóre z nich kupić można za bardzo małe pieniądze. Jak się okazuje najtańsze pozycje z asortymentu będą dostępne za 1 zł. W outlecie do kupienia będą wszystkie produkty poza kategoriami spożywczymi. Będą one pogrupowane według cen, a wśród asortymentu pojawią się m.in., zabawki, RTV/AGD, dekoracje do domu, sprzęt sportowy, wyposażenie wnętrza czy akcesoria domowe.

Skąd pomysł na wprowadzenie outletu w sieci Carrefour?

Nowe rozwiązanie zaproponowane przez Carrefour to ukłon w stronę klientów, którzy mogli już skorzystać z takich stref w innych sieciach i bardzo sobie to chwalili. Wielu konsumentów poszukuje obecnie specjalnych okazji, promocji i ofert zakupowych w rewelacyjnych cenach, dlatego też znacznie chętniej odwiedzają sklepy proponujące outlet. Budowie tej strefy w hipermarketach Carrefour przyświecały dwa cele: produkty mają być atrakcyjne, a ceny okazyjne.

Gdzie można skorzystać z Outletu Carrefour?

Strefy outlet testowane są obecnie w trzech hipermarketach Carrefour - w Parku Handlowym Zakopianka w Krakowie, w Centrum Handlowym Atrium Targówek w Warszawie oraz w Galerii Morena w Gdańsku.

Outlet Carrefour w czasie pandemii

Oczywiście należy pamiętać, że przebywanie w sklepie w obecnych czasach powinno odbywać się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Przede wszystkim należy pamiętać o dezynfekcji rąk i zasłanianiu nosa oraz ust. Oprócz tego konieczne jest zachowanie dystansu społecznego. Sama sieć Carrefour dba oczywiście o bezpieczeństwo nie tylko klientów, ale także pracowników.