ABC rozwija mobilną sprzedaż

22.09.2020

|

Sieci handlowe

ABC rozwija mobilną sprzedaż

„ABC na kołach” to koncept rozwijany przez Grupę Eurocash. Polega on na prowadzeniu mobilnej sprzedaży produktów FMCG w małych miejscowościach i wsiach w Polsce. Jak się okazuje ten pomysł podoba się Polakom, dlatego sieć szuka kolejnych współpracowników! Co oferują?

Skąd pomysł na mobilne sklepu?

Mobilne sklepy pod nazwą „ABC na kołach” stanowią już bardzo dużą sieć. Jest ich około 100, przez co można uznać ich za jedną z większych sieci tego rodzaju w Europie. „Już jesteśmy liderem rynku handlu mobilnego w Polsce, ale nadal chcemy się rozwijać. Stąd potrzeba rekrutacji kolejnych przedsiębiorców, którzy chcieliby podjąć się prowadzenia takiego biznesu. Warunki współpracy z nami są bardzo proste i przejrzyste. Bardzo ważny jest dla nas również wymiar społeczny działalności naszej sieci, bowiem docieramy naszymi mobilnymi sklepami do osób, które z różnych powodów nie mogą robić zakupów w sklepach stacjonarnych. W ten sposób przeciwdziałamy ich wykluczeniu.” mówi Klaudia Rudewicz, zarządzająca siecią „ABC na kołach”. Jak wiadomo wszelkie sklepy ABC, nie tylko te mobilne, kojarzą się właśnie z małymi miejscowościami i z docieraniem tam, gdzie nikt inny nie dociera. Dzięki mobilnej odsłonie tych sklepów, możliwe jest jeszcze większe rozwinięcie skrzydeł i zaoferowanie wszystkim ludziom dostępu do niezbędnych produktów.

Wymogi dotyczące współpracy z „ABC na kołach”

Rozpoczęcie współpracy z „ABC na kołach” jest proste i nie wymaga żadnych skomplikowanych procedur. Co ważne, nie wymaga także dużych nakładów finansowych na start! Jedyny wkład własny, który współpracownik wnosi, to 3,5 tysiąca złotych, które jest kaucją pobieraną na wypadek zniszczeń sprzętu sklepu. Oprócz tego, konieczne jest posiadanie działalności gospodarczej. Ze względu na charakter pracy należy także posiadać prawo jazdy kategorii B oraz książeczkę sanepidu. To tyle, jeśli chodzi o wymagania! Jeśli chodzi o samą procedurę nawiązywania współpracy, to prowadzony jest krótki etap rekrutacyjny, podczas którego sprawdzane jest, czy potencjalny współpracownik spełnia wszystkie wymogi, a następnie podpisywana jest umowa agencyjna na czas nieokreślony.

Zarobki w „ABC na kołach”

Jeżeli chodzi o zarobki, to sieć gwarantuje stałe, comiesięczne wynagrodzenia w wysokości 4 tysięcy złotych na rękę. Poza tym przewidziany jest system prowizyjny zależny od obrotów sklepu. Co najważniejsze, mobilny sklep jest w pełni zatowarowany, a samochód nowoczesny, ubezpieczony i zabezpieczony na wypadek awarii lub potrzeby naprawy. Współpracownicy otrzymują także dofinansowanie do paliwa.