Zaplanuj zakupy przed świętami

Wielkanoc już za nieco ponad tydzień, a przed nami ostatni weekend, podczas którego będziemy mogli bez przeszkód zrobić zakupy na świąteczny stół. Podpowiadamy, jak zaplanować przygotowania, aby ze wszystkim zdążyć i o niczym nie zapomnieć. W naszym poradniku przeczytasz także, w jakich godzinach będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę.

Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele, w okresie poprzedzającym święta – zarówno Wielkiej Nocy, jak i Bożego Narodzenia – możemy liczyć na dodatkowe dni handlowe. W założeniu ma to rozładować kolejki w sklepach, które szczególnie w takich momentach potrafią sięgać niebotycznych wręcz rozmiarów. Dlatego w tym miesiącu sklepy będą otwarte w dodatkową niedzielę – 14 kwietnia.

Zrób listę – to pomaga

Udając się na zakupy, szczególnie większe, warto wcześniej przygotować listę zakupów. Dzięki temu nie zapomnimy o niczym istotnym, ale także nie kupimy więcej niż nam potrzeba. Przed wyjściem do sklepu warto sprawdzić także stan niektórych produktów, szczególnie potrzebnych w kuchni przed świętami. Dotyczy to m.in. mąki, cukru, soli czy olejów i oliw.

Przed wizytą w sklepie polecamy także zjeść obiad lub inny sycący posiłek. Wiele badań dowodzi, że klienci, którzy do marketu wchodzą głodni, kupują zdecydowanie więcej rzeczy niż zrobiliby to będąc najedzonymi. Zwracajmy także uwagę na promocje, dzięki którym możemy istotnie zmniejszyć wielkość rachunku, ale dokładnie przyglądajmy się ich warunkom (np. zakup minimum 3 sztuk).

Wybierz sklep, w którym zaoszczędzisz

Mając listę i wiedząc, czego potrzebujesz - zdecydowanie łatwiej wybierzesz miejsce, w które warto udać się na zakupy. Wyszukiwarka w naszym serwisie umożliwia znalezienie gazetek promocyjnych zawierających potrzebne Tobie produkty. Szczególnie przy większych zakupach warto rozważyć zmianę przyzwyczajeń i wizytę w sklepie, który oferuje najlepsze ceny.

W serwisie Gazetkowo.pl możesz także wyszukać adresy sklepów, co może być szczególnie pomocne podczas wizyty w innym mieście lub pierwszych odwiedzin w sklepie danej sieci. Aktualnie mamy informacje o kilkunastu tysiącach lokalizacji, a liczba ta systematycznie rośnie. Stopniowo dodajemy także dane dotyczące godzin otwarcia, aby planowanie zakupów było jeszcze prostsze.

Czy sklepy będą otwarte w Wielką Sobotę?

Chociaż planowanie zakupów pozwala w wielu przypadkach uniknąć wielu wizyt w sklepach, to w praktyce zazwyczaj o czymś zapominamy. Na szczęście po nadchodzącym weekendzie będziemy mogli jeszcze przez kolejnych pięć dni bez utrudnień robić zakupy we wszystkich marketach. Niektóre z nich zapowiadają wręcz, że mogą wydłużać godziny otwarcia, aby każdy klient mógł w spokoju napełnić swój koszyk.

Większość sklepów będzie także otwarta w sobotę, która bezpośrednio poprzedza pierwszy dzień Świąt Wielkiej Nocy. Należy jednak mieć na uwadze, że zdecydowana większość z nich będzie czynna wyłącznie do 14.00, bo tylko na to pozwala obowiązujące w Polsce prawo. Wyjątkami będą natomiast sklepy Żabki, w których decyzje o innych godzinach otwarcia może podjąć przedsiębiorca prowadzący konkretny punkt sprzedaży.

Kategorie

Ostatnie wpisy

    Aktualne wiadomości handlowe sieci