Auchan łączy siły z BP i tworzy nowy koncept

24.11.2020

|

Sieci handlowe

Auchan łączy siły z BP i tworzy nowy koncept

Auchan Retail Polska zaczyna współpracę z stacjami paliw bp. Pojawią się tam sklepy w nowym formacie convenience. Nazywać będą się Easy Auchan i będą stanowić wygodne rozwiązanie nie tylko w trakcie podróży, ale także na co dzień.

Nowe sklepy Easy Auchan

19 listopada bieżącego roku, na stacji BP Reduta w Warszawie został otwarty pierwszy, pilotażowy sklep Easy Auchan. Otwarcia dwóch kolejnych sklepów planowane są na grudzień tego roku. Placówki te będą miały zupełnie nowy format, który jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów. Ich celem jest udostępnienie klientom możliwości zrobienia szybkich i wygodnych zakupów. „Współpraca z bp to istotny moment rozwoju naszej sieci. Segment convenience to perspektywiczny kanał sprzedaży, w którym chcemy być obecni z naszą kompleksową ofertą. Auchan jest graczem wielokanałowym – funkcjonujemy jako hiper - i supermarkety, w formacie Moje Auchan – sklepów lokalnych - osiedlowych oraz Auchan Direct w kanale e-commerce. Równocześnie silny nacisk kładziemy na działania omnichannel – łączenie różnych kanałów zakupowych i doświadczeń klientów. Na bieżąco śledzimy trendy, skupiamy się na zmianach postaw konsumenckich. Podjęta z bp współpraca pozwala na dostosowanie naszych formatów sprzedaży tak, by skutecznie i z wyprzedzeniem reagować na potrzeby klientów.” mówi Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan w Polsce.

Wygoda dla klientów

Warto wspomnieć, że połączenie sklepów Easy Auchan i Wild Bean Cafe to sposób, aby klienci mogli zrobić podstawowe zakupy, zabrać ze sobą przekąski na drogę lub chwycić gotowe dania, które zjedzą na miejscu. W sklepach znajdzie się aż 1900 produktów, w tym m.in. środki chemiczne, artykuły spożywcze, produkty bio, a nawet oferta wegańska. Poza tym będzie tam dostępnych 320 produktów z marki własnej Auchan Pewni Dobrego. „W centrum naszej uwagi zawsze jest Klient i jego oczekiwania. Z wiarygodnym Partnerem, nastawionym tak jak my, na realizację potrzeb Klientów i poszukiwanie nowych rozwiązań, pod marką Easy Auchan na stacjach bp tworzymy nowy koncept convenience, czyli całościowe i nowoczesne centrum obsługi Klienta dla osób ceniących sobie czas, wygodę i jakościową ofertę.” mówi Barbara Wiążewska, dyrektor generalny bp retail w Polsce.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Co ważne zakupy w sklepach Easy Auchan będzie można zrobić przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. To znaczne ułatwienie, szczególnie w nocy lub w trakcie niedziel bez handlu. Będzie można zakupić tam wszelkie niezbędne produkty, w atrakcyjnych cenach, co znacznie ułatwi życie wielu osobom. Oczywiście sklepy i stacja paliw bp będą działać w reżimie sanitarnym. Konieczne jest zasłanianie ust oraz nosa, a także zachowywanie dystansu społecznego. Pracownicy placówek z kolei dbają, aby wszystkie standardy bezpieczeństwa zostały zachowane.