Agata Meble podpowiada jak urządzić pokój ucznia

03.05.2021

|

Sieci handlowe

Agata Meble podpowiada jak urządzić pokój ucznia

Stworzenie odpowiedniego pokoju dla dziecka, które chodzi już do szkoły, nie jest łatwym zadaniem. Trzeba wygospodarować miejsce zarówno na naukę jak i zabawę. Eksperci sieci Agata Meble doskonale o tym wiedzą, dlatego przygotowali kilka praktycznych porad, które z pewnością ułatwią cały proces.

Najważniejszy element pokoju dziecka - biurko

Biurko jest absolutnie najważniejszym elementem w pokoju malucha. Było ono istotne zawsze, ponieważ to tam dziecko uczy się, odrabia lekcje, korzysta z komputera, rysuje itd., ale obecnie stało się ono jeszcze ważniejsze, biorąc pod uwagę zdalne lekcje. Biurko musi być dopasowane do wieku i potrzeb dziecka. Młodszym dzieciom wystarczy niewielki blat i jedna szuflada lub szafka. Nastolatki natomiast preferują duże wygodne biurka z wieloma miejscami do przechowywania. Do biurka należy dobrać odpowiedni fotel, który będzie wygodny i nie obciąży kręgosłupa. Zadbaj też o światło, które pozwoli dziecku w komfortowych warunkach odrabiać lekcje nawet wieczorami! „Dodatki i akcesoria nie tylko dekorują oraz ożywiają wnętrze, ale także pomagają utrzymać porządek, zorganizować przestrzeń, dlatego warto o nich pamiętać podczas aranżowania pokoju dziecka. Kolorowe pudełka i drewniane skrzynki, przydadzą się na notatki i podręczniki, z kolei naklejki ścienne pobudzą wyobraźnię dziecka. Ważne jest jednak, aby w miejscu nauki znajdowały się tylko najpotrzebniejsze artykuły, które nie będą rozpraszać uwagi ucznia i pomogą utrzymać dyscyplinę, jak w szkole.” podpowiada Natalia Nowak, ekspert salonów Agata ds. aranżacji wnętrz

Miejsce do zabawy

Kiedy część do nauki jest już zorganizowana, warto zabrać się za tę do zabawy. Musi to być miejsce, w którym dziecko będzie czuło się dobrze i które będzie pobudzać jego wyobraźnię. Z pewnością warto zainwestować w dywan w ciekawym wzorze. Chłopcy z pewnością ucieszą się z takiego, który przypomina murawę boiska, a dziewczynki pokochają taki, który będzie wyglądał jak niebo z chmurkami. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie komfortowego miejsca do siedzenia, np. fotela czy pufy, w którym dziecko będzie mogło oddać się bardziej statecznym rozrywkom, takim jak czytanie książek. Nie zapomnij także o meblach i akcesoriach do organizacji. Z pewnością przyda się regał na książki i mnóstwo różnego rodzaju skrzyneczek i pudełek, które najlepiej sprawdzają się do codziennego przechowywania zabawek.

Wygodne łóżko to podstawa

Trzecia strefa, która powinna znaleźć się w pokoju każdego dziecka, to miejsce do wypoczynku. Dzieci żyją aktywnie. Całe dnie spędzają na nauce i zabawie, dlatego muszą mieć przestrzeń, w której będą się relaksować i wysypiać. Kluczowy jest wybór łóżka. Musi mieć ono praktyczny stelaż i wygodny materac, który będzie odpowiednio podtrzymywał kręgosłup, a także zapewniał komfortowy sen. Jeśli pokój dziecka jest nieduży wybierz składaną sofę lub narożnik, który zawsze można złożyć, aby uzyskać więcej przestrzeni. W większych pokojach możesz postawić na tradycyjne jedno lub dwuosobowe łóżko. Pamiętaj, aby strefa wypoczynkowa była także estetyczna. Warto zadbać o kolorowe dodatki, ciekawe wzory na pościeli czy zabawne rysunki, które uprzyjemnią maluchowi przebywanie we własnej przestrzeni.