Strona główna >Blog >Sieci handlowe >Aldi poszerza ofertę produktów vege

Aldi poszerza ofertę produktów vege

ALDI znany jest z posiadania dużej oferty produktów wegańskich i wegetariańskich. Niedawno sieć rozpoczęła współpracę z Fundacją ProVeg i jeszcze bardziej rozwija swoją ofertę produktów roślinnych. Czego możemy się spodziewać?

Rozwój segmentu produktów roślinnych w ALDI

Segment produktów roślinnych w ALDI stale się rozwija, ponieważ klienci coraz częściej zwracają uwagę na takie propozycje spożywcze. Z raportu „Roślinne alternatywy w Polsce: rynek, konsumenci i trendy” Fundacji ProVeg, przygotowanego we współpracy z Advalue oraz CIVITTA Polska wynika, że do 2029 roku światowy rynek roślinnych alternatyw mięsa może osiągnąć wartości 140 mld USD, zdobywając 10% światowego przemysłu mięsnego. To naprawdę imponujący wynik, który ALDI wzięło pod uwagę zmieniając swój asortyment!

Skąd pomysł na współpracę?

Świadome wybory żywieniowe i dbanie o dobrostan zwierząt, od kilku lat są jednym z czynników, które silnie wpływają na decyzje zakupowe konsumentów. Nic więc dziwnego, że ALDI stara się jeszcze lepiej dopasować do nowych, kształtujących się potrzeb. „Konsumenci z całego świata są coraz bardziej świadomi swoich wyborów żywieniowych i zachowań konsumpcyjnych. Będą wybierali firmy, które podzielają ich wartości w ważnych społecznie kwestiach. Cieszymy się, że sieci handlowe, takie jak ALDI odpowiadają na ich potrzeby i wprowadzają coraz więcej roślinnych innowacji sprawiając, że alternatywy dla mięsa, nabiału, jaj oraz ryb i owoców morza są coraz bardziej dostępne i przystępne cenowo.” komentuje Patricia Homa, prezeska ProVeg Polska.

ALDI podpowiada jak skomponować roślinne dania

Sieć stara się także podpowiadać klientom, jak można wykorzystać roślinne produkty, aby skomponować pyszne, zdrowe i pełnowartościowe posiłki. Służy im w tym celu m.in. gazetka, w której przedstawiono gotowe przepisy z wykorzystaniem produktów, które można zakupić w ALDI. „W najnowszej gazetce ALDI konsumenci znajdą podpowiedzi jak skomponować proste roślinne dania z produktów dostępnych w sklepach sieci, które idealnie nadadzą się na posiłek w domu i w drodze. A wybór jest szeroki – od past wegańskich przez roślinne alternatywy sera (Łowicz: Bez deka mleka, czy Violife Original Flavour Greek White) i wędlin (plastry wegańskie marki Z Gruntu Dobre) po jaglane ciasteczka Frank & Oli czy produkty wegańskie marki własnej ALDI Gut Bio – burger kiełbaski, czy sznycel sojowy. Ze szczególną dbałością podchodzimy do budowania asortymentu i wsłuchujemy się w potrzeby klientów. Poprzednia oferta akcyjna zbudowana we współpracy z Fundacją ProVeg cieszyła się dużym powodzeniem, tym chętniej kontynuujemy i rozwijamy tę inicjatywę” - mówi Anna Włoch, Menadżer ds. Jakości w ALDI i Koordynator współpracy z Fundacją ProVeg

Wegańskie piwa w ALDI

Jednak współpraca z Fundacją ProVeg to nie jedyne działanie ALDI związane z kuchnią roślinną. Od teraz w sklepach znajdą coś dla siebie także weganie-piwosze. Sieć wprowadziła do swojej oferty wegańskie piwa marki Polanin. To pierwsze w Polsce trunki tego typu, które otrzymały certyfikat międzynarodowej organizacji The Vegan Societ. Oferta wegańska w ALDI ważna jest od 5 lipca do wyczerpania zapasów.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci