Biedronka, Lidl i Kaufland wydłużają godziny otwarcia

02.04.2020

|

Sieci handlowe

Biedronka, Lidl i Kaufland wydłużają godziny otwarcia

Kolejne ograniczenia i restrykcje sprawiają, że robienie codziennych zakupów staje się coraz mniej komfortowe. Powoli przyzwyczajamy się do kolejek oczekujących na wejście do sklepu, ale za sprawą nowych limitów, czas spędzony przed drzwiami placówek handlowych może ulec wydłużeniu. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, niektóre sklepy zdecydowały się na istotne zmiany godzin otwarcia.

Limity osób w sklepach

Na mocy nowych rządowych rozporządzeń, liczba osób przebywających jednocześnie wewnątrz sklepu została powiązana z liczbą kas. Aktualnie na każde stanowisko kasowe, w sklepie może przebywać maksymalnie trzech klientów. W dyskoncie, gdzie zainstalowano 6 kas, maksymalna liczba osób jednocześnie robiących zakupy wyniesie więc 18. Szczególnie w okresie przedświątecznym prowadzić to będzie do znacząco wydłużonych kolejek przed drzwiami.

Mając na uwadze bezpieczeństwo swoich klientów, sieci handlowe starają się nie tylko zapewnić odpowiednie warunki wewnątrz swoich sklepów, ale także przed nimi. Coraz częściej możemy tam zobaczyć specjalne linie organizujące ruch czy wydzielone strefy dla seniorów. Dodatkowo m.in. Biedronka, Lidl oraz Kaufland zdecydowały się wydłużyć godziny pracy, aby czasu na zrobienie zakupów było więcej.

Biedronka - nowe godziny otwarcia

Już od dzisiaj w Biedronce zrobimy zakupy w wydłużonych godzinach. Co do zasady wszystkie sklepy będą otwarte od 06.00 do 24.00. Reguła ta nie obejmuje wyłącznie tych placówek, które z obiektywnych przyczyn nie będą mogły pracować dłużej, na przykład w zamkniętych centrach handlowych. W każdym przypadku o aktualnych godzinach dowiemy się z informacji wywieszonej na drzwiach sklepu lub sąsiadującej z nim tablicy informacyjnej.

Od 7 do 10 kwietnia 2020 roku, a więc bezpośrednio przed świętami wielkanocnymi, zdecydowana większość sklepów Bierdronki będzie natomiast pracować całą dobę. Dodatkowo warto pamiętać, że w godzinach 10.00 – 12.00 zakupy w sklepie mogą robić wyłącznie osoby, które ukończyły 65. rok życia.

Lidl – nowe godziny otwarcia

Trzecia największa sieć dyskontów w Polsce także zdecydowała o wydłużeniu godzin otwarcia. Większość sklepów Lidla będzie otwarta od 06.00 do 24.00, ale wybrane placówki będą pracować całą dobę. Z uwagi na nadchodzącą Wielkanoc, także w najbliższą niedzielę 5 kwietnia, wszystkie sklepy tej sieci będą pracować do północy lub non stop.

Kaufland – nowe godziny otwarcia

Dłużej pracować będą także sklepy pod szyldem Kaufland, ale nieco krócej niż Lidl czy Biedronka. Już od 2 kwietnia sklepy niemieckiej sieci na zakupy zapraszają od 06.00 do 23.00, chociaż od tej reguły mogą zdarzać się pojedyncze wyjątki.