Carrefour otwiera drugi sklep Carrefour BIO w Polsce

26.06.2020

|

Sieci handlowe

Carrefour otwiera drugi sklep Carrefour BIO w Polsce

Życie w zgodzie ze środowiskiem, staje się coraz bardziej popularne. Chętnie kupujemy eko żywność, ubrania czy też dodatki. Nic więc dziwnego, że za tym trendem podążył Carrefour Polska, który rozwija swój najnowszy pomysł – sklepy z certyfikowaną żywnością bio.

Gdzie znajdziesz Carrefour Bio?

Carrefour Bio zadebiutował 15 listopada 2019 r., kiedy to zauważono zwiększoną potrzebę pojawienia się takiego rozwiązania. 16 czerwca 2020 r., czyli nieco ponad pół roku po debiucie pierwszego eko marketu, otwarty zostanie drugi. Nowa, powiększona placówka zlokalizowana została w Warszawie, na Bemowie, przy ul. Pełczyńskiego 5. Pierwszy sklep, również znajduje się w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej 87.

Dlaczego eko markety?

Carrefour od dawna stara się realizować globalną strategię transformacji żywieniowej, która pozwala na upowszechnienie dostępu do produktów ekologicznych. Koncept marketów zorientowanych wyłącznie na produkty bio, jest jednym z jej kroków. Jak się okazuje, propozycja ta spotkała się z dużym uznaniem klientów. Wszystko to za sprawą faktu, że w sklepach pod marką Carrefour Bio, znaleźć można około 2600 produktów, od sprawdzonych dostawców, szanujących środowisko. Dodatkowo, w nowym sklepie pojawiły się tylko te rozwiązania, które wcześniej sprawdziły się w przypadku pierwszego marketu.

Oczami Zarządu Carrefour

Tareck Ouaibi, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Operacji Carrfour Polska, w takich słowach tłumaczy swoją decyzję: „Rozwój formatu Carrefour BIO jest elementem konsekwentnie realizowanej przez Carrefour strategii transformacji żywieniowej, a doświadczenia z funkcjonowania pierwszego sklepu w tym koncepcie pokazały, że doskonale wpisuje się on w potrzeby polskiego klienta, który chce zrobić kompletne, wysokojakościowe i ekologiczne zakupy spożywcze niedaleko domu. Inwestując w koncept Carrefour BIO, chcemy zagwarantować naszym klientom, stały dostęp do ekologicznych produktów spożywczych w przystępnych cenach, realizując naszą misję demokratyzacji żywności BIO w Polsce.”

Co wyjątkowego jest w Carrefour Bio?

Sklepy Carrefour Bio oferują 90% produktów certyfikowanych. Wśród nich znaleźć można nie tylko żywność, ale także detergenty, kosmetyki naturalne czy produkty do makijażu. Główne cele marki to: duży asortyment, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i korzystny stosunek jakości do ceny. Sklep dba także o wegan, wegetarian, osoby nietolerujące laktozy, glutenu czy unikające cukru. W marketach bio propaguje się także ideę less waste, poprzez możliwość zakupu kawy, herbaty, przypraw, makaronów, bakalii, roślin strączkowych i innych produktów sypkich, na wagę. Będzie można również nabyć świeżo wyciskany sok z pomarańczy, co znane jest już innych marketów Carrefour, jednak w marketach Bio, do nabycia będą szklane butelki, zamiast plastikowych.