Strona główna >Blog >Rodzina >Najlepsze gry na konsole - TOP 10 gier na Xbox, Playstation i Nintendo

Najlepsze gry na konsole - TOP 10 gier na Xbox, Playstation i Nintendo

W obecnych czasach w gry na konsole gra właściwie każdy. Nie ma w tym nic dziwnego – produkcje przeznaczone na tę platformę zapewniają bardzo wysoką jakość rozrywki, a grafika w poszczególnych grach coraz bardziej przypomina rzeczywistość. Nie oznacza to oczywiście, że bardziej wiekowe produkcje są już passe. Wręcz przeciwnie – wciąż wielu z nas spędza długie godziny podczas gry w klasyczne, kultowe już gry. Jakie są najlepsze gry na konsole i jakie są konsole do gier (ranking)? Doprawdy, wskazanie absolutnej czołówki na każdej z platform jest niezwykle trudne z powodu dużej liczby produkcji. Mimo to można wskazać tytuły, które cieszą się uznaniem milionów graczy z całego świata.

Najlepsze gry na konsole minionych lat

Kultowe klasyki wciąż cieszą się wielką popularnością zarówno wśród niedzielnych graczy, jak i tych, którzy są profesjonalistami w dziedzinie gamingu. Co więcej, nic nie wskazuje na to, by sława tych produkcji miała wkrótce przeminąć. Zwolenników klasycznych produkcji z pewnością zadowoli fakt, że wiele z nich można znaleźć w atrakcyjnej cenie w większości sieci sklepów RTV/AGD. O jakich tytułach mowa?

Jeśli chodzi o najlepsze gry na konsole minionych lat, to na szczególną uwagę zasługują takie produkcje jak między innymi:

 • God of War, czyli porywająca gra zręcznościowa, w której gracz wciela się w Kratosa walczącego z greckimi bogami. Choć może się wydawać zaskakujące, to w rzeczywistości pierwsza część gry wyszła… w 2005 roku. Już wtedy God of War oferowało zapierające dech w piersiach pojedynki oraz zwroty akcji. Kolejne części ugruntowały silną pozycję serii wśród gier na konsole;
 • Seria Uncharted, której początek sięga 2007 roku (wówczas powstała pierwsza część serii). W produkcji tej gracz wciela się w rolę Nathana Drake’a, czyli awanturnika, miłośnika egzotycznych podróży, przygód oraz zaginionych skarbów. Poszczególne części gier Uncharted po dziś dzień zapewniają rozrywkę graczom z całego świata. Nie ma w tym fakcie nic dziwnego – ciekawa fabuła (pełna nawiązań na przykład do mitologii starożytnej Grecji), interesujące dialogi oraz ciesząca oczy grafika to tylko niektóre spośród wszystkich atutów serii;
 • The Elder Scrolls V: Skyrim, czyli jedna z najlepszych gier typu RPG przeznaczonych na konsole PlayStation. Jeśli z sentymentem wspominasz takie serie jak na przykład: Wiedźmin, Two Worlds czy Baldur’s Gate, to Skyrim jest idealnym pomysłem na rozgrywkę. Gra została stworzona przez Bethesda Game Studios jeszcze w 2011 roku, ale po dziś dzień nie zestarzała się zarówno pod kątek grafiki, jak i samej grywalności.

Powyższe produkcje to tylko niektóre klasyczne gry na konsole. Mimo tego, że od ich wydania minęło już kilkanaście lat, to wciąż uchodzą za niedoścignione wzory w swoim gatunku.

Gry przygodowe na konsole – jakie pozycje będą interesujące?

Oprócz wspomnianej już serii Uncharted gracz może zdecydować się na takie przygodowe gry na konsole jak między innymi:

 • Xbox One top gry, czyli produkcje detektywistyczne/thrillery – Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter, Observer, Until Dawn (platforma PlayStation),
 • fajne gry na Xbox, czyli produkcje sandboxowe: Minecraft i Subnautica, thriller szpiegowski Kursk (według niektórych są to najlepsze gry na Xboxa One, aczkolwiek są one dostępne także m.in. na Nintendo Switch).

Najlepsze gry sportowe i wyścigowe ostatnich lat

Każdy ranking konsol czy ranking najpopularniejszych gier na konsole, obejmujący np. najlepsze gry na Xbox Onenajlepsze gry na PS czy najpopularniejsze gry w Polsce, byłby niepełny, gdyby nie obejmował produkcji sportowych czy zręcznościowych gier wyścigowych.

