Biedronka nagrodzi uczniów

21.09.2020

|

Sieci handlowe

Biedronka nagrodzi uczniów

Akcja „Gang Fajniaków”, czyli kolejna odsłona promocji oferowanej przez sieć Biedronka, właśnie rozpoczyna nowy etap funkcjonowania. Tym razem skupi się wokół szkolnej edukacji. Co tym razem przygotowano dla dzieci i dorosłych?

Konkurs Biedronki

Od 21 września 2020 r. dzieci i nauczyciele mogą wziąć udział w konkursie o nazwie „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. W zabawie przewidziano atrakcyjne nagrody, ale tak naprawdę pomysłodawcom najbardziej zależy na pogłębianiu wiedzy z zakresu ekologii. Jeżeli chodzi o nagrody, to Biedronka przygotowała zestawy pluszaków oraz książek o przygodach Fajniaków, którymi obdarowane zostaną dzieci z aż 400 klas w całej Polsce. Oprócz tego, przyznanych zostanie 15 Nagród Grand Prix. Co to oznacza? Aż piętnaście szkół, które zwyciężą otrzymają energooszczędne żarówki, kosze do segregacji oraz… wyremontowane tereny zielone wokół placówki!

Skąd pomysł na konkurs?

Cały koncept powstał po to, aby zachęcić dzieci do zachowań sprzyjających matce naturze. Odnaleźć się w gąszczu ekologicznych informacji mają pomóc członkowie Gangu, którzy odpowiadają czterem żywiołom, czyli Słońce Sonia jako reprezentantka ognia, Kropla Ksenia w roli wody, Drzewo Dobromir, czyli ziemia oraz Chmurka Celinka jako powietrze. Uczniowie z klas zero oraz I-III będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o wiele zagadnień dotyczących czystości wód, energii słonecznej czy świata roślin. Pomysł zakłada także, że również dzieci będą mogły dołączyć do Gangu Fajniaków, ponieważ staną się osobami, które żyją w zgodzie z naturą, troszczą się o środowisko i co najważniejsze, przekazują tę wiedzę dalej. „Za sprawą Fajniaków staramy się zaangażować najmłodszych do troski o naturę i ekologię, dlatego wystartowaliśmy z konkursem dla szkół podstawowych. Udział w nim mogą wziąć także „zerówki”. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas lekcje przekażą najmłodszym wiedzę, która zostanie z nimi już na zawsze.” Mówi Dorota Wrotek-Gut, dyrektor do spraw komunikacji marketingowej w sieci Biedronka.

Jak wziąć udział?

Jak wziąć udział w konkursie? To bardzo proste! Nauczyciel rejestruje klasę na stronie i pobiera materiały. Później przeprowadza lekcję zgodną z nimi, a następnie dokumentuje jej przebieg. Na koniec zbierane są indywidualne prace uczniów, dotyczące jednego wybranego żywiołu i przesyłane do sieci Biedronka. Na koniec wyłaniani są zwycięzcy. To tyle!

Dzięki działaniom Biedronki zarówno dzieci, jak i nauczyciele mogą zwiększyć swoją świadomość dotyczącą ekologii, a przy tym świetnie się bawić. Dodatkowym plusem są oczywiście nagrody, które także pozwolą na codzienne przyczynianie się do lepszego funkcjonowania środowiska. Warto więc zainteresować się tym konkursem i zachęcić uczniów do brania w nim udziału!