Biedronka będzie podnosić standard swoich sklepów

15.05.2019

|

Sieci handlowe

Biedronka będzie podnosić standard swoich sklepów

Najpopularniejsza w Polsce sieć handlowa chce, aby jej sklepy oferowały klientom nie tylko bogaty asortyment, ale także w coraz większym stopniu odpowiadała rosnącym potrzebom odwiedzających. W odpowiedzi na częste pytania kupujących, Biedronka zapowiedziała, że już wkrótce w remontowanych i nowopowstających sklepach pojawią się m.in. toalety.

Systematycznie w lokalnych mediach pojawiają się doniesienia o klientach, którzy chcieliby skorzystać z toalety w Biedronce, ale te są w zdecydowanej większości dostępne tylko dla pracowników. Chociaż sprawa może wydawać się błaha, to sklepy odwiedzane codziennie przez dziesiątki tysięcy klientów są miejscem występowania różnych – także losowych – zdarzeń.

Sieć zapowiada zmiany

Przedstawiciele Biedronki zapowiadają, że sytuacja będzie ulegała systematycznej poprawie. Dlatego w nowopowstających sklepach oraz tych, które przechodzą gruntowne remonty będą pojawiały się także ogólnodostępne toalety. Oczywiście w każdym przypadku decyzja będzie uzależniona od możliwości lokalowych, którymi dysponuje konkretna placówka handlowa.

To kolejny etap zmian, które mają sprawić, że sklepy Biedronki będą coraz bardziej komfortowym miejscem do robienia zakupów. Standardem w większości sklepów jest już dzisiaj wypiekanie na miejscu pieczywa, a testowo uruchomiony został także dział mięsny, gdzie można było kupić m.in. wędliny sprzedawane na wagę.

Problem nie tylko Biedronki

Braki w infrastrukturze, w tym m.in. niedostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych czy właśnie kwestia ogólnodostępnych toalet to problem, z którym boryka się nie tylko Biedronka. Podobne zastrzeżenia klienci zgłaszają także do Lidla czy Dino. Cieszy jednak fakt, że duże sieci handlowe są świadome problemu i postanawiają na niego konstruktywnie odpowiedzieć.

Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na istnienie we wszystkich sklepach toalet, które są dostępne wyłącznie dla pracowników. Niestety ze względów bezpieczeństwa, a także mając na uwadze przepisy sanitarno-epidemiologiczne ich udostępnienie klientom nie jest możliwe. Pozostaje więc czekać, aż nowe standardy zagoszczą na stałe we wszystkich sieciach dyskontowych w Polsce.

Aktualna gazetka promocyjna Biedronki

Wybierając się na zakupy do Biedronki, warto sprawdzić jej aktualną gazetkę promocyjną.