Wśród czołowych gier można znaleźć między innymi poszczególne części wchodzące w skład znanej na całym świecie serii Need For Speed (w tym między innymi gra NFS Payback) oraz Gan Turismo. Mimo że serie te liczą sobie już dobre kilkanaście lat, to wciąż zaskakują graczy, oferując umiejętne połączenie realizmu z aspektami zręcznościowymi.

Z kolei wśród gier sportowych prym wiedzie… seria piłkarska FIFA – nie ma tu żadnego zaskoczenia, prawda? Jeśli pragniesz poczuć się jak polska lub światowa gwiazda piłki nożnej, gry z serii FIFA są absolutnym must have w Twojej domowej kolekcji gier na konsole.

Gry, od których warto zacząć przygodę z VR

Najnowsze technologie rozwijają się w ostatnich latach wyjątkowo dynamicznie. Wyrazem tego jest między innymi technologia Virtual Reality, określana potocznie jako VR. VR to nic innego jak wygodne, nowocześnie wyglądające gogle, które sprawiają, że podczas gry na konsoli będziesz czuł się, jak gdybyś znajdował się w centrum wydarzeń. VR odnosi się zarówno do obrazu (widok w trybie 360), jak i dźwięku (3D sound). Wrażenia uzyskiwane dzięki technologii VR można porównać do dobrej jakości okularów 3D stosowanych w kinach.

Jeśli chodzi o gry kompatybilne z okularami VR, to możesz znaleźć wśród nich przede wszystkim najpopularniejsze gry 2021 roku, które w ostatnim czasie znajdują się właściwie w każdym top 10 najpopularniejszych gier (znajdziesz je w każdej sieci RTV). Są to na przykład takie produkcje jak Horizon Down, Batman Arkham czy Resident Evil. Przewiduje się, że w następnych właściwie każda najpopularniejsza gra na konsolę PlayStation dostępna w sieciach handlowych będzie oferowała także VR.

Najlepsze strzelanki FPS ostatnich lat

Choć granie w strzelanki FPS (tj. z pierwszej perspektywy) może sprawiać nieco trudności w przypadku posługiwania się padem, to nie oznacza to, że nie można znaleźć ciekawych produkcji na konsolę. Wręcz przeciwnie – takie powszechnie serie, jak np. Battlefield (w tym m.in. Battlefield 1 opowiadająca o czasach I wojny światowej) czy Call of Duty (w tym najnowsza część, czyli CoD Vanguard) są przeznaczone także na konsole.

Polecane rozwijające gry zręcznościowe typu RPG

Produkcje zręcznościowe typu RPG to bardzo często gry najpopularniejsze wśród miłośników gamingu. Nic w tym dziwnego, ponieważ kuszą one graczy ciekawą fabułą, możliwością zżycia się z bohaterem, a poza tym… oferują bardzo często otwarty świat i wiele godzin pasjonującej rozrywki. Mając do wyboru intensywną, lecz krotką grę akcji lub przygodę RPG na długie miesiące, wielu graczy wybiera bez wahania drugi wariant. Do takich produkcji należą między innymi poszczególne części marki Assassin’s Creed (w tym na przykład AC: Odyssey przenosząca gracza do starożytnej Grecji oraz AC: Origins, czyli historia osadzona w antycznym Egipcie).

Ranking 10 najlepszych gier dla dzieci na konsole

Relaksować się z użyciem konsoli można wprawdzie samemu, ale ciekawym pomysłem na rozrywkę gry (np. najlepsze gry Xbox) jest także czas spędzony z najbliższymi. Jeśli poszukujesz takich rozwiązań, które pozwolą na zabawę z rodziną, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – półki sklepowe uginają się od tego typu produkcji. Możesz wybrać takie fajne gry na Xbox, jak na przykład:

 1. Rayman Legends (od lat ta produkcja to nieodłączny element Xbox One ranking gier),
 2. Lego Iniemamocni (niemal każdy ranking gier na Xbox One zawiera tę pozycję),
 3. Super Lucky’s Tale,
 4. Lego Marvel Kolekcja,
 5. Sports Party (gra przeznaczona na konsolę Nintendo Switch),
 6. Moja Znajoma Świnka Peppa (świetne rozwiązanie dla najmłodszych),
 7. Play Link – Wiedza to potęga (cenne połączenie nauki i zabawy),
 8. SpangeBob Kanciastoporty,
 9. My Singing Monsters,
 10. KeyWe.

Kategorie

Ostatnie wpisy

  Aktualne wiadomości handlowe sieci