Bestsellery Empiku rozdane

19.02.2021

|

Sieci handlowe

Bestsellery Empiku rozdane

Polacy już po raz 22. wybrali swoich ulubieńców, którzy otrzymali nagrody w plebiscycie Bestsellery Empiku. Na podium m.in. Katarzyna Nosowska, Sanah i Jan Komasa. Galę poprowadził Marcin Prokop, a gospodarzami internetowej transmisji byli Gabi Drzewiecka i Maciej Musiał.


Książkowe bestsellery


Jeśli chodzi o kategorie książkowe to na szczycie nie zabrakło artystów docenianych już w poprzednich latach. Triumfowała m.in. Katarzyna Nosowska i jej nowa książka „Powrót z Bambuko”. Dwa lata temu otrzymała nagrodę za swój debiut „A ja żem jej powiedziała”. Kategoria kryminał/sensacja/thriller należała do Zygmunta Miłoszewskiego. W tym roku za powieść „Kwestia ceny”. Z kolei fani literatury dziecięcej zdecydowali, że w tej kategorii przoduje Jeff Kinney. Jeśli chodzi o literaturę obyczajową, to werdykt był zaskakujący. Debiutująca Abby Jimnez ze swoją książką „To tylko przyjaciel” zdeklasowała innych twórców.


Najlepsi twórcy muzyczni


Czas na bestsellery muzyczne. W kategorii pop/rock nagroda powędrowała do Sanah za jej pierwszy album „Królowa dram”. W starciu wokalistów hip-hopowych zwyciężył PRO8L3M z krążkiem „Art. Brut 2”, a Quebonafide otrzymał statuetkę w kategorii Streaming, dla najchętniej słuchanego utworu. Utworem tym był oczywiście singiel „BUBBLETEA”.


Kto królował w filmie?


Statuetka w kategorii Film Fabularny trafiła w ręce Jana Komasy za produkcję „Boże Ciało”. Wśród bajek wyróżniono z kolei, znaną i kochaną przez młodą publiczność, Krainę Lodu, tym razem drugą część.


Najciekawsze wydarzenie 2020!


Wydarzenie Roku w 2020 było bardzo intrygujące. Otóż statuetkę zgarnął Solar inicjator akcji #Hot16Challenge2, dzięki której zebrano ponad 3,5 miliona złotych na wsparcie systemu ochrony zdrowia!


Odkrycia Empiku


Podczas gali ogłoszono także Odkrycia Empiku 2020 w trzech kategoriach: literatura, muzyka i film. Nagrody te przyznawane są młodym, zdolnym twórcom, którzy charakteryzują się nieszablonowym spojrzeniem i wrażliwością. Laureatów wskazało grono uznanych artystów, opiniotwórczych dziennikarzy i ekspertów Empiku. Jeśli chodzi o literaturę, doceniono Igora Jarka i jego „Halny”. W muzyce zachwycono się młodym raperem OKI, a w świecie filmowym reżyserem Magnusem von Hornem.


Wielkie widowisko


Warto także pamiętać, że chociaż Gala Bestsellerów Empiku opiera się głównie o wręczanie nagród, to jest też dużym widowiskiem. W tym roku nie było inaczej! To, co działo się na scenie, przygotował dyrektor muzyczny wydarzenia, IGO. Widzom zaproponowano unikalną, futurystyczną oprawę, składającą się z kultowych utworów w nowych aranżacjach i zaskakujących duetach. Na scenie wspólnie stanęli Katarzyna Nosowska i OKI z utworem „Arahja”. Po raz pierwszy razem na scenie można było także zobaczyć zespół PRO8L3M i Martynę Jakubowicz, którzy wykonali nieśmiertelny przebój z repertuaru piosenkarki, „W domach z betonu”. Własną interpretację utworu Republiki, „Zapytaj mnie, czy cię kocham”, wyśpiewali zaś Margaret z Organkiem. Sam IGO także obecny był na scenie kilkukrotnie, między innymi jako wokalista. Wraz z nagrodzoną Bestsellerem Sanah wykonał tytułową piosenkę z albumu „Królowa dram”